Plan kwarantanny dla La Masii

Łukasz Lewtak

14 marca 2020, 16:40

Marca

Brak komentarzy

Fot. Getty Images

Dziennik Marca przedstawia dziś plan działań, jakie podejmuje FC Barcelona wobec piłkarzy z La Masii w związku z pandemią koronawirusa.

W związku z koronawirusem w ostatnich dniach FC Barcelona podejmowała zdecydowane środki, które ograniczyły lub całkowicie wyeliminowały aktywność poszczególnych sekcji i drużyn klubu. Zdecydowano się zawiesić całą aktywność sportową, a obecnie Barça czeka na wtorkowe spotkanie UEFA, podczas którego mogą zapaść ważne dla Blaugrany decyzje.

Pierwsza drużyna, która jako ostatnia trenowała w Ciutat Esportiva, odbyła rozmowę z prezydentem Josepem Marią Bartomeu oraz doktorem Antonim Trillą. W jej trakcie wyjaśniono, jak zmieniła się sytuacja w klubie w związku z koronawirusem. Kilka dni wcześniej treningów, zgodnie z zaleceniami ekspertów, zaprzestały Barça B i cała La Masia. Trenerzy przygotowania fizycznego oraz klubowi lekarze opracowali indywidualne plany dla zawodników juvenilu, Barçy B i pierwszego zespołu, tak aby gracze mogli ćwiczyć w domu.

Piłkarze i piłkarki od kategorii cadete w dół są w domach ze swoimi rodzinami. Wszyscy obcokrajowcy zostali w Barcelonie. Na początku zalecano im bieganie w otwartych przestrzeniach, gdzie pojawia się mało osób, jednak w związku z wprowadzonym w Hiszpanii stanem alarmowym stało się to mało realne. Zabroniono zawodnikom chodzenia na siłownię i na zamknięte przestrzenie, gdzie przebywa znaczna liczba osób. Piłkarze mogli zabrać ze Ciutat Esportiva sprzęt do ćwiczeń w domu, przede wszystkim do treningu siłowego. Zaleca im się bieganie, jeśli mają w domu bieżnię.

FC Barcelona poinformowała zawodników, że jeśli w ich rodzinie lub w kręgu bliskich im osób ktokolwiek zostanie zdiagnozowany z koronawirusem, natychmiast należy powiadomić o tym klub, aby ten mógł wdrożyć odpowiedni plan.

Poleć artykuł