Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Julia Cicha

3 maja 2020, 12:30

L'Esportiu, AS, Mundo Deportivo, Sport, La Gazzetta dello Sport, ESPN

58 komentarzy

Fot. Getty Images

Media publikują dziś ciekawe informacje na temat Michała Karbownika i Ivana Rakiticia. Zapraszamy na przegląd porannych doniesień transferowych.

Oriol Busquets

L'Esportiu: W wywiadzie dla dziennika zawodnik powiedział: "jeśli moja wszechstronność da mi więcej opcji w Barcelonie, to dobrze. Chcę spędzić z Barçą presezon, jeśli zostanę tam, to zagram, gdzie będzie trzeba. Pytały o mnie Mainz, Hamburg, Werder Brema, FC Koln, Real Valladolid i Deportivo Alavés". Busquets dodał też, że jeśli Barcelona na niego nie postawi, będzie preferował wypożyczenie, by nie stracić szans na odniesienie sukcesu na Camp Nou.

Miralem Pjanić, Arthur

AS: Bośniak podoba się sztabowi szkoleniowemu Barcelony. W celu jego sprowadzenia negocjacje w sprawie Arthura muszą posunąć się do przodu. Mimo że Brazylijczyk powiedział, że nie zamierza odchodzić, klub umieścić go na liście graczy potencjalnie na sprzedaż. Pjanić zgodzi się na transfer, wie, że to jego ostatnia szansa na przejście do Barçy.

Michał Karbownik

Mundo Deportivo: Dziennik cytuje słowa Krzysztofa Stanowskiego, który powiedział, że Karbownik może trafić do Barcelony, a ta następnie wypożyczyłaby go przynajmniej na sezon do innego klubu LaLigi z grona tych, które "już pojawiły się w mediach". Estadio Deportivo dodaje, że Barça może zastosować ten sam manewr co w przypadku Emersona. Karbownikiem mają interesować się jednak też Sevilla, Valencia, Real Sociedad, Tottenham, PSV i Sporting. Cena Polaka to 8-10 milionów euro.

Ivan Rakitić, Tanguy Ndombele

Mundo Deportivo: Opcja powrotu do Sevilli jest odległa z powodu wymagać finansowych pomocnika. Obecnie najlepszą opcją wydaje się Tottenham. Barcelona liczy, że zarobi nieco na Chorwacie. Juventus i Atlético są mniej zainteresowane transferem ze względu na kwestie finansowe oraz wiek Rakiticia. Dodatkowo przejście Ivana do Tottenhamu może ułatwić Barcelonie pozyskanie Ndombele.

Raúl Gimenez

ESPN: Napastnik powiedział w wywiadzie: "jeśli powiecie mi, że jutro pojawi się oferta z Realu lub Barcelony, oczywiste jest, że nie wypuszczę jej z rąk".

Lautaro Martínez

La Gazzetta dello Sport: Były napastnik Juventusu Nicola Amoruso powiedział, że Lautaro zdecydował już o przejściu do Barcelony i grze z Messim.

Neymar, Jadon Sancho

Sport: Barcelona spróbuje sprowadzić któregoś z nich. Mimo że są różnego wieku, ich wycena przez Transfermarkt jest podobna. Neymar grywa zazwyczaj na lewym skrzydle, a Sancho na prawym.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie oczekujmy cudów, jeżeli uda się Barcy sprowadzić Lautaro to już będzie trzeba to traktować jako sukces biorąc pod uwagę problemy Barcy z kasą
« Powrót do wszystkich komentarzy