AS: Ostatnia kolejka LaLigi może odbyć się w niedzielę 26 lipca

Julia Cicha

8 kwietnia 2020, 16:00

AS

1 komentarz

Fot. Getty Images

Javier Tebas poinformował niedawno, że rozważa trzy scenariusze wznowienia rozgrywek w Hiszpanii. Wg dziennika AS najlepszym z nich, wspieranym przez najwięcej z 55 federacji wchodzących w skład UEFA jest ten drugi, ze startem w piątek 5 czerwca. Niemal na pewno mecze odbywałyby się przy pustych trybunach.

Źródła z RFEF potwierdziły, że po poradzeniu sobie z kryzysem oraz po uzyskaniu zgody od rządu „rozpoczęcie gry 5 czerwca oznaczałoby dokończenie sezonu przed sierpniem. Nic nie będzie jednak pewne do kolejnego zebrania UEFA”. Wspomniane zebranie odbędzie się w połowie maja. Dyrektor rozgrywek UEFA Giorgio Marchetti naszkicował wstępny zarys kalendarza. W Hiszpanii pozostało do rozgrania 11 kolejek, więc trzeba by grać w osiem weekendów z rzędu + trzy razy w środku tygodnia. Dzięki temu ostatnia kolejka odbyłaby się w niedzielę 26 lipca, o jednej godzinie. Następny tydzień byłby całkowicie wolny do gry w Lidze Mistrzów od piątku 31 lipca lub, co bardziej prawdopodobne, soboty 1 sierpnia.

W Hiszpanii pozostałaby do rozwiązania jeszcze kwestia finału Pucharu Króla, w którym zmierzą się Athletic i Real Sociedad. W tym przypadku RFEF ma pełną władzę decyzyjną i chciałaby, by spotkanie odbyło się z udziałem kibiców. Dużo będzie zależało od rządowych instrukcji dotyczących kwarantanny. Hiszpańskie władze mówiły już, że duże zgromadzenia zostaną dopuszczone jako ostatnie w kolejności, więc niewykluczone, że finał Pucharu Króla zostanie przełożony np. na jesień.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

baju baj baju baj