Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Julia Cicha

13 maja 2020, 11:00

Marca, Mundo Deportivo, Sport

93 komentarze

Fot. Getty Images

Wydaje się, że wiele elementów układanki zaczyna trafiać na swoje miejsce. Barcelona jest coraz bliżej porozumienia z Interem i Juventusem, o czym informują dzisiaj media.

Nélson Semedo

Marca: Obrońca nie zostanie w Barcelonie, ponieważ zerwano negocjacje na temat przedłużenia jego umowy. Klub nie jest w stanie spełnić wymagań finansowych piłkarza. W związku z tym Semedo został wystawiony na sprzedaż, a Barça wycenia go na 40 milionów euro. Możliwe, że zostanie włączony w transfer Lautaro lub Pjanicia. Prawa obrona Barcelony zostanie osłabiona, więc planuje się kupienie gracza na tę pozycję. Problemem jest jednak konieczność sprzedania piłkarzy za minimum 70 milionów do 30 czerwca, by domknąć budżet.

Mundo Deportivo: Nazwisko Semedo pojawia się w kontekście niemal wszystkich negocjacji: z City, Juventusem i Interem. Barcelona nie sprzeciwi się transferowi, jeśli dużo zarobi lub ułatwi sobie w ten sposób przeprowadzenie innej operacji. Idealnym rozwiązaniem byłoby włączenie Portugalczyka do transferu Lautaro.

Sport: Trwają negocjacje w sprawie nietypowej operacji. Semedo przeszedłby do Manchesteru City, a stamtąd do Interu wróciłby za darmo João Cancelo. W ten sposób znacznie obniżono by cenę Lautaro. Wcześniej Barça zaoferowała Semedo i Emersona bezpośrednio Interowi, ale pierwszy z nich miał za wysoką pensję, a drugi za małą wartość rynkową. Teraz wydaje się, że osiągnięto w końcu porozumienie. Semedo i Cancelo nie mają nic przeciwko operacji. Barça zapłaci Interowi 60 milionów i odda Arturo Vidala.

Milan Skriniar, Samuel Umtiti

Mundo Deportivo: Słowak zwrócił uwagę Barcelony ze względu na swoją siłę oraz solidną obronę w powietrzu i na ziemi. Trudno będzie go sprowadzić, ponieważ ma umowę z Interem do 2023 roku i jest wyceniany na 70 milionów euro. Z kolei Włosi zainteresowali się Umtitim. Na razie nie wykonali konkretnego ruchu, ale Barça wysłucha ofert, ponieważ Francuz ma wysoką pensję.

Matthijs de Ligt, Daniele Rugani

Mundo Deportivo: Barcelona zainteresowała się Holendrem, a ten byłby gotowy przejść na Camp Nou, mimo że trafił do Juventusu zaledwie rok temu. Włosi zamknęli jednak drzwi do transferu i zaoferowali Katalończykom Daniele Ruganiego. Stoper ma dobrą technikę, jest wysoki i potrafi wyprowadzać piłkę. Barça rozważa włączenie go w operację związaną z Pjaniciem.

Tanguy Ndombele

Angielskie media: Zawodnikiem interesują się Barcelona, PSG i Liverpool, ale Tottenham nie zamierza pozwolić mu odejść. Klub liczy, że Ndombele porozumie się z Mourinho.

Miralem Pjanić

Mundo Deportivo: Piłkarz napisał na Twitterze: "dopóki będziesz miał piłkę, nigdy nie będziesz sam", co mogło zostać odebrane jako odniesienie do słów Johana Cruyffa. Transfer Pjanicia jest blisko uzgodnienia.

Sport: Barcelona i Juventus doszły do porozumienia w sprawie transferów Pjanicia i De Sciglio. W drugą stronę powędruje Todibo oraz jeszcze jeden piłkarz. Mówiono o Coutinho, ale obecnie najbardziej rozważa się Rakiticia i Vidala.

Mattia De Sciglio

Mundo Deportivo: Obrońca dobrze pasuje do operacji wymian między Barceloną a Juventusem. Maurizio Sarri nie sprzeciwia sie jego odejściu. Ich relacje nie są złe, ale zawodnik nie grał za wiele pod wodzą trenera.

Gracze zaoferowani Barcelonie

Mundo Deportivo: Katalończykom zaoferowano takich piłkarzy jak Thiago Silva, Hector Bellerín, Donny van de Beek. Pierwsza dwójka nie interesuje Barcelony, a na gracza Ajaksu klub nie ma wystarczającej ilości pieniędzy. Mówiło się też o Aubameyangu, ale obecnie priorytetem Barçy jest Lautaro lub Werner jako plan B.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja bym sprobowal zamienić semedo na cancelo do nas. CANCELO w formie zjadał semedo na dzień dobry. Może Messi i gra w Barcelonie zmotywowalaby go do powrotu na szczyt swoich możliwości

Jak to co pisza na temat Juve-Barca stanie sie prawa, to ja po prostu strace resztki wiary w ten zarząd..

Pozbywanie się takiego świetnie usposobionego ofensywnie bocznego obrońcy jak Semedo to czysta głupota, tym bardziej że nie mamy totalnie nikogo na jego pozycję bo nie oszukujmy się Roberto tylko to łatka na prawej obronie on dobrze spisuje się w pomocy. W jego miejsce tylko i wyłącznie Cancelo

Z takimi planami to my niedługo będziemy na poziomie Sevilli czy Lipska.

Sport pisze "Wcześniej Barça zaoferowała Semedo i Emersona bezpośrednio Interowi, ale pierwszy z nich miał za wysoką pensję, a drugi za małą wartość rynkową."
Czy ten zarząd do końca ocipiał.
To kto miałby grać na prawej stronie obrony?
- Semedo nie,
- Wague nie,
- Emerson nie.
To kto? "drewniak" S.Roberto? Załóżmy, a kto byłby jego zmiennikiem?
Zarząd Barcy:
"kurcze sprzedaliśmy wszystkich prawych obrońców, zyskaliśmy za nich xxx mln. No to co dokładamy kolejnych kilka i kupujemy kogoś nowego by zakrył dziurę"
Mam nadzieję, że obecny zarząd wcześniej czy później trafi za kraty hiszpańskich więzień.

Van de beek? Nie sory nie mamy hajsu.
Pjanic? Świetnie, 60 mln i Rakitic/Arturo/Arthur pasuje?

Gdzie sens gdzie logika, i tak mamy kim grać w środku są ważniejsze wzmocnienia do zrobienia. Do tego trzeba założyć że nie uda się sprzedać Cou za satysfakcjonująca nas cenę a kolejne wypożyczenie to strzał w kolano bo na wypożyczeniu jego wartość na pewno nie wzrośnie.

Zarząd Juve to lis a Barcelony to owieczka.

Semedo....jak najbardziej. Za to co prezentuje to raczej obniżenie kontraktu, a nie nowy wyższy.
De Ligt - uśmiałem się, z całego wpisu:
".... Daniele Ruganiego. Stoper ma dobrą technikę, jest wysoki i potrafi wyprowadzać piłkę. Barça rozważa włączenie go w operację związaną z Pjaniciem"
Czyli biorąc z Daniele płacimy 40mln a bez niego 60?
Miralem Pjanić =- podoba mi się jak gra. Fajny zawodnik. Ale boże w wieku 30 lat do Barcy? Ja rozumiem, że za 34 letnego CR można dac 100mln. Ale 60 za 30letniego Pjanica? Boże. Widzisz i nie grzmisz. Jak mamy tyle dać to już lepiej zostać w pomocy z ALenia, Roberto i Puigiem. Nie myślałem, że to powiem ale.....NAWET NIECH ZOSTANIE LEPIEJ RAKITIC, bo po co 60 mln za średniego kopacza u schyłku kariery.
Mattia De Sciglio - nie wypowiem się, pewnie możemy znaleźć lepszego. O ile już go nie mamy w osobie Todibo/Arujo. Boże gbydy jakim debilem musiał być Guardiola kupując kopiącego się w czoło Piketa z MU.
Panie Abidal jeśli Pana stać na takie tylko propozycje transferowe to mam nadzieję, że jest to Pana ostatnia praca tego typu.

A tak serio to nie kupią za wielu. Z drugiej strony to defensywa wymaga najwiekszych wzmocnień a oni się bawią w ofensywie. Masakra.

Tik tak... Tik tak...
Milan vol.2.
Loading... 94%

Dla mnie pozbycie się Todibo to zbrodnia, choć plan jest w miarę jasny - nie da się pozbyć zawodników najdroższych w utrzymaniu i takich, których pozostałe amortyzacje są wysokie. Pozbywamy się więc kogokolwiek - w tym graczy utalentowanych i zdolnych, którzy za kilka lat mogliby stanowić o sile drużyny.
Barca musi się odnaleźć w sytuacji przychodu 700 mln zamiast miliard, więc za wszelką cenę wypchnie graczy na jakich jest jakikolwiek popyt, wymieniając ich na graczy, mniej zarabiających i starszych. To ostatnie ma z tego punktu widzenia pewien sens - będą mieli krótsze kontrakty, które skończą się w perspektywie kilku lat.
Sportowo jest to wszystko bez sensu, zmarnuje się ostatnie lata kariery Messiego, ale może za te 3-4 lata dzięki temu, odejdą wszyscy 30-kilku latkowie dziś, a także Dembele i Coutinho, kilku zawodników ze szkółki doczeka się szans, a w kontekście drabinki płac, okaże się, że budżet płac spadnie do 2/3 może mniej dzisiejszego.
Dlatego walczy się o Ter Stegena, o DeJonga, Araujo bo to oni według mnie, z Pedrim, tym Portugalczykiem, będą stanowić o przyszłej Barcelonie.
Według mnie, błędem jest nie zaliczenie do tego grona Todibo, bo tak utalentowany stoper na rynku w przyszłości, z paszportem UE, nie będzie dostępny za mniej niż 30-40 mln, mimo kryzysu.
No i dziwię się narzekaniom na ten plan osób, które dziś co artykuł wytykają płace Messiego - to właśnie jest przygotowanie do ery post Messi, choć szkoda że finansowe, a nie sportowe.
Obstawiam też, że uwolnione fundusze płacowe nie trafią na pensje nowych graczy, ale na raty za kredyty o wyższym koszcie, w idealnej sytuacji na kredyt za Espai Barca.

"Wydaje się, że wiele elementów układanki zaczyna trafiać na swoje miejsce "
To redakcja pojechała po bandzie. Dawno się tak nie uśmiałem. Niestety to śmiech przez łzy....

Deal Semedo i Arthur za De Sciglio i Pjanica woła o pomstę do nieba i chyba tylko mógłby to planować prezes klubu będący nie w pełni władz umysłowych. Czy z Barto jest aż tak źle. Wygląda na to, że tak...

CZyli wychodzi na to ze juve zrobic interes zycia. Pozbecie sie szrotu de Sciglio oraz starego Pjanicia który będzie już grał coraz gorzej a nasza kadra bedzie powoli jak typowy Milan 30+. Mamy na ta chwile najgorszy zarzad z topowych zespolow i zapowiada sie ze beda nam wciskac co okieno szrot.

Spekulacje nic innego, nie wierzę że tak wyglądają nasze cele transferowe.

Zarząd nasz taki fajny. Aż się ciężko to czyta, będziemy jak Milan. Mo jest tylko jedynie przykro

Lautaro=111mln
Semedo=Cancelo=40mln
Lautaro=60+Cancelo+Vidal
Vidal=11
Za takie pieniądze wolałbym żeby został i dopłaci interowi te 11.

Jak to jest, że my kupujemy drogo, a inni tego samego zawodnika od nas kupują tanio albo wręcz biorą za darmo jako rozliczenie za innego gracza. Tak debilnego zarządzania chyba nie ma nigdzie indziej.

Tragedia zal rozpacz koniec barcy.takiej barcy juz niebedzie zeby bylo na conpopatrzec to moze predzej real sie ogarnie bonim na tym zalezy a tu pjanic i jacys inni co nic jiedaja messi blagam.cie odejdz.albo zagroz im.to moze.sie cos porobi

Czasami mam wrażenie, że ten zarząd jest "anty Barca"

Pomyśleć, że jeszcze kilka lat temu Barca kupowała najlepszych zawodników na swojej pozycji, a teraz jak to czytam to aż słabo się robi... De Siglio chłop, który w Juve rozegrał zaledwie 8 meczów ma być podstawowym prawym obrońcą, jedyni pozbywają się szrotu, a Barca sobie ich weźmie bo po co mieć kogoś lepszego...

Haha to byłby deal roku - Todibo i Coutinho za De Sciglio i Pjanicia. Może jeszcze im dopłaćmy albo wymieńmy ter Stegena na Buffona.

0przeciez ten de Sciglio jest cienki. To juz lepiej dac te 9 czy tam 12 mln za Emersona zeby rok wczesniej przyszedl

Wg mnie najlepsza opcja na Po jest jednak emerson. Mial slaby poczatek sezonu ale sie dzwignal. Jest taki ma fajne warunki fizyczne jest mlody i zna troche lige i jezyk.
Tesknie za czasami kiedy kupywano tu pilkarzy dobrych ale ktorych prime time mial byc u nas a nie tak jak jest teraz.

Jeśli uda nam się:
- kupić Lautaro za 60mln
- zastąpić Semedo De Sciglią
- zastąpić Rakitica Pjanicem
- oddać Vidala i Todibo

To dla mnie będzie OK. Pozbywamy się balastu w postaci Rakiticia. Dostajemy zamiast niego i Vidala Pjanica, mamy Lautaro za 60mln a po drodze jeszcze De Sciglio trochę wymuszony za Semedo. Pytanie ile Juve sobie zaśpiewa dopłaty za wymianę Todibo + Rakatitić = Pjanić + De Sciglio

Jeśli klub ma dostęp do kredytów to jest to dobry okres na Transfery, ceny będą mniejsze A myślę że i tak wszystko wróci do Normy

Koronawirus + dziennikarskie plotki transferowe = karuzela jak po dobrej imprezie do białego rana.

Bellerin byłby idealny na PO. Van de Beek tez super

Barcelona i Juventus doszły do porozumienia w sprawie transferów Pjanicia i De Sciglio. W drugą stronę powędruje Todibo oraz jeszcze jeden piłkarz. Mówiono o Coutinho, ale obecnie najbardziej rozważa się Rakiticia i Vidala....buahahahah coraz lepsze newsy, anie Messi za Pjanica przypadkiem ? haha
konto usunięte

uuaa Futbol stoi to pismaki wymyślają z dnia na dzień coraz śmieszniejsze informacje xDD

Powiem wam, że codziennie w południe wchodzę tu i jak to czytam to z dnia na dzień jest coraz gorzej...
W każdej plotce jest choć ziarenko prawdy więc aż serce boli co Bartek robi w Blaugarna....

Wystraczającymi transferami byłyby Lautaro i D trzeba powalczyć o De Ligta. Przy okazji Juventus strasznie nas wydyma jak oddamy Arturha za Pjanicia. Wszyscy sobie myślą: "a głupia Barca" wszystkich emerytów weżmie za chore pieniądze.

Dziennikarze muszą wymyślać jakieś nowinki transferowe ponieważ jest pandemia i nie ma o czym innym pisać. W tych newsach pewnie jest ziarnko prawdy, ale zdecydowana większość to kłamstwa.

Czas na codzienny odcinek naszego serialu "Łykamy jak pelikany"

Transfery Arthura i Semedo za Pjanicia i de Sciglio to chyba jakieś jedno wielkie nieporozumienie ... To się nawet w głowę nie mieści gdy człowiek to czyta . Socios powinno wystawić wotum nie ufności . Obecny zarząd prowadzi do skraju upadku tego klubu

Co tu się dzieje ...

Suarez musi miec od kolejnego sezonu młodszego zmiennika ktory bardzooo duzoo nauczy sie od Urugwajczyka i będzie z nim grać.
4-4-2 z Suarezem i Lautaro z przodu..
4-3-3 z Messim Lautaro Suarezem..
Jest w czym wybierać..
Są jeszcze Francuzi Griezmann i Dembele jednak wg mnie ten drugi ze wzgledu na liczne kontuzje i kupno nowego ofensywnego gracza powinnien pożegnać sie z FCB.
Collado i Fati młodzi zdolni perspektywiczni!! I widac golym okiem ze w glowie tez lepiej poukładane.

Dajcie juz ta La Lige!! I MESSIEGO w TV :)

Człowiek nie wie czy codziennie jest 1 kwietnia czy jednak nie. Ręce opadają

Ależ głupoty...

Tak najlepiej oddać pięciu za jednego kupić kogoś pokroju firpo który nie gwarantuje gry na najwyższym poziomie o wysokie cele i kolejny rok odpaść w lidze mistrzów brawo

Semedo
Jesli nie chce podpisać nowego kontraktu to pozostaje sprzedaż. To oczywiste

Kwesti SO nawet nie chce sie komentowac takie absurdy padaja
W sumie to poco Juve Todibo też nie wiem

Ogólnie te wszystkie ploti kupy sie nie trzymają tyle sprzecznosci ,że to lepsze niz kabaret.

Litości, tak nas dymają ze aż ryjem wychodzi, co to za chore wymiany za Pijanicza chcą dać cou? Wali kogoś na głowę