Sport: LaLiga rozważa trzy możliwe daty wznowienia rozgrywek

Julia Cicha

18 marca 2020, 11:00

Sport, Marca

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Przełożenie przez UEFA mistrzostw Europy umożliwia dokończenie sezonu rozgrywek klubowych, w tym także LaLigi. Dziennik Sport przedstawia dziś różne scenariusze dotyczące terminu wznowienia rozgrywek Primera División w celu dogrania pozostałych 11 kolejek.

Wg wspomnianego źródła LaLiga rozważa trzy warianty. Pierwszym, najbardziej optymistycznym, jest rozegranie pierwszej kolejki po przerwie już 23 kwietnia. Kolejną opcją jest powrót do gry 10 dni później, a więc 1 maja. Pesymistyczny scenariusz zakłada rozegranie meczów dopiero 14 maja, co oznaczałoby w sumie aż dwumiesięczną przerwę. Warto dodać, że RFEF nie mówi na razie o żadnych konkretnych datach powrotu do gry, skupiając się na podkreślaniu, że 30 czerwca nie jest dniem granicznym i że istnieje możliwość dokończenia sezonu później. Szerzej pisaliśmy o tym tutaj.

Prezes LaLigi Javier Tebas wyraził swoje zadowolenie z działań UEFA i powiedział, że wierzy w dokończenie sezonu oraz że wszystko wskazuje na dostateczny margines czasowy, by zrobić to przed 30 czerwca. Dodał, że ustalenie nowego kalendarza będzie skoordynowane z europejskimi pucharami oraz ze spotkaniami reprezentacji narodowych. – Już w weekend wysłaliśmy pięć różnych propozycji kalendarza z różnymi datami powrotu do gry. Trzeba wziąć pod uwagę, że we Włoszech, w lidze i pucharze, zostało aż 15 kolejek do końca. Wszystko jest jednak możliwe. Naszym celem jest ustalenie nowego kalendarza w ciągu maksymalnie 10 dni – powiedział Tebas.

Przypomnijmy, że wszystko wskazuje na to, że finał Ligi Mistrzów zostanie przełożony na 27 czerwca, a finał Ligi Europy na 24 czerwca.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mam nadzieję, że mają też jakieś plany awaryjne... Bo jeśli nie to są skończonymi osłami

@Bykunn przecież właśnie przedstawili możliwe scenariusze. Zakończenie / anulowanie rozgrywek można zawsze zrobić - zakładam, że sytuacja będzie monitorowana na bieżąco i jak pierwsze terminy nie wypalą tj. 23 kwietnia / 1 maja to już potem ustalą co gdy również nie uda się zacząć w maju.

@mekston Ale wszystkie scenariusze zakładają dokończenie rozgrywek i to jest spoko. Ale powinni też mieć wariant na wypadek braku możliwości ich dogrania bo to też dalej nie jest wykluczone. A z ich słów wynika, że takiego scenariusza w ogóle nie biorą pod uwagę

@Bykunn tylko taki scenariusz mogą nawet rozpatrzyć za miesiąc, bo zakończenie ligi to nie jest problem. Zbierze się komisja i zdecyduje o tym, więc tutaj mogą spokojnie i tak to zrobić jeśli się okaże, ze w połowie maja jest słabo. Może to być też podprogowy komunikat do sponsorów, żeby poczekali, że będzie dograne itp.

W tym momencie wskazują, że priorytetem jest dokończenie.

Jednak zgadzam się, że np ciągniecie tego sezonu potencjalnie w sierpniu / wrześniu już zakrawałoby o śmiech.

@Bykunn inna sprawa, że Real wniebowzięty na taką sytuację jakby faktycznie ciągneli to kosztem kolejnego sezonu
« Powrót do wszystkich komentarzy