Rakitić: Idealnie byłoby dokończyć rozgrywki niezależnie od daty, ale trzeba też mieć plan na przyszły sezon

Łukasz Lewtak

20 kwietnia 2020, 09:00

Movistar, FCBarcelona.cat, AS

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Ivan Rakitić udzielił wypowiedzi dla telewizji Movistar+. Chorwat mówił o możliwym wznowieniu rozgrywek piłkarskich, a także o tym, jak spędza czas izolacji.

- To bolesne, ale trzeba powiedzieć, że nie wiemy, kiedy wszystko wróci do normalności. Rozumiemy jednak, że są rzeczy ważniejsze niż piłka nożna. Zdrowie jest bardziej istotne. Jednak ten niepokój, ta niepewność trochę nas kosztuje.

- Wszyscy chcemy wrócić do gry i zdobyć mistrzostwo na boisku. Z drugiej strony rozumiem, że jeśli w żaden sposób nie będzie można wrócić na murawę, trzeba będzie zakończyć sezon. Jeśli jesteśmy na pierwszym miejscu, powinniśmy być mistrzami. Idealnie byłoby wyczerpać wszystkie możliwości dokończenia sezonu, niezależnie od daty, ale należy mieć dobry plan, również w kontekście przyszłego sezonu.

- Indywidualna praca zaczyna mnie już trochę kosztować. Już bardzo chcę poczuć piłkę, murawę i ciężką pracę z drużyną. Bardzo chcę kontynuować pracę z nowym sztabem szkoleniowym i kolegami. Obyśmy mogli wrócić na boisko w tym sezonie i zagrać o wszystkie trofea, o jakie możemy powalczyć.

- Teraz jestem w domu, jednak mam ogromną wiarę i cierpliwość. Dobrze to znosimy razem z żoną i córkami. Na razie mogę powiedzieć, że córki zachowują się jak prawdziwe mistrzynie.

- Rano wspólnie jemy śniadanie, potem odrabiamy lekcje. Zwykle przed obiadem ćwiczę, tak jak w normalnych czasach, z tą różnicą, że nie jadę do Ciutat Esportiva, tylko zostaję w domu. Potem jemy obiad, odpoczywamy, trochę gramy, a następnie mam podwójną sesję treningową przed kolacją.

- W tej sytuacji nikt nie jest uprzywilejowany. Musimy być świadomi, że wyjdziemy z tego razem, jeśli będziemy wzajemnie darzyć się szacunkiem.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Rakieta to nie jest zły zawodnik, ale jeśli będzie w Barcy w przyszłym sezonie i będzie tyle grał to jest strata minut w pomocy, które ktoś inny mógłby wykorzystać na rozwój.

Mam nadzieję że w przyszłym sezonie już Cię tu nie będzie.

Rakitić ostatnio udziela się tyle co Rivaldo;-)

Mam nadzieję, że jego plany nie są związane w żaden sposób z Barceloną.

Dobrze że nie powiedział co je na śniadanie i obiad.