AS: Barcelona rozważa zorganizowanie zgrupowania zawodników w La Masii

Julia Cicha

23 kwietnia 2020, 13:00

AS

3 komentarze

Fot. Getty Images

  • Dziennik AS informuje, że Barcelona rozważa zgrupowanie piłkarzy w budynku La Masii
  • Zawodnicy prawdopodobnie nie będą chcieli jednak zgodzić się na całkowite odizolowanie
  • Przed powrotem do treningów gracze muszą przejść serię testów i badań, w tym test na koronawirusa i przeciwciała

FC Barcelona posiada jedno z najlepszych i najnowocześniejszych miasteczek sportowych na świecie, ale jednak Ciutat Esportiva nie jest przygotowane na dłuższe zgrupowania piłkarzy, które przewiduje protokół LaLigi w kontekście powrotu do treningów. Przez minimum tydzień zawodnicy powinni przebywać odizolowanie w obiektach sportowych lub w hotelu po wcześniejszej dezynfekcji wszystkich pomieszczeń. Z tego powodu AS podaje, że Barça rozważa zaadaptowanie w tym celu La Masii.

Budynki szkółki są w tej chwili puste, a znajduje się w nich aż 78 pokojów: 39 indywidualnych, 36 dwuosobowych i trzy trzyosobowe. Zarówno piłkarze (19 członków pierwszego zespołu + Ansu Fati), jak i sztab szkoleniowy używaliby w pojedynkę pokojów dwuosobowych, podczas gdy pozostali pracownicy klubu mogliby korzystać z pokojów jednoosobowych. Pokoje mają nieco ponad 20 metrów kwadratowych, a znajdują się w niech szafa, telewizor, łóżko i stolik. Jeśli piłkarze pierwszego zespołu ostatecznie w nich zamieszkają, zostaną przeprowadzone pewne tymczasowe ulepszenia.

Budynek La Masii ma pięć pięter i około 6000 metrów kwadratowych powierzchni. Można znaleźć tam jadalnie, siłownie, szatnie, basen, kuchnię, salę do masażu, aulę, biura dyrekcji oraz salę rozrywkową. Dzięki temu wszystkiemu zawodnicy mogliby zachować pewne gwarancje bezpieczeństwa. Jest to oczywiście skrajne rozwiązanie, które zapewne nie spodoba się graczom. Sergio Busquets dał już do zrozumienia, że nie zgadza się na zgrupowanie w Ciutat Esportiva lub w hotelu w ramach prewencji. Na razie trzeba poczekać na decyzję LaLigi w tej kwestii, ponieważ możliwe, że protokół ulegnie zmianie. Zmodyfikowane mogą zostać też niektóre z innych zasad: treningi indywidualne, nieprzebieranie się w szatniach, treningi w maseczkach i rękawiczkach.

Przed powrotem do treningów piłkarze będą też musieli przejść serię badań, o których również pisze AS. Najpierw zawodnicy udadzą się indywidualnie do klubowych instalacji wg ustalonego wcześniej grafiku. Tam wezmą udział w rozmowie z lekarzem i osobą odpowiedzialną za przygotowanie fizyczne i ustalą wspólnie dalszy plan działania oraz omówią wyniki treningów realizowanych w domu. Następnie graczom zmierzy się poziom tłuszczu, skontroluje ich metabolizm, przeprowadzi test na koronawirusa oraz na przeciwciała. Takie kontrole będą przeprowadzane regularnie aż do końca sezonu zarówno wśród piłkarzy, jak i członków sztabu szkoleniowego.

Kolejnym etapem będzie test biegowy z kamizelką GPS oraz test siłowy ze specjalnym uwzględnieniem stanu ścięgien udowych. Jeśli kontrole zostaną przeprowadzone prawidłowo, zawodnicy będą mogli rozpocząć treningi, w pierwszym tygodniu tylko indywidualne.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

" treningi w maseczkach i rękawiczkach." tak, ja mam dość maseczki po godzinnym spacerze z pieskiem, a Ci niby intensywny trening mają przeprowadzać w maskach.

Kolejny idiotyczny pomysł, nie ma najmniejszych szans żeby takie coś przeszło. Już to widzę jak chcą zamknąć i odciąć od świata i rodzin wszystkich piłkarzy zamykając ich w hotelach, la masi czy innych ośrodkach. Widać że na siłę chcą dograć ten sezon do końca kosztem zdrowia bo tylko kasa się liczy. Będzie można grać tylko jeśli będzie bezpiecznie, a jeśli będzie bezpiecznie takie rzeczy jak ta nie będą potrzebne.

Czarne chmury nad LaMasia
#foto