Gerard Piqué: Nie pamiętam tak słabego Realu jak ten z pierwszej połowy

Julia Cicha

2 marca 2020, 00:05

Marca

60 komentarzy

Fot. Getty Images

Gerard Piqué podkreślił po porażce z Realem, że Barcelona straciła ogromną szansę na zbliżenie się do mistrzostwa Hiszpanii.

Analiza meczu: W pierwszej połowie kontrolowaliśmy spotkanie. To był jeden z najgorszych Reali, z jakim grałem na Bernabéu. W drugiej zamknęli nas z tyłu i po pechowym zagraniu straciliśmy gola. Powinniśmy byli wykorzystać okazję w pierwszej części gry.

Najgorszy Real w pierwszej połowie: Nie mówię tego jako krytykę. Każdy ma swoje problemy. My też nie graliśmy dobrze. Mieliśmy szanse, gdybyśmy je wykorzystali, rywale zderzyliby się ze ścianą. Teraz Real jest wzmocniony, a my zranieni, ale nie pogrążeni w rozpaczy. Myślę, że mamy szansę na mistrzostwo.

Straty piłki: Ustawialiśmy się tak, że graliśmy otwarcie. Kiedy nie gramy solidnie piłką, przeciwnicy ją odbierają. Strata na połowie rywala to nie to samo co strata na własnej. To rzeczy do poprawy.

Gol Viniciusa: Real miał przewagę liczebną, bo musiałem się zająć zawodnikiem, do którego krycia byłem przydzielony, oraz Viniciusem. Dałem mu podjąć decyzję i starałem się zblokować strzał. Dotknąłem piłki. Myślę, że Vinicius chciał strzelać.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A ja nie widziałem tak słabej Barcy jak ta w II połowie.

Są mecze że nic nie chce wpaść i to był taki mecz.mecz na remis mogło pójść na naszą korzyść(3 świetne sytuacje w 1 połowie i 2 w drugiej) poszło na nich...Nie wszystko da się wygrać. To tylko punkt A meczy jeszcze trochę więc wszystko może być...Nie.ma.co płakać nie przegraliśmy tam w lidze od ponad pięciu lat w końcu musialo być inaczej...
Visca do Barca
Komentarz usunięty przez użytkownika

a jak nie pamietam tak słabej Barcy.Tu zmiana trenera nawet nie pomogła.To że wygraliśmy 5:0 z Eibar'em niczego nie zmienia.Narazie 2 ważne mecze przegraliśmy z Valencia i Realem,odpadliśmy z Pucharu Króla,zremisowaliśmy z słabym Napoli.Ja mam wrażenie że ten rok będzie bez trofeów dla Barcy. Potrzebujemy zmian w zarządzie i kadrze,złe transfery i złe zarządzanie puki się to nie zmieni to nie wygramy Ligi Mistrzów.A co do trenera to pokazuje jak bezradny jest w ważnych meczach i to że zmiana w trakcie sezonu nie wpływa dobrze na zespół.Mogliśmy pociagnąc do końca z Valdkiem i podziękować. Pozostaje mieć nadzieję że nie wszystko stracone...

Ale mecz wygrał Real, to gdzie wy jesteście ???

Skoro nie widział tak słabego Realu to co powie na temat Barcy, która nie potrafiła strzelić bramki podkreślam "tak slabemu Realowi"

Niech on lepiej obejrzy sobie jak podarował bramkę małolatowi V. a nie gada kolejnych głupot. Od początku do końca ta bramka to nie zasługa Viniciusa a Piqea. Zamiast wyjść mu naprzeciw to się cofał pozwalając mu podejść pod samą bramkę a potem rozpaczliwie próbując zablokować strzał, którego nie powinno być, spowodował rykoszet i strzelił sobie samobója.
Niech przestanie pajacować i porzuci plany zostania prezesem Barcy.

Pique powinien się nauczyć trzymać język za zębami, albo chociaż, jak nie potrafi tego uczynić, to chociaż nabrać trochę pokory i przemyśleć co mówi dwa razy, lub nawet trzy.

Skoro Real w pierwszej połowie Real był tak słaby, to dlaczego zakończyła się wynikiem 0:0?? Być może dlatego, że Barcelona jest obecnie w formie uniemożliwiającej jej wygranie w tym sezonie czegokolwiek. Nie będąc analitykiem, trenerem ani żadnym wielkim specjalistą, dwa dni przed meczem wiedziałem jakim składem wyjdzie Barcelona i jakie zmiany może Setien przeprowadzić, jeżeli nie będzie żadnej kontuzji. Z resztą taka ławka rezerwowych w klubie aspirującym do najwyższych tytułów to śmiech, nie wspominając o tym że nasz klub ma blisko 1 MILIARD EURO budżet - więcej niż nie jedno maleńkie państewko.

Pomocnik bez formy, napastnik z łapanki za kontuzje i nieopierzony nastolatek (o wielkim talencie, ale jednak) na marginesie dodam tylko, że pierwszy myślałem, że wejdzie Rakitic a nie Brightwhite. Real przebimbał pierwszą połowę, Barcelona zmarnowała trzy 100% sytuacje i skończyło się jak się skończyło - nakryli nas czapką w drugiej połowie, zamkneli, przygnietli i wykończył nas nastolatek i zmiennik niełapiący się do pierwszego składu często gęsto.

Strzea sobie chłopina w kolano piszac takie bzdety. To w takim razie jak slaba jest Barca skoro dala rade stworzyc sobie tylko 3okazje w tej polowie.

Jakbyl taki słaby to mogliście strzelic chociaż 1 bramkę

Z tym najgorszym Realem graliście jak równy z równym.

Najbardziej w drugiej połowie nie mogłem zrozumieć tego co oni chcieli osiągnąć wyprowadzeniem piłki od bramkarza? Spróbowali raz - poklepali przed własną 16, strata, kontra, uff rożny lub zaczynamy od Marca. Drugi raz to samo i trzeci i czwarty i dziesiąty. Myślę sobie czy to ja jestem głupi i nie rozumiem tego geniuszu czy to nie ma prawa zadziałać? Przez poł godziny byliśmy z 4 razy na połowie realu ale posłać długą piłkę?Gdzeeeee paaaanie ni mo potrzeby, obrońcy ich rozklepią a potem podadzą do tyłu i bedzie dobrze.

My też oglądamy jedna z najsłabiej grająca barcelone od dekady

Pique: To co powiedzieć o Waszej grze skoro nie potrafiliście tego wykorzystać?

Pike wez sie chlopoe ogarnij, zagrales dobry mecz ale miej klase przyznac ze byli lepsi i tyle. Zaganiali nas w drugiej polowie na maxa

Byli lepsi i koniec. Zniszczyli nas przygotowaniem fizycznym. Nasi nie mieli siły od 55 min:) Jak ja słyszę komentarze ze Artur nie jest przygotowany na 90 min meczu to ja się pytam co on kur... robi ze nie potrafi się przygotować? Ja w Pol roku potrafię zrobić taka formę, ze w zawodach startuje nie mając żadnego sztabu i specjalistów. A co siedzi w glowie De Jonga to juz w ogóle. Co ten chlopak gra to jest kryminał. W Ajaxie mial jaja i potrafił zrobić różnice. a Tu jedyne co potrafi to idąc sam na sam z pusta bramka to zrobić kółeczko żeby zobaczyć czy Messi jest gdzieś żeby mu podać.

Ten gość powinien mieć zakaz wypowiadania się w mediach. Gdyby kompromitował tylko siebie to spoko, ale on kompromituje również klub. Tak ciężko docenić klasę rywala, który był wczoraj po prostu lepszy? Słabo.

Pique powinien posypac glowe popiolem i przestac pieprzyc glupoty. Zamiast zachowac odrobine przyzwoitosci, to gada takie bzdury, ze plakac sie chce. Skoro ten Real taki slaby, to co powiedziec o Barcelonie, ktora z nim przegrala? On chyba chce zaistniec i probuje zamaskowac pewne sprawy, ze opowiada takie rzeczy.

Sami prokurowaliście ataki Realu, więc nie dziw się że przegraliście. Już wydawało się że odzyskaliscie piłkę ale podanie wyprowadzające było do białego. Skoro widać że przeciwnik rośnie poprzez takie nasze głupoty trzeba pomyśleć jak wstrzymać tą sytuację, np. długimi piłkami do skrzydłowych, albo trener wprowadza piłkarza i wtedy wybijasz go z rytmu. Ale nie, trzeba głupio tracić piłkę i strzelić kolejnego swojaka w tym sezonie. Szkoda że skuteczni jesteście bardziej pod swoją bramką. Na koniec fakt, że do 60 minuty nawet ja nie zakładałem że przegramy, Real był bezradny.

To co to świadczy o Was?

Z jednej srony ch..owo bo Barca przegrala tak ważny mecz z drugiej to w sumie dobrze bo kazda porażka przybliża ten ch.owy zarząd to zmiany, De Jong wczoraj grał w stylu Rakiticia nawet bym powiedział ze gorzej niz on , Real super moze niw gral ale wystarczyło to by pokonac Barcelone , Barcelona na ten moment to klub wzajemnej adoracji jezeli chodzi o piłkarzy graja kiche i nic sobie z tego nie robią tylko mówią ze trzeba cps poprawić, oni tak gadają juz od czasów Valverde a poprawy jak nie bylo tal dalej nie ma .

Pora na przewietrzenie szatni. Pora na nowego prezydenta zanim będzie za późno.

Ci co marudzą na poziom Barcelony w drugiej połowie to niech lepiej przypomną sobie mecze w których strach było patrzeć na to co graja bo to było bez pomysłu i bez ładu i składu a w dodatku z zespołami z drugiej połowy tabeli.

Ja nie pamiętam tak słabej Barcelony od czasu rajkarda

Przyganial kociol garnkowi. Tylko ze oni w pierwszej i tak byli lepsi od was w drugiej

Tym gorzej świadczy o nas. Oznacza to, że Barcelona (która jeszcze nie tak dawno dominowała w klasykach) była gorsza od (zdaniem Pique) najgorszego Realu jaki pamięta. A była gorsza, nie ulega wątpliwości.
konto usunięte

Co bardzo źle świadczy o Barcelonie która z tym Realem z pierwszej połowy skończyła na 0:0. Pochwała jakaś za dojście do tych sytuacji z bramkowych czy solidnego kasowania akcji się należy, ale przegrana to przegrana. Do tego wydaje się, że te sytuacje bramkowe wynikają bardziej z tego jak grał Real a nie tego jak prezentowała się Barca.

Zidan wyciągnął wnioski z porażek z EV.

Tu się zgadzam a ja Barcelony w drugiej połowie

Czy wreszcie wladze barcy zrozumieją że czas na wymianę połowę drużyny takich jak Pique,Busi,Alba,Messi itd. Potężne pieniądze idą na wyplaty tych zawodników a efekty zadne. Piszę od poczatku sezonu ze nie będzie żadnych sukcesów z tą drużyną i się nie myliłem. Z LM też możemy powoli się żegnać z takim składem .Trzeba brać przyklad z Klopa i drużynę budować na wysokich silnych i szybkich skrzydlowych i obroncow a nie kurdupli co się odbijają jak piłki od takich dobrze zdudowanych.Messi musi odejść tak jak to zrobił Ronaldo.jego era juz minęła i niec odejdzie w chwale bo przykro bedzie ogladac jak ludzie zaczną na niego gwizdać .

Pique ma absolutną rację, sam mega się dziwiłem, że Real wyszedł na mecz tak, a nie inaczej, spodziewałem się, że nas ostro przycisną, mając zresztą ku temu duuuużo większe predyspozycje od nas, a tu przy dobrej skuteczności mogliśmy prowadzić od 1:0 do nawet 3:0. To bardzo zabawne, bo bywały takie mecze, gdzie mogliśmy dostać od Los Blancos ostry wpierdziel, tymczasem wygrywalismy (np. w pamiętnym 3:0 po dublecie Luisito). Dzisiaj niestety było odwrotnie...

"Gerard Piqué: Nie pamiętam tak słabego Realu jak ten z pierwszej połowy" Ja nie pamiętam tak słabej Barcy za to jak w drugiej... Pokory Pique bo przegraliście.

Skoro Real był taki słaby w pierwszej połowie to wypadałoby strzelić z 2,3 bramki a wtedy mówić kto jaki słaby jest :)

Sodowa uderzyła do głowy

"Nie pamiętam tak słabej Barcelony jak ta z drugiej połowy" - może tak powinien powiedzieć?

Ty juz sobie kołku daruj gre w tym klubie bo masz tylko niewyparzony pysk a grasz takie gowno ze szkoda gadac i jeszcze masz czelnosc wygadywac takie pierdoly...

on jeszcze ma czelność coś takiego mówić?

Chyba nikt mu nie powiedział , że mecz ma dwie połowy. Ciekawe ile myślał , żeby jakoś skrytykować Real. Co następnym razem ? Najsłabszy Real przez 30 minut a może kwadrans ? Do czasu pierwszej straty ? Mecz to całość z przerwą a nie dwie połowy. Nie można wygrać którejś połowy. Wygrywasz albo przegrywasz mecz. Wszystkim było wygodnie na treningach z Valverde i nikt nie narzekał to niech teraz maja odwagę powiedzieć , że odstają fizycznie a tego nie da się naprawić w miesiąc. Real też potrzebował sporo czasu po eksperymentach z Solarim i Loupetegim zanim złapał formę fizyczna a trwało to tylko kilka miesięcy a nie prawie trzy lata.

Naprawdę, mógłby już sobie darować takie wypowiedzi. Przerżnęliśmy mecz, a ten kadzi o najsłabszym Realu w pierwszej połowie. W drugiej Barcelona na szczęście pokazała Galactik Football.

Fakt nasza druga połowa była zjawiskowa
Więcej farta niż umiejętności. Szkoda, z tak beznadziejnym madrytem.

A ja nie pamiętam tak słabej Barcy od ostatniego sezonu Rijkaarda. Przy naszej formie to trochę wstyd się tak wypowiadać.

A ja nie pamietam, żeby taka fatalna Barcelona w drugiej połowie nie potrafiła nawet wyjść z własnej połowy. Przestańmy bronić tego zespołu tylko otwórzmy oczy. Taka Barcelona ma szanse przegrać wszystko w tym sezonie.

To jeszcze gorzej świadczy o was, że z nimi przegraliście.

Pikej a Barca to niby dobrze grała?

Niestety, poszliście w stronę Realu w drugiej połowie, dokładając wiele więcej "dobrego" od siebie.

Nie pamiętam tak słabej Barcelony jak ta w drugiej połowie w tym sezonie.

A ja takiej słabej Barcy jak ta z drugiej połowy