Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Julia Cicha

6 kwietnia 2020, 11:30

Sport, L'Equipe, Marca

63 komentarze

Fot. Getty Images

W dzisiejszych wydaniach gazet dowiadujemy się nieco więcej o Neymarze i Lautaro Martínezie. Sport analizuje również sytuację Ivana Rakiticia, który niemal na pewno odejdzie z Barcelony.

Neymar

L'Equipe: Odejście Neymara lub Mbappe z PSG jest niemal niemożliwe. Źródła z otoczenia Brazylijczyka mówią, że nie planuje on obecnie ani przenosin do Barcelony, ani przedłużenia umowy. Zawodnik będzie mógł opuścić Paryż dopiero za rok. Jeśli jednak któryś z dwójki piłkarzy miałby odejść tego lata, to będzie to na pewno Neymar.

Sport: Priorytetem piłkarza jest teraz Liga Mistrzów. Po powrocie do gry będzie chciał spisywać się jak najlepiej w barwach PSG, by zdobyć to trofeum. Dopiero później spróbuje przejść do Barcelony. Nie zwróci się jednak do FIFA, tylko spróbuje negocjacji. Dialog może rozpocząć się dopiero po zakończeniu sezonu.

Ivan Rakitić

Sport: Barça otrzymała różne oferty za Chorwata, ale priorytetem pomocnika jest pozostanie w Hiszpanii, a najlepiej powrót do Sevilli. Rakitić będzie miał ostatnie słowo w tej sprawie. Barcelona chce zarobić na nim ponad 20 milionów euro. Tymczasem we Włoszech aż trzy kluby, Juventus, Inter i Milan, pytały o gracza. Katalończycy uważają za atrakcyjną drugą z opcji, ponieważ chcą pozyskać z Interu Lautaro Martíneza. Na razie wszystkie rozmowy są jednak wstrzymane.

Willian

L'Equipe: Brazylijczyk powiedział w jednym z wywiadów, że "skończył już z Chelsea". - Wszyscy wiedzą, że moja umowa wygasa za kilka miesięcy. Trudno będzie o jej przedłużenie, ponieważ klub proponuje dwa lata, a ja chcę trzy. Już nie rozmawiamy, nie ma żadnych negocjacji - dodał zawodnik.

Lautaro Martínez

Marca: Inter zaczyna akceptować, że nie będzie w stanie zatrzymać napastnika. Argentyńczyk nie chce przedłużyć umowy z klubem. Manchester City wycofał się z walki o niego, a Real skupia się teraz bardziej na Haalandzie. W grze pozostają jeszcze PSG, Chelsea, Juventus i Manchester United. Z kolei Barcelona pracuje nad ostateczną ofertą.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

K...wa aż nie chce się tego bełkotu czytać.

Ja to bym sobie dał spokój z Neymarem bo chłop już lepiej nie będzie grać, więc chyba można ściągnąć kogoś kto może poprawić swój kunszt i też dać sporo drużynie , ja wiem że potrzebujemy jakości na już ale są zawodnicy którzy nie kosztują 150 mln i mają jakość która może nam pomóc w wygrywaniu meczów i trofeów. Ale na początku to bym jeszcze się wstrzymał z jakimi kolwiek ruchami na rynku i poczekał aż ktoś w Europie pierwszy zrobi transfer jakiegoś wartościowego zawodnika i zobaczyć jaki będzie koszt tego transferu, bo jak Barca ma sprzedac 4 zawodników(Cou, Rakieta, Vidal i Umtiti) żeby kupić jednego i potem nie mieć kasy żeby wzmocnić kadrę na innych pozycjach to to jest ch...j nie robota

Niechze zrobia niespodzianke i powalcza o tego Wernera zamiast krolewicza jasnie pana Neymara i przeplaconego Lautaro

Jeżeli w ogóle Barcelona ma sprowadzić Neymara to albo w tym roku albo wcale :P Później to już nie będzie miało żadnego sportowego uzasadnienia.

Jestem zwolennikiem transferu Neymara w tym okienku transferowym. Jednak uważam, że za rok Neymar też może wrócić do Barcelony oraz na Camp Nou ale tylko na wakacje w czasie urlopu.

"ANI Mbappe ANI Neymar nie odejdą NA PEWNO tego lata. Ale jak któryś odejdzie to Neymar.". Messi i Suarez 1-2 miesiące temu potwierdzili w wywiadach, że Neymar nadal bardzo chce wrócić i zrobi, co się da, aby to się udało, a dziennikarzyna podaje się na "otoczenie piłkarza". Niech w takim razie poda konkretne nazwisko / nazwiska. Beka z dziennikarza L'Equipe.

Brać Lautaro. Pomocnik tylko w wypadku odejścia Ivana i Vidala.
Podobnie w przypadku bocznych obrońców.
Na SO niech będzie jak jest Aroujo i Todibo wystarczą i tyle.
Żadnych Neymarow nie potrzeba .
Na upartego do klubu 2 nowych zawodników (w tym 9)

No i rozwiązać kwestię zawodników wypożyczonych i to wszystko.
Bez szaleństw na spokojnie da się to zrobić tym bardziej W takim okresie

Dla mnie lepszą opcją by było Sancho ściągnąć niż Neymara. Jeszcze parę Milionow zostaje i np Dembele z Totków ściągnąć za to

Jeśli Neymar w tym roku nie przyjdzie to niech wgle nie przychodzi . A Szczerze mówiąc ostatnio Bardzo serio myślałem o słowach Xaviego i za te 180 mln wolałbym Np Sancho plus zostaje z60 mln

Brać Sancho ,Havertza i za rok mbappe albo Halanda i tyle .

Jeżeli Neymar nie przyjdzie w tym okienku do nas,to do końca kariery pewnie zostanie w Psg.Ciekawe co na to pewien użytkownik tej strony.