Mundo Deportivo: Barcelona planuje przedłużyć współpracę z trzema piłkarzami

Dariusz Maruszczak

1 kwietnia 2020, 13:00

Mundo Deportivo

16 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Jak donosi Mundo Deportivo, Barcelona zamierza w najbliższych miesiącach przedłużyć kontrakty z trzema piłkarzami
  • Z powodu kwarantanny i kryzysu klub jest jednak ograniczony w negocjacjach
  • Rozmowy mają nabrać tempa po wznowieniu rozgrywek

Barcelona oprócz planów dotyczących wzmocnień zastanawia się też nad przedłużeniem współpracy ze swoimi zawodnikami. Wielu piłkarzom kończą się kontrakty w ciągu najbliższych dwóch lat, ale według Mundo Deportivo klub ma trzy priorytety i chce prolongować umowy Leo Messiego, Marca-André ter Stegena i Nélsona Semedo. Na razie nie będzie to łatwe z powodu niepewności finansowej, mimo że sportowcy zgodzili się zredukować swoje pensje na czas kryzysu. Rozmowy przyspieszą prawdopodobnie dopiero po wznowieniu rozgrywek.

Najszybciej wygasa kontrakt najważniejszego piłkarza w zespole, czyli Leo Messiego. Umowa Argentyńczyka obowiązuje tylko do 30 czerwca 2021 roku. Co więcej, według mediów 32-latek ma klauzulę, która pozwala mu na rozwiązanie kontraktu już w tym roku. Jak podaje Mundo Deportivo, Barcelona jest jednak spokojna i przekonana, że Messi chce zostać w klubie. Barça liczy, że w czerwcu sytuacja związana z pandemią się unormuje, rozgrywki zostaną wznowione i będzie można spotkać się z kapitanem drużyny na właściwą część negocjacji. Do tego czasu rozmowy mają być prowadzone telefonicznie.

Kolejnym kluczowym piłkarzem Barcelony, z którym klub chce przedłużyć kontrakt, jest Ter Stegen. Umowa niemieckiego bramkarza wygasa w 2022 roku, ale związanie się z nim na dłużej musi być jednym z najważniejszych zadań ze względu na znaczenie na boisku i rosnącą rolę w szatni. Zainteresowany Ter Stegenem jest Bayern, a ewentualne przeniesienie się do tego klubu i zastąpienie Manuela Neuera mogłoby mieć dla niego znaczenie ambicjonalne, ze względu na przegranie rywalizacji w reprezentacji Niemiec. Mało prawdopodobne jednak, by Ter Stegen miał zdecydować się na opuszczenie Barcelony, w której czuje się znakomicie. Z pewnością ma jednak prawo domagać się znacznej podwyżki, ze względu na postawę na boisku. Podobnie jak w przypadku Messiego kluczowa część negocjacji zostanie zainicjowana po wznowieniu rozgrywek, ale miały już miejsce pierwsze kontakty w tej sprawie.

Ostatnim z piłkarzy wymienianych przez Mundo Deportivo jest Nélson Semedo. Barcelona jeszcze nie wie, jaka będzie przyszłość Portugalczyka. Niewykluczone, że zostałby on w klubie na jeszcze jeden sezon (Emerson w 2021 roku może trafić na Camp Nou), a Barça nie chce, żeby wówczas miał tylko rok do końca umowy, co osłabiłoby możliwości negocjacyjne Katalończyków zarówno w kontekście przedłużenia kontraktu, jak i ewentualnej sprzedaży. Semedo wzbudzał pewne zainteresowanie na rynku, a w kontekście jego transferu mówiło się m.in. o PSG czy Atlético. Dlatego też jego agent Jorge Mendes będzie oczekiwał znacznej podwyżki dla swojego klienta, co już nie wydaje się tak zasadne, jak w przypadku np. Ter Stegena.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Marzenia o solidnym PO będę musiał odłożyć na później w takim razie.

Messi powinien grać do 40 albo dłużej.

o ja widzę pełno zwolenników losu Realu. Ten cudowny, odmłodzony, zrównoważony Real, nie może uciec w lidze, Barcelonie starej, pełnej niewypałów transferowych i z 14 osobową kadrą, którą ciągnie człapiący Messi. Zabierzcie teraz tego Messiego i będziemy się z Realem ale Sociedad bić o miejsce w LE.

Messi niech dostanie konktrakt na rok z opcja przedluzenia o rok bo czuje ze to bedzie ostatni sezon , zycze mu zeby wygral lige mistrzow i pozegnal sie w blasku bo juz człapie po boisku a musza bronic wszyscy biologi nie oszuka.

Oby Messi się nie zgodził. Oddać część i chwałę pożegnać ze wszystkimi możliwymi honorami i rozpocząć nowy projekt. Messi skończy grę w Barcy u szczytu swojej kariery zanim rozpocznie ostry zjazd w dół i rozmienianie się na drobne. Wszystkim to wyjdzie na dobre- tak sądzę, a na pewno budżetowi Barcy ;)