AS: Quique Setien traci rywali, którzy mogliby zająć jego miejsce na ławce trenerskiej Barcelony

Maciej Łoś

29 marca 2020, 13:00

AS

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Quique Setien traci rywali, którzy mogliby go zastąpić w Barcelonie. W związku z przełożeniem EURO 2020, Ronald Koeman pozostanie selekcjonerem reprezentacji Holandii na kolejny rok. Trenerem Barcelony w najbliższym czasie nie zostanie również Xavi.

Bez względu na wyniki, które osiągał z drużyną Quique Setien, po wznowieniu rozgrywek i rozpoczęciu następnego sezonu to on będzie dalej trenerem Barcelony. Ronald Koeman, najpoważniejszy rywal, który mógł zająć jego miejsce, z powodu przełożenia mistrzostw Europy 2020 pozostanie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Holandii przynajmniej przez następny rok. Po styczniowym zwolnieniu Ernesto Valverde bohater Barcelony z pamiętnego finału na Wembley odmówił Éricowi Abidalowi, jednak zaznaczył, że mógłby objąć Barce po zakończonych mistrzostwach Europy. Teraz jednak sytuacja się zmieniła.

Po nieudanych poszukiwaniach trenera dyrekcja klubu skontaktowała się z Quique Setienem, który nie zastanawiał się dwa razy i zaakceptował ofertę. Hiszpan podpisał umowę do 2022 roku, jednak Bartomeu miał w niej zawrzeć klauzulę, według której nowy prezydent klubu wybrany w 2021 roku może zwolnić Setiena i zatrudnić na jego miejsce swojego kandydata. Nawet bez tej informacji istniały obawy, czy szkoleniowiec zdoła wytrwać na stanowisku i poprowadzić drużynę w sezonie 2020/2021, jeśli nie udałoby mu się zdobyć przynajmniej LaLigi. 

Aktualna sytuacja, przez którą z listy kandydatów zostali wykreśleni Ronald Koeman, Xavi, a nawet Roberto Martínez, może sprawić, że Bartomeu byłby bardziej wyrozumiały dla Setiena w przypadku braku trofeów. Z każdym dniem zawieszenia rozgrywek pozycja aktualnego szkoleniowca Barçy rośnie, ponieważ jeśli terminarze zakończenia obecnego sezonu i rozpoczęcia kolejnego będą bardzo zbliżone, zmiana trenera w tej krótkiej przerwie może być ryzykowna. Dzięki temu Setien pozostałby na stanowisku, mimo że za jego kadencji Barcelona nie zaczęła grać lepiej. Gdy uda się wznowić rozgrywki, trener będzie musiał udowodnić, że jego zatrudnienie nie było błędem dyrekcji klubu. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W porządku trener, szkoda że trafił w ten skład co trafił, bez możliwości wzmocnień. Myślę, że zasługuje żeby poprowadzić drużynę w przyszłym sezonie.

@VenoM fajnie jakby też przestał być taki potulny i posłuszny, zamiast tego nie bał się przedstawiać własnego zdania co do kadry naszego zespołu :P

@GlowixZiom Jak sie nie bał to gwiazdki były smutne :)
« Powrót do wszystkich komentarzy