Aleksander Ceferin: Niedokończenie Ligi Mistrzów i Ligi Europy również jest rozważane [Aktualizacja]

Julia Cicha

5 kwietnia 2020, 10:14

Marca, Goal.com

4 komentarze

Fot. Getty Images

Prezes UEFA Aleksander Ceferin udzielił wywiadu dla ZDF i opowiedział o dalszych planach wobec Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Wyznaczył też graniczną datę dokończenia tych rozgrywek.

- Mamy różne opcje wznowienia Ligi Mistrzów i Ligi Europy w maju, czerwcu, lipcu… Możemy też nie wrócić, taka opcja również istnieje. UEFA, ligi oraz kluby pracują nad tym wszystkim, ale jesteśmy zależni od rządów państw i władz, które muszą pozwolić nam grać. 3 sierpnia wszystko musi się zakończyć, zarówno Liga Mistrzów, jak i Liga Europy. We wrześniu i październiku nie można już grać – powiedział Ceferin.

Prezes UEFA zaznaczył też, że istnieją różne możliwości wznowienia rozgrywek: - możemy grać w obecnym systemie, rozgrywać pojedyncze mecze zamiast dwumeczów z losowaniem, kto gra u siebie… albo nawet na neutralnym terenie. Final four lub final eight też jest rozważane, prawdopodobnie byłoby to bez kibiców, z transmisją telewizyjną. Jest wiele teorii. Sytuacja jest wyjątkowa, będziemy dzielić się terminami z ligami, może nawet rozgrywać spotkania o tej samej godzinie, musimy być elastyczni. Jeśli kryzys skończy się wcześniej, zaczniemy wcześniej, ale nie narazimy niczyjego zdrowia.

- Mamy fundusz 600 milionów euro, gdybyśmy go nie mieli, byłoby źle. Pokazaliśmy solidarność i dalej będziemy to robić. Mamy też duże wydatki związane z przeniesieniem mistrzostw Europy na 2021 rok – dodał Ceferin, który skomentował także sprawę Belgii: - Komitet Wykonawczy UEFA może zdecydować, że z powodu przedwczesnego zakończenia rozgrywek w Belgii nie będzie mistrza ani drużyn kwalifikujących się do europejskich pucharów. Nie wiem, skąd taki pośpiech z decyzją, można było poczekać do końca kwietnia i później podjąć decyzję. Musimy decydować wspólnie, solidarnie. Egoistyczne, jednostronne decyzje nie są dobre.

Aktualizacja

UEFA wydała oświadczenie, w którym zaprzecza, że Ceferin podał w wywiadzie konkretną datę. Prezes jasno podkreślił, że nie wyznacza żadnych dat zakończenia sezonu, a wszystkie opcje są brane pod uwagę. Priorytetem jest ochrona zdrowia, a następnie dokończenie rozgrywek. Rozważe się grę w lipcu i w sierpniu w zależności od pozwolenia władz.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niech dokończą sezon La Liga i LM na play station, wtedy w ataku dałbym Dembusia :D :D :D

Belgia podjęła najlepszą możliwą decyzję. Mam nadzieję, że inne federacje również pójdą tą drogą. Ludzie chorują, umierają, a UEFA myśli o graniu w piłkę.

I kto tu jest egoistą, panie Ceferin?