Butragueño: W drugiej połowie Courtois praktycznie nie interweniował, to wiele mówi o zespole

2 marca 2020, 11:00

Movistar, AS

19 komentarzy

Dyrektor ds. relacji instytucjonalnych Realu Madryt Emilio Butragueño skomentował niedzielne El Clásico w rozmowie z dziennikarzem telewizji Movistar.

Mariano jest teraz wyżej w hierarchii niż Jović i Bale?: Druga połowa była wspaniała w wykonaniu całego zespołu. Mariano strzelił gola przy pierwszym kontakcie z piłką, to coś fenomenalnego dla niego i dla nas. Zizou podkreśla, że wszyscy jesteśmy ważni, i to po raz kolejny było widoczne.

Courtois uratował Real w pierwszej połowie: Barça to bardzo groźna drużyna i kiedy jest na 3/4 boiska, przyspiesza. Courtois był wspaniały przy kilku okazjach. Trzeba też zaznaczyć, że w drugiej połowie praktycznie nie interweniował, a to wiele mówi o zespole.

Poprawa Viniciusa: Zawsze mówię, że on musi grać na tym stadionie, przeciwko Barcelonie, w bardzo młodym wieku. Zawsze powoduje niepewność w szeregach rywala i podnosi nas na duchu. Zamknął tak kluczowy mecz swoją akcją w ataku i golem i oby dzięki temu zeszła z niego cała presja. Cały czas stwarza okazje bramkowe we wszystkich meczach, a to nie jest łatwe.

W jakim momencie sezonu jest Real?: Kadra jest bardzo kompletna i wszyscy są do dyspozycji trenera. To Zidane wybiera. To wspaniała wiadomość, że Mariano strzelił gola, ponieważ będziemy potrzebować wszystkich. Każdy mecz to finał, jesteśmy w kluczowym momencie sezonu. Wszyscy muszą pomagać i Mariano zrobił to. Jesteśmy szczęśliwi z powodu piłkarzy. W ostatnich tygodniach mieliśmy niekorzystne wyniki, na wiele z nich nie zasługiwaliśmy. Musimy być zjednoczoni aż do ostatniego meczu.

praktycznie nie interweniowal oprocz setki Braithwaita 2min po wejsciu na boisko przy stanie 0:0 :) juz niech nie przesadzaja bo okazje mielismy lepsze mimo ze Real gral lepiej. Gdyby nasi byli skuteczniejsi to by sie nie mowilo o wielkim Realu teraz:)

@barteq Oni też mieli niezłe, choćby wybicie piłki z linii bramkowej przez Pique po strzale głową nomen omen chyba najniższego w Realu Isco. Ten mecz wyglądał trochę jak odbicia lustrzane niektórych poprzednich klasyków, gdzie to Real miał więcej sytuacji a my strzelaliśmy bramki. Do tej pory nie mogę pojąć jak dwa lata temu wygraliśmy z nimi 3:0 gdzie oddaliśmy dwa celne strzały w tym jeden z karnego, a oni mieli zdecydowanie więcej szans.

@barteq Dokładnie! Jakby Arthur albo LEO wykończyli by swoje setki to była by inna gra i sądzę, że Real nie dałby radę z Nami wygrać..

@Bobo25 co by nie bylo najwieksza wine ponosza nasi wykonczeniowcy. Fatalna skutecznosc. Potem bym wynik znowu granie na stojaco w drugiej polowie.

Setiena bym nie winil za sklad bo taki musial wyjsc. Ale jak tylko przeczytalem wypowiedz typu 'chcemy zeby Real najwiecej biegal' to juz widzialem ze bedzie zle i ze nasi beda stac i myslec ze klepaniem wygraja. Tylko ze Real tak na nich siadl w drugiej polowie ze sie wyklepac nie dalo, trzeba bylo pozapierdzielac a wiadomo jak z tym u nas wyglada

@barteq To dalej tylko gdybanie, gdyby Leo, strzelił, gdyby Arthur strzelił, gdyby Griiez strzelił... gdyby ktoś z Realu lepiej podał w jakieś akcji w pierwszej połowie, bo też przecież podchodzili pod naszą bramkę tylko im te ostatnie podanie nie wychodziło, nam ostatni strzał. Tak różnica była w pierwszej połowie. W drugiej niestety podkręcili tempo, którego nasi niestety nie wytrzymali.
Co do Setiena to tak do końca bym go nie bronił, nie podoba mi się u niego np. to usilne robienie z Matsa jakiegoś rozgrywającego i czy rywal jest blisko czy dalek gra zawsze krótkie piłki, nawet wczoraj były 2/3 sytuacje Realu po takich złych podaniach. To się kiedyś mocno zemści, byle nie w LM bo tu jeden taki błąd może nas wyrzucić z rozgrywek.
I odkąd Setien jest naszym szkoleniowcem to mam wrażenie że wmówił naszym piłkarzom że chyba lepiej w piłke grać wszerz boiska a nie wzdłuż.

@Bobo25 a to sie zgadza. Byla sytuacja gdzie MAtS zlapal pilke Real byl nieustawiony i de Jong fajnie wychodzil na wolne pole, wystarczylo mu rzucic pilke. Ale ter Stegen poczekal az sie wszyscy ustawia upuscil pilke do nogi po czym poslal gorna pilke na 30m na srodek boiska do Vidala ktory przegral glowke z czego momentalnie sie kontra zrobila

@barteq Braithwait nie wykorzystał tego co wykorzystał Mariano zaraz po wejściu.

@piotr szelest no tak zgadzam sie. Ale nie jedyny Braithwait zawalil szanse na gola