Frenkie de Jong: Wygraną 4:1 wziąłbym w ciemno

Julia Cicha

1 marca 2020, 11:00

Sport, Mundo Deportivo

33 komentarze

Fot. Getty Images

Frenkie de Jong udzielił wywiadu holenderskiej telewizji i opowiedział nieco o adaptacji w Barcelonie oraz o dzisiejszym El Clásico.

Adaptacja: Oczywiście, że chciałbym mieć piłkę zawsze, kiedy to możliwe, ale nie tylko ja. Muszę się zaadaptować. Rozumiem, że osoby, które widziały moją grę z Napoli, nie widzą tego samego De Jonga co w Ajaksie czy w reprezentacji Holandii.

Wpływ Setiena: To była duża zmiana. Razem oglądamy filmy dotyczące ustawiania się na boisku.

Rola Busquetsa: Sergio bardzo mi pomógł, dużo rozmawiamy o wszystkim. Pomaga mi zrozumieć rzeczy, które dzieją się w klubie, na boisku i poza nim. Kiedy przyszedłem, martwił się też o moje życie poza boiskiem.

El Clásico: Mecz z Realem w barwach Ajaksu był wyjątkowy. Teraz wziąłbym 4:1 dla nas w ciemno.

Sprawy pozasportowe: Nie śledzę za dużo tego, co się dzieje, ale to prawda, że wiele się wydarzyło.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja nawet remis wezmę w ciemno oby tylko bramkowy, bo bramki Barcelony na Bernabeu zawsze mnie radują!!

Ja biore 3.1 w ciemno

a ja nawet 1:0 w ciemno bym wziął

Frenkie jesteś naprawdę dobry..., ale taki wynik nie padnie. Ja 1:1 wezmę w ciemno, widząc grę Zespołu na wyjazdach.

zabawny tytuł :P

Czasami trzeba zmienić nawyki i ulubione formacje żeby wydobyć to co najlepsze z poszczególnych zawodników. Franek jest niesamowity ale cała pomoc musi być oparta na nim żeby młody Holender wniósł się na najwyższy poziom.

On w tym wywiadzie nic nie mówi o wzięciu wyniku w ciemno, tylko, że dzisiaj tak samo jak grając w Ajax chętnie podpisałby się pod takim samym wynikiem 4:1, a nawet można to przetłumaczyć, że chciałby się do takiego wyniku przyczynić, tak jak wtedy “aquel partido fue muy especial, porque acababa de firmar por el Ahora firmaría otro 1-4”.

A ja remis:). Chyba Frankie nie widział gry Barcy z perspektywy tv

ja bym wzial w ciemno 10:0

Może chciał trochę pocisnąć Courtoisa ?

Śnił mi się taki wynik.

Ja wiem, że z formą u niego nie po drodze, ale w Ajaxie i repce gra bardziej cofnięty. Według mnie powinien grać niżej. Wtedy może pokazać swoje atuty.

Cieszy mnie jego poczucie humoru :)

Przy porażce, taka odpowiedź później będzie wyciągana, a porażka jest możliwa

Mniej wywiadów więcej pracy Frenkie :)
konto usunięte

Co tak skroomniee Panie Jong, w ciemno to tylko manita.

On coś wie. Idę stawiać 1:4

Ot i je..ął. Ja 0:0 bym brał w ciemno przy obecnej formie Barcy.

Średnio chce mi się w to wierzyć. XD

Nie no Serio?? XD

Średni pomocnik=Vidal>Arthur>deJong>Busquets>Rakitić

Oj Franek, z taka gra i sytuacja kadrowa, nawet jak 0-1 wygramy to będzie dobrze..

Frankie nie będzie grać tak dobrze, dopóki nie będzie grać na starej pozycji gdzie występuje Busquets. On po prostu musi mieć piłkę non stop, jak sam mówi i czuć się liderem w drugiej lini. To oczywiste. Tu tylko psychika wchodzi w grę, bo talent przeogromny. Trudno jednak pokazać swoje możliwości, kiedy jest się na jednym placu z Arthurem i Sergio. U nas w pomocy powinien grać jeden zawodnik, który daje dużo w ofensywie.