Koronawirus zmienia plany Barcelony na najbliższy presezon

Julia Cicha

6 kwietnia 2020, 13:00

Mundo Deportivo

3 komentarze

Fot. Getty Images

Jak co roku Barcelona pracuje już nad przygotowaniem kolejnego presezonu. Analizowano różne propozycje meczów towarzyskich, które znacznie podniosłyby przychody klubu. Rok temu za tournée po USA Barça zainkasowała wg Mundo Deportivo pięć milionów euro. Z kolei jeden mecz przeciwko dużej ekipie na terenie Europy to zysk rzędu nawet dwóch milionów euro.

Przed ogłoszeniem stanu alarmowego Barcelona rozważała propozycje z USA, Izraela, Tunezji, Austrii i Niemiec. Quique Setien miał wyrazić na nie zgodę. Teraz wydaje się mało prawdopodobne, by udało się rozegrać te spotkania, szczególnie dlatego, że liga, federacja oraz europejskie organy są zwolennikami dokończenia obecnej kampanii.

Po katastrofalnym przygotowaniu do poprzedniego sezonu, spowodowanym dwoma tournée, Barça postanowiła nie organizować w tym roku całego tournée. Nie miało to sensu, ponieważ w czerwcu odbyłyby się Copa América i mistrzostwa Europy, a niedługo później igrzyska olimpijskie. Z tego powodu Washington Post pisał m.in. o El Clásico w Las Vegas w ramach International Champions Cup. Była to korzystna finansowo propozycja, a spotkanie odbyłoby się prawdopodobnie w połowie sierpnia. Z kolei w Izraelu mówiło się o organizacji starcia Barçy z Juventusem, co byłoby bardzo atrakcyjne ze względu na ponowne spotkanie Messiego z Cristiano Ronaldo.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Żadnych tourów po Ameryce i Azji w jednym presezonie. Potem kondycyjnie wygladamy jak wyglądamy. Nie bez powodu 2 Tryplety wygraliśmy przygotowując się w Europie