Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Dariusz Maruszczak

6 maja 2020, 12:30

Record, Sport, Bild, Tutto Mercato Web, Mundo Deportivo, ESPN

52 komentarze

Fot. Getty Images

Media donoszą dziś o możliwej sprzedaży przez Barcelonę dwóch prawych obrońców Nélsona Semedo i Emersona. Z kolei według Sportu Ivan Rakitić uparł się na odejście do Sevilli i może przedłużyć swój pobyt w katalońskim klubie, aby trafić na Sánchez Pizjuán za darmo.

Lautaro Martínez

ESPN: Argentyńczyk jest na celowniku PSG. Martínez mógłby zastąpić we francuskim zespole dwóch innych napastników Edinsona Cavaniego i Mauro Icardiego. Barça obawia się, że zainteresowanie innych klubów wpłynie na wzrost kosztów operacji, ale 22-latek chce przenieść się na Camp Nou i grać u boku Leo Messiego.

Emerson

Mundo Deportivo: Obrońcą jest zainteresowanych kilka europejskich klubów, w tym Bayer i Inter. Barcelona może w lecie sprowadzić Emersona z Betisu za 9 milionów euro (otoczenie piłkarza uważa, że byłaby to wyższa kwota), a następnie sprzedać go za około 20-30 milionów do Bayeru lub też włączyć do operacji związanej z kupnem Lautaro Martíneza.

Record: Portugalski dziennik umieścił na swojej okładce zdjęcie Emersona, ponieważ Brazylijczyk ma być jednym z celów transferowych Benfiki.

Ivan Rakitić

Sport: Barcelona chce sprzedać Rakiticia, ale piłkarzowi nie pali się do odejścia. Klub nie rozumie, czemu Chorwat zamyka się na wszystkie oferty, a wzajemne relacje obu stron są kiepskie. Rakitić zamierza wrócić do Sevilli, a ponieważ klubu z Andaluzji nie stać na wyłożenie za niego wielkiej kwoty, zawodnik wstrzymuje się z decyzją. Jeżeli potrwa to dłużej, pomocnik mógłby odejść w zimie nawet za darmo, na pół roku przed końcem umowy. Dzięki temu Sevilla byłaby w stanie zaoferować Rakiticiowi większą kwotę w ramach premii za podpisanie kontraktu. To może być nawet element planu 32-latka, który jest rozczarowany, że Barça nie zrealizowała obietnicy zaproponowania mu korzystniejszej umowy.

Nélson Semedo

Mundo Deportivo: Barcelona uważa, że powinna albo przedłużyć kontrakt z Semedo, albo sprzedać Portugalczyka. Podpisanie nowego kontraktu może być trudne z powodu wysokich wymagań finansowych agenta prawego obrońcy Jorge Mendesa. Semedo może być kluczowy w kilku operacjach związanych ze sprowadzeniem João Cancelo, Lautaro Martíneza lub Neymara. PSG prawdopodobnie będzie w stanie spełnić duże oczekiwania finansowe Mendesa.

Aleksiej Miranczuk

Tutto Mercato Web: Éric Abidal udał się do Moskwy, aby rozpocząć negocjacje w sprawie transferu pomocnika Lokomotiwu. Miranczukiem może być też zainteresowany Juventus.

Sidney Raebiger

Bild: Dyrektor sportowy Red Bulla Salzburg Markus Krosche wyznał, że Barcelona uważnie obserwuje 14-letniego pomocnika Sidneya Raebigera. Zawodnikiem są też zainteresowane Manchester City i Bayern.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zdecydowanie powinni sprzedac kogos ze srodka pola bo yych pomocnikow troche za duzo ,a zamiast zarzad pomyslec o ofensywie i defensywie to pomocnikow nasprowadzali +Cou ktory na wyporzycz. Sergi ktory bardziej nadaje sie na srodkowa linie niz na prawa obrone A teraz beda sprzedawac obled

Ta najlepiej sprzedać wszystkich prawych obrońcòw i później kombinować kogo tam posłać brak słów mam tylko nadzieję że te głupoty wymyślają gazety,a nie nasz kochany zarząd.

Toż to wszystko jakieś głupoty palca wyssane, wczoraj Lautaro prawie w Barca, dzis, co innego pisza. Co dzień pismaki nowe głupoty wymyślają.

Emerson to do sprowadzenie jest mus nawet żeby sprzedać i tyle, ale ja bym go zamienił na Semedo.

Klub dziwi się Rakticiowi dlaczego zamknął się na inne oferty :P Naprawdę nie wiedzą dlaczego? Zaskoczeni są jak nasi drogowcy zimą :) Gość za pół roku może odejść za darmo i dostać dużo wyższy kontrakt na koniec kariery a zapewne z uwagi na rodzinę chce grać w Hiszpanii gdzie interesuje się nim głównie Sevilla (klub w którym grał i który zna podobnie jak miasto). No k..wa to faktycznie trudne to jest do zrozumienia. Klub go nie che, a on złośliwie nie chce załóżmy do Chin bo za 6 miesięcy będzie mógł wybierać. To co za "wredny typ":P

Każdy chce podwyżki, lepszego wynagrodzenia, rakitic, semedo, kto jeszcze?!
Będą wyniki, puchary, zwycięstwa to wtedy będzie to tematem do dyskusji.
Żałosne jest to, bo jakbym ja w pracy się opieprzał przez cały rok notował słabe wyniki, a przed końcem umowy powiedział, że nie wiem czy podpisze nową, bo warunki nie są super dla mnie, to by mi szef powiedział "zapraszam wypie......ać" :D a tu teraz każdy wybrzydza :D

PSG to lepszy od nas klub.Lautaro idealnie tam pasuje.

Czyżbyście Panowie zapomnieli co dla naszego klubu zrobił...??? Ktoś z nim kontrakt w związku z jakimiś zaslugami podpisał, to dlaczego teraz On miałby z niego rezygnować..?? To nie mu BARCA się znudziła jak kiedyś Neymarowi.. Tylko On Barcy.. Co się dzieje.. Gdzie hasło... BARCA WIĘCEJ NIŻ KLUB..

Rakiticowi to się prędzej obniżka zarobków należy, a nie podwyżka za formę którą prezentuje na boisku. Nie rozumiem gościa dają mu jasno do zrozumienia, że jego czas w Barcelonie dobiegł końca, a on uparcie chce zostać.

Czyżby szykował nam się drugi Czygrynski (patrz Aleksiej Miranczuk) ? Powiem uczciwie. Lubiłem Abidala jako piłkarza. Był dla mnie jednym z lepszych obrońców jakich miała Barcelona. Ale to co ten pan wyprawia na rynku transferowym woła o pomstę do nieba. Jak sobie nie radzisz w pracy to ją zmień. Te słowa idealnie pasowałby do tego pana.

Niestety ale takich bocznych obrońców jak duet Alves-Alba długo nie będziemy mieli

„ 22-latek chce przenieść się na Camp Nou i grać u boku Leo Messiego.„ - zawsze podają ten argument który mnie nie przekonuje, watpie aby ktoś miał parcie aby grać u boku Messiego niż w samej Barcelonie.

Można prosić redakcję o większy wybór zdjęć Rakiticia do artykułu?
Lub nawet unikanie?
W poście jest nawet taki Semedo, którego zdjęcie spokojnie można umieścić.
Monotonia jest z tym gościem.
Ciągle to samo mówi, to samo robi i ciągle to samo zdjęcie.

Jeny jak mnie ten Rakitić drażni. Nie ma to jak oczekiwać dobrego kontraktu za zasługi a nie za wkład który może mieć w drużynie w przyszłości. Paranoja normalnie, ale to też bierze się stąd że np. taki Umtiti dostał to co chciał. A od momentu podpisania kontraktu prowadzi high life. Trzeba się pozbyć takich pasożytów bo tu już nie chodzi nawet o kasę a podejście

Rakitic nie zasługuje na podwyżkę z całym szacunkiem dla niego
Poziom jaki prezentuje w tym roku pokazuje to widać, że jest zmęczony, człapie po boisku nie che mu się grac a pieniążki by chciał bóg wie jakie. Vidal go obskakuje 10 razy.

Sprowadzić Emersona za te 9 mln i dać mu szansę. Podziękował bym za to Nelsonowi. Sory Ale jak na boku obrony nie masz liczb w Barcelonie to niestety nie jest to klub dla Ciebie

Abidal niech się lepiej uda na emeryture a nie do Moskwy, ewentualnie niech już tam zostanie i nie wraca.

Barcelona powinna podpisać nową umowę z Semedo lub go sprzedać ameryki nie odkryli albo jedno albo drugie przecież za darmo go nie oddadzą chociaż przy naszym zarządzie kto wie

Co tak cicho o Neymarze??

Jak zainteresowanie może wpłynąć na koszt operacji, skoro klauzula dla każdego klubu wynosi tyle samo - 111mln? Ostatnie słowo i tak należy do Argentyńczyka. A jeżeli miałby wybrać inny klub ze względu na wyższa premię, to znaczy, że wcale nie zależy jemu tak bardzo na grze akurat u nas.

Barca chce się pozbyć Rakitcia, ten chce nowej umowy. Relacje są kiepskie. xd