Javier Saviola: Lautaro Martínez idealnie pasuje do Barcelony

Julia Cicha

6 kwietnia 2020, 10:48

AS

7 komentarzy

Fot. Getty Images

Mijają już cztery lata od pożegnania Savioli z profesjonalną piłką nożną. Były piłkarz odpowiedział na kilka pytań dziennikarzy ASa, oceniając m.in. szanse Lautaro Martíneza na osiągnięcie sukcesu w Barcelonie.

To już prawie pięć lat z dala od profesjonalnej piłki. Jak się masz?

Wciąż gram w piłkę, ale na innym poziomie. Do tego dobrze się czuję, komentując mecze, pracowałem przy niektórych spotkaniach Barçy oraz na mundialu. Pasjonuje mnie to. Mam nadzieję na dalszą współpracę z Barceloną w ramach Barça Legends, w akademii. Jestem bardzo zaangażowany w pracę dla klubu.

Jakie masz wspomnienia związane z etapem w Barcelonie?

Pamiętam, że to był bardzo szczęśliwy czas. Byłem w jednym z najlepszych klubów na świecie w wieku 19 lat, to dało mi wiele na poziomie osobistym i zawodowym.

Co zapamiętasz szczególnie?

Ludzie od początku mnie doceniali, mogę tylko podziękować i okazać szacunek. Dorosłem, a do tego miałem takiego kolegę jak Xavi, który bardzo mi pomógł.

Co sądzisz o piłkarzach, którzy oddają część swoich zarobków pracownikom klubu?

Barcelona jest przykładem, inne kluby pójdą w jej ślady. To świetnie, że wszyscy możemy pomóc. Barça jest wzorem, jako pierwsza podjęła takie działanie, w którym zawodnicy oddają część pieniędzy pracownikom.

Jesteś Argentyńczykiem tak jak Lautaro Martínez. Znasz go?

Tak, to jeden z najlepszych napastników. Bardzo lubię to, jak czuje piłkę nożną. To młody napastnik, który dobrze szuka wolnej przestrzenia i idealnie rozumie, na czym polega gra „killera”.

Poradziłby sobie w Barcelonie?

Idealnie by do niej pasował ze względu na jego jakość i filozofię gry. Kiedy zobaczyłem go po raz pierwszy, wiedziałem, że to piłkarz dla wielkiego klubu. Będzie perfekcyjny dla linii ataku Barçy.

A co powiesz o Messim?

Nigdy nie przestaje nas zaskakiwać. Kiedy zakończy karierę, będziemy bardzo za nim tęsknić, ale jeszcze wiele przed nim. Jest najlepszy na świecie i dalej będzie nas zadziwiał. Bije wszystkie rekordy i jest wzorem do naśladowania. Zasługuje na to, co wygrał. Kiedy go zabraknie, zostanie po nim wielka dziura.

Która z drużyn była najsilniejsza przed wstrzymaniem rozgrywek?

Real i Barça były w podobnej formie. Obie drużyny miały swoje momenty i wszystko rozstrzygnie się pewnie w ostatnich meczach. Nie ma różnic między tymi klubami. Nie wiem, kto będzie lepszy po przerwie. Atlético jest bardziej w tyle, ale będzie walczyło do końca, do tego przyzwyczaił nas Simeone.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Coś sporo tych materiałów, jak to Lautaro pasowałby do Barcelony, jakaś akcja, czy co? Mnie też podoba się gra tego chłopaka, ale cena trochę straszy..

Szkoda ze Ryjek nie widział dla niego miejsca w druzynie. Pierwsze sezony w slabej wtedy Barcy mial nie najgorsze

Lepiej pasowałby do Realu moim zdaniem

Może i pasuje tylko, że Suarez i tak będzie grał w pierwszym składzie więc trzeba pomyśleć czy opłaca się kupować rezerwowego za sto baniek? Trzeba czekać na zmianę zarządu i wtedy prawdopodobnie zmienimy trenera i to on powinien określić się logo chce a kogo nie.