Wywiad z Tomaszem Ćwiąkałą: Barcelona nigdy nie znajdzie zastępcy Messiego [WIDEO]

Julia Cicha

28 lutego 2020, 12:00

210 komentarzy

FCBarca.com z przyjemnością prezentuje naszym Użytkownikom wywiad z Tomaszem Ćwiąkałą, dziennikarzem, komentatorem i ekspertem CANAL+, z którym rozmawiała redaktor naczelna serwisu Julia Cicha. Oglądając wywiad, będziecie mogli znaleźć mnóstwo ciekawych informacji oraz odpowiedzi na poniższe pytania:

• W jakiej sytuacji są Barcelona i Real przed El Clásico?
  • Jak to możliwe, że w klubie istniała farma trolli, i kto jest za nią odpowiedzialny?
  • Jakie działania powinna podjąć Barça w przyszłości? Co z erą post-Messi?

Specjalne podziękowania należą się CANAL+, które umożliwiło nam nagranie wywiadu oraz udostępniło swoje studio. Dziękujemy też Tomkowi Ćwiąkale za znalezienie dla nas czasu i wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie pytania.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube, a także do dania łapki w górę i komentowania. Przypominamy też o naszym podcaście, do którego pytania, również związane z tym wywiadem, możecie zadawać pod hashtagiem #utdlarambla.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu:

Powyższy film nie powstałby bez udziału kilku osób, które poświęciły wiele czasu i pracy, by wszystko wyszło idealnie. Dziękujemy przede wszystkim firmie Sky vibe, Magdalenie Rudnickiej, Mateuszowi Rudnickiemu oraz Rafałowi Kowalczykowi. To oni kręcili, montowali, koordynowali i dbali, byście mogli dziś obejrzeć ten wywiad w powyższej formie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Super. Tylko więcej pewności w zadawaniu pytań pani Julio. Świetne wyglądasz !

Kiedyś Mika Kojonkowski powiedzial ze Polska nigdy nie bedzie juz miec takiego skoczka jak Malysz. Jak wiemy wcale nie miał racji.

Z całym szacunkiem ale nie mogę słuchać tej panienki Słychać tylko och, ech, ach,hmm itd...
Nie twierdzę że nie zna się na rzeczy ale to zatrzymywanie się co drugie słowo....

Duży szacunek dla Julii za ostatnią pracę którą mieliśmy okazję zobaczyć na łamach serwisu. Dotyczy to zarówno tego wywiadu jak i ostatniego artykułu z Francesciem Garrigą. Oczywiście to samo tyczy się artykułów napisanych przez inne osoby z redakcji czy też samego "Un Toc de La Rambla". Bardzo się cieszę, że serwis się rozwija :)

Sporo osób widzę naoglądało się pseudoprogramów rozrywkowych i zachciało być jurorem. Podpowiem - nie, nie jesteś Kubą Wojewódzkim i nikt nie będzie ci tu klaskać za cięty komentarz. Nikt też nie broni w sposób kulturalny oraz niekrzywdzący nikogo wspomnieć o wadzie wymowy, ale tu chodzi o treść, ciekawy materiał przed zbliżającym się klasykiem, a nie o ocenę pani prowadzącej wywiad. Błędów nie robi ten co nie robi nic. Nie wiem czy pani Julia ma zamiar robić to zawodowo w przyszłości, ale nie o to tu chodzi. Piłka nożna jest czymś fantastycznym i powinna nas łączyć, a nie dzielić. Ktoś się mimo wszystko postarał i z obojętnie jakim skutkiem końcowym mamy ten materiał za darmo. Jeśli wam się nie podoba to trudno - jednak to jak się potem zachowujemy odróżnia mężczyzn od chłopców. Chłopiec widząc "szansę dla beki" wykorzysta ją i razem innymi chłopcami zlinczują kobietę, która pragnie jedynie robić coś związanego ze swoją pasją (na dodatek dla was głąby), powielając komentarz z "yyyy" (boze, jak smiesznie!!!1!11!11oneoneone) tak jakby nikt tego nie zdążył wcześniej zauważyć - łącznie z panią Julią. Mężczyzna zaś nigdy nie pozwoli poczuć się jakiejkolwiek kobiecie źle często z własnego wyboru przyjmując "kulę" na siebie. Jest to dla niej zapewne temat ciężki i nie boryka się z nim od dziś tylko od zawsze, co nie mogło być łatwe dla małej dziewczynki znając szkolne zwyczaje i nawyki wśród dzieci. Już pomijam fakt, że gdyby po swoich pierwszych porażkach wszyscy zgodnie się poddawali to ludzie na ziemi byliby zwykłymi szarakami pochowani w swoich piwnicach i nie oglądalibyście swoich idoli, których droga do sukcesu wiąże się często z niewyobrażalnymi upadkami i wyrzeczeniami. Nie wiem jak smutne musi być czasem wasze życie, że tak błahy powód daje wam zgodnie tyle energii i chęci by zepsuć innej osobie dzień. Ciekaw jestem czy na ulicy, w rodzinie, pracy, gdziekolwiek indziej, gdzie nie jesteście już tak anonimowi ochoczo wyznajecie swoje opinie, gdy ktoś jest brzydki/gruby/wpisz_tu_cokolwiek_co_ci_się_nie_podoba, czy może jednak jest ta pewna granica, której nie chcesz przekroczyć, bo się po prostu boisz lub czujesz, że "nie wypada". Ta cienka granica czasem jest bardzo kluczowa.

Co do pani redaktor - nie bądź szara, rób dalej to co kochasz i jakkolwiek by to zwyczajnie nie brzmiało - nie przejmuj się. Wiedząc o swoim problemie zrobiłaś krok naprzód, a nie w tył, wystawiając się na krytykę, której mam nadzieję w jakimś stopniu i tak się spodziewałaś - dlatego wielki szacunek za odwagę i dzięki za materiał. Pana Tomka nigdy za wiele.

Nie chce być niemiły, ale sprawdziłem sobie wywiad z Christo Stoiczkowem i tam Pani Julia wydawała się być pewniejsza siebie, mimo że musiała mówić po hiszpańsku i to z jeszcze większą osobistością niż Tomasz Ćwiąkała.

Pani Julio! Więcej śmiałości i pewności siebie a przerywniki typu "eeeeee" "mmmmmm" same się wyeliminują. Niech Pani sobie wyobrazi, że jeszcze przed Panią tysiąc takich wywiadów jak ten

Pani Julio świetny materiał! A Pan Tomasz wiadomo klasa. Przyjemnie się to oglądało. Szkoda, że tak krótko, ale zdaję sobie sprawę, że pewnie ciężko było z czasem, obowiązkami itd. Chętnie oglądałbym takie wywiady, super sprawa! :)

Super wywiad. Pozdrowienia dla Prowadzącej i dla Ćwiąkały.

Cwiakala dobrze poinformowany i fajnie opowiadajacy dzienikarz.Chociarz nie ukrywam ze zrazil mnie troche do siebie swoimi opiniami i troszke na sile tlumaczeniem Krzysztofa Piatka na swoim kanale.Jak sie slucha jego opini na temat sytuacji Piatka to sie ma wrazenie. Uzyje tu slow Zlotoustnego Franciszka Smudy "Ten Piatek to Twoj szwagier"

strasznie duzy poziom stresu prowadzacej i to ciagle... "ee"... licze na wiecej nastepnym razem :)

Wywiad fajny, gość zacny, bardzo lubię Pana Ćwiekałe. Troszeczkę pracy z "yyyyyyy" i będzie dobrze :) oby więcej takich inicjatyw! Pozdrawiam.

Brawo Pani Julio. Sam bardzo lubię Pana Tomasza za wiedzę którą posiada. I wspieram panią w tym co pani robi dla naszego klubu bo tak można to powiedzieć. Każdy kibic naszego klubu to dla mnie jak rodzina :). Śmiechem, żartem. Wspieramy z całego serca. Visca el Barca :)

Strasznie rzadko się wypowiadam na fcbarca.com. Ale Julia proszę Cię nie przejmuj się opinią innych ludzi i nie pozwól by to zniszczyło Ci Twoją dziennikarską karierę.. Mam nadzieję, że jesteś profesionalistką i puszczasz te głupie komentarze mimo oczu.. Bo strasznie szkoda by było zmarnować potencjał jaki masz, przez kilku głupich krzykaczy.. Pozdrawiam

Jak długo Pani Julia jest redaktorem naczelnym strony?

Pani Julia chyba lekko zestresowana była . Po za tym wywiad fajny i ciekawy :)

Myśle ze dziewczyna jest zestresowana może to jej pierwszy taki wywiad, ciekawy jestem jak Ci najmądrzejsi z tej strony by zaprezentowali. Dla dziewczyny szacun i powodzenia.

Bardzo fajny wywiad z kompetentnym człowiekiem. Rzeka wiedzy.

#TeamJulka

Proszę się nie poddawać, na pewno będzie lepiej, a i tak nie jest źle!

Piękna i mądra kobieta. Pani Julio proszę się nie przejmować i robić swoje bo pokazuje Pani że my kobietki też znamy się na piłce ;)

Super wywiad! No i ten gość! Mistrzostwo i profesjonalizm :)!

Jestem mega pozytywnie zaskoczony tym wywiadem, ciekawa rozmowa, świetnie dobrane, merytoryczne pytania, super się Was słucha, chcemy więcej! Duży plus dla redakcji i dla Julii :)

A niech Was wszystkich Ramos kopnie, niepotrzebnie po artykule rzuciłem okiem na komentarze. Jakby nie te Wasze yyyyy YYYy yy to pewnie specjalnie nie zwróciłbym uwagi na to w wywiadzie :p
Każdy z hejterów na bank zdrowy i szczupły a czepiacie się jąkania osoby, która mówiła przez 5% czasu. Jasne, że żaden youtuber nie przetrwałby z taką dykcją ale motyla noga ten film to nie jakiś tam typowy clickbait nakręcony byle ktoś obejrzał, byleby się hajs zgadzał i byle ktoś jeszcze kliknął suba. Kawał dobrej roboty, koleżance Julii życzę dalszych wywiadów bo po trzech, czterech gościach jakąnia się będzie 3x mniej. Poza tym wywiad spoko i wcale aż tak źle się nie słuchało.

Fajny wywiad, dziękujemy.

Czytając niektóre komentarze jest mi naprawdę smutno. Co się dzieje z ludźmi? Jak można ubliżać osobie która doskonale wykonuje swoją pracę. Przykre to jest ale na pewno Pani Julia doskonale sobie z tym poradzi. Psy szczekają a Julia Cicha jedzie dalej!

Dzięki takim dyskusjom zawsze wzrasta ilość użytkowników dodawanych do opcji "ignoruj" :)
Ten wywiad to jedna z najlepszych niespodzianek, jaka mogła się przydarzyć tuż przed weekendem. Tymi pożal się Panie Boże "ekspertami" proszę się Pani Julio naprawdę nie przejmować, proszę mi wierzyć, normalni użytkownicy tej strony doceniają Pani ciężką pracę. Co do samego wywiadu, to bardzo ciekawie się tego słuchało - Ćwiąkała, to imo jeden z najlepszych polskich komentatorów/dziennikarzy, ma sporą wiedzę na temat hiszpańskiej piłki i kapitalnie potrafi o niej opowiadać. I tak już spory apety przed El Clasico właśnie dodatkowo się zaostrzył Jeszcze raz dobra robota i graty za wywiad

Gratulacje Pani Julio! ;) Bardzo ciekawy wywiad z Tomkiem. Poruszane tematy bardzo ciekawe i na czasie. Podziwiam Pani pracę, chęci i zaangażowanie. Widać niejednokrotnie, jak bardzo się Pani stara o uzyskanie informacji z pierwszej ręki, poznać opinie bezpośrednio od danych osób. Chciałbym pogratulować fcbarca.com tak ambitnej i wspaniałej redaktor! Proszę się nie przejmować tymi nieprzychylnymi komentarzami, bo jest ich garstka w stosunku do tego ile osób docenia starania ;) Mam nadzieję, że nie zabraknie Pani przez tę garstkę osób determinacji i chęci do kontynuowania swojej pasji. Wielkie wsparcie i z niecierpliwością czekam na kolejne wywiady z Pani udziałem! Stres nie jest niczym złym. W mojej opinii tylko udowadnia ile to dla Pani znaczy i jak bardzo zależy na wykonaniu jak najlepszej pracy. Ma Pani bardzo ciepły i miły głos. Uważam , że z każdym kolejnym razem będzie coraz mniej nerwów i dlatego bardzo proszę się nie zatrzymywać i iść do przodu, bo my chcemy więcej! Życzę samych sukcesów @juliacicha ;)

Bardzo fajny wywiad, oby tak dalej! A hejterami się nie przejmuj, żaden z nich nie występował nigdy przed kamerą i nie ma pojęcia o stresie jaki wtedy towarzyszy. Wszystko przyjdzie z czasem i doświadczeniem. Czekam na następne wywiady!

Obejrzane do końca. Z mojej strony tylko jedno. Pani Julio, uwielbiam Panią. Proszę się nie poddawać. Buziaki!

Wiecie co, nie mam nic do jakiegokolwiek redaktora czy moderatora. Prócz jednego, który w wywiadzie urządził sobie pokaz sympatii lub jej braku do użytkowników, co nie powinno było się zdarzyć. Cenię stronę za rozwój, ale osobiście jak oglądam Tomka każdy prawie odcinek, tak ten wyłączyłem po chwili. Mimo gościa, faktycznie cięzko jest się skupić na rozmowie, a "yyy" Pani Julii. Czasami po prostu niektórzy zwracają uwagę na takie rzeczy, każdy ma inny charakter. I mimo, że pewnie starała się jak najmocniej, to być może ktoś inny nadałby się bardziej, nawet jeśli jest to głównie inicjatywa tej Pani redaktor. Może z czasem będzie lepiej, bo kto nie próbuje, ten nie ma, ale tego w mojej opinii cięzko wysłuchać, a już pomysleć o puszczeniu sobie gdzieś w tle, jako podcast to masakra.

@juliacicha Nie przejmuj się tym tylko wykonuj dalej swoją pracę. Można powiedzieć że jesteś wygraną bo nie każdemu jest dane przeprowadzić wywiad z znanym dziennikarzem. Ciekawy jestem rozmowy tych którzy krytykują jak oni będą rozmawiać gdy przed sobą będą mieli kamery, dziennikarza itd.

Te yyyyyy to aż rani uszy
Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.1.

Wszystkim dzieciaczkom i prostakom, którzy nabijają się z redaktorki proponuję powrót do swoich piwnic i wznowienie płaczu do lustra. Strona wyraźnie się rozwija, najpierw dostaliśmy dyskusje redakcji w postaci podcastów, potem wywiady wideo z nie byle kim, bo prawdziwą legendą Barcy, a teraz prawdziwą perełką wśród dziennikarzy sportowych. To pierwsze, a jednocześnie wielkie kroki dla redakcji, nie od razu Rzym zbudowano i potrzeba czasu by nabyć swobody i obycia w innych, bardziej bezpośrednich mediach, ja jestem z Was, redakcji, dumny, cieszę się że ciągle się rozwijacie i moim zdaniem obraliście świetny kierunek, dziękuję za zaangażowanie.
Co do samego wywiadu, to bardziej się zgodzić z gościem nie mogę, Messiego nie da się zastąpić i mam nadzieję, że kiedy jego era się skończy, to poszukamy innej opcji, innego lidera i sposobu gry, liczę na to, że ciężar gry i odpowiedzialność rozłoży się dużo bardziej równomiernie, tego potrzeba nam już dziś, ale z drugiej strony szkoda nie korzystać z geniuszu Leo. "Po Messim" jednak nie będzie wyjścia i oczekuję, że ludzie decydujący w tej sprawie też to widzą. Mnie osobiście zabrakło pytania jakich piłkarzy Ćwiąkała widziałby w Barcelonie, czy jest ktoś, kto jego zdaniem jest szyty na miarę Barcelonie.

Dziewczyna mocno zestresowana ale dała radę :)

Brawo Julia !!!świetny wywiad.Czekamy na kolejne.

Ludzie którzy czepiają się "yyy" na pewno nie mają problemu z jąkaniem. Ja mam, może nie aż tak poważny jak Julia, ale czasem zdarzy mi się zająknąć i wiem co wtedy czuję, i domyślam się co może czuć ktoś, kto jąka się bardzo. Po samym sposobie mówienia widać że to nie przez nieprzygotowanie, tylko po prostu przez wadę wymowy. Może to nie jest takie oczywiste dla kogoś kto się nie mierzy z tym problemem ale dla mnie jest to jasne. Jest to bardzo wstydliwy problem i naprawdę uwierzcie, jąkała również się męczy słuchając swojego jąkania, nie jest to niewygodne wyłącznie dla słuchacza. Polecam zgłębić się w temat i zrozumieć że nad tym naprawdę nie da się panować.

Pani Julio..., Kocham Panią!
Wszystkie Dżuliety, to fajne kobiety.

mądrego aż miło posłuchać

A może by tak zorganizować wywiad z naczelnym patomejwenem Polem?

Kawał dobrej roboty @juliacicha . W nagrodę obejrzałem wywiad z Christo, czapki z głów. Może by tak wprowadzić takie rozmowy jako cykliczne. Następnego gościa proponuję Zbigniewa Kumidora.

Jeżeli ktoś nie nadaje się do prowadzenia wywiadu, to powinni dać kogoś innego, kto ma ku temu predyspozycje. Life is Brutal. Nie sądzę, żeby Pani Julia była jedyną osobą z redakcji zdolną to zrobić. Tego serio nie da się słuchać.

Super wywiad i oby tak dalej. Nie słuchać hejterow, bo najwyraźniej tylko to im pozostało. Zamiast docenić, że ktoś się stara, to wyśmiewaniem, to jest naprawdę słabe i godne pożałowania. Ja podziwiam, za odwagę, pomimo, że widać, że nie jest to dla Ciebie naturalne. Brawo

Stając w obronie tych którym przeszkadza yyyy - skąd niby mają wiedzieć o problemach pani redaktor? Dopiero po przeczytaniu komentarzy zwróciłem uwagę na drobne zająknięcia mogące sugerować problem.
Stąd poniekąd wypływa pozytywny wniosek, że Julia na tyle dobrze radzi sobie z jąkaniem, że mało kto je zauważa i myślą, że zjadł ją stres ;)

Yyy yyyyy yyyyy yyyyy.... Tomek jak zwykle, klasa

Praktyka czyni profesjonaliste, więc nie czepiacie się aż tak mocno stylu wywiadu.

Super wywiad. Pan Tomasz jest obecnie najlepszym dziennikarzem w Polsce biorąc pod uwagę La Lige :) Brawo za odwage w przeprowadzeniu wywiadu :) Jeśli chodzi o wade wymowy, sam się jąkam, taka mała rada (możesz o tym wiedzieć), szczególnie w stresowych sytuacjach, polecam mówić ciut wolniej i częściej łapać oddech :)

Żenujący są ludzie którzy się na siłę czepiają @juliacicha jestem w 100% pewny,że gdyby ktokolwiek z nich miał z kimś przeprowadzić wywiad to wyglądałoby to ze 200% gorzej.
Nie pozdrawiam tych mordeczek ;]

yyyyyyyyyyyyyyy :D
Za dużo tego yyyyyyyyyyyy i trochę to wygląda jak amatorka ;D

Fajny wywiad pani yyyyyyyy Julio:)

wysłuchałem wywiadu, poczytałem komentarze i jako, że mam doświadczenie dziennikarskie w TV (8 lat) chciałbym powiedzieć, dwie rzeczy
1. fajnie, że taki wywiad powstał. Tomek Ćwiąkała świetny znawca LaLiga. Znakomicie się jego słucha. liczę na więcej wywiadów ze znakomitymi gośćmi.
2. niestety Pani Redaktor trochę nie udźwignęła tematu, co moim zdaniem wynika z braku doświadczenia. po prostu. uwierzcie mi, że wypowiadania się w telewizji można się nauczyć. kwestia treningu. Jeszcze kilka takich wywiadów i będzie OK.

Dla mnie to poszedł w skrajność po pierwsze jeśli Barca przejdzie Napoli to na następną rundę wróci Suarez. Także Alba i Roberto.Niebędzie to wyglądało źle a Sietien będzie miał miesiąc dłużej na dalszą poprawę.Ważne są rewanże i kto z wielkich odpadnie.Barca nie jest faworytem ale może się okazać ze nie jest bez szans.Czy prawdą jest ze Messi jest niezastąpiony.1 do 1 nie w pewnym procencie może to zrobić Neymar na swój sbosób.Moze ograć 2 zawodników dać się sfaulować i strzelić pięknie z rzutu wolnego.Także zagrać na nos za obronę.Też dużo widzi.Czyli dokładnie to co robi Messi.Jeśli kocha siostrę i rodzina jest dla niego ważna to bym go aż tak tutaj nie ganił.Jak mówił tuchel Neymar jest jednym z najbardziej pracujących na treningów zawodników.Neymar jest w mojej ocenie konieczny aby zastąpić Messiego.Też nieprawdą jest że po Messim nic nie będzie Neymar ma tą jakość wyrózniających się zawodników nad resztą.Przed Neymarem Barca znalazła Romario Ronaldinho Maradone który wbrew pozorom jest bardzo podobnym graczem do Messiego, Neymara i wielu innych wspaniałych graczy.Barca jest w przebudowie.Oczywiście Bartek ma swoje winy i stracił wiarygodność ale umiał wyprowadzić finanse klubu i wymienić infrastrukturę klubu.Czy zwiększyć liczbę kibiców w social media.Tovtez jest elementem zarzadzania.Co do Fonta ja go skreślam że nie widzi transferu Neymara bo gracze Messi Griezman Neymar Suarez czy Fati czy Lutaro Dali by trofea Barcelonie i przynieśli by sporo kasy.Co do Abidala i xaviego wyszło nieporozumienie na tle co to jest propozycja kontraktu a co to jest zbadanie zainteresowania projektem.Dla xaviego rozmowa była propozycją a dla Abidala podpisany dokument bo jest to jego praca i dokument jest wiążacy.Tu za daleko dziennikarz poszedł moim zdaniem.Ocena Rodrygo ze to mega talent ja nie rozumiem co robi w RM taki piłkarz natomiast rozumiem dlaczego wyladował w rezerwach.Co do viniego on nie jest kompldtny i nie potrafi strzelać bramek.Problemem RM jest brak strzelców którzy strzrlili by powyzej 10 bramek w połowie sezonu.Hazard też genarlnie taki nie jest do tego na płytkę w nocę i 2 razy pęknietą kość.Jedyny venzema strzela powyzej 10 bramek ale on raczej końcówka kariery.Jak dla mnie cały atak Realu jest do wymiany.Dla mnie te poglądy są za skrajne.

Uff.
Nie napiszę zbytnio nic nowego, niż moi poprzednicy, ale poczułem wewnętrzną potrzebę uzewnętrznienia swoich myśli.

Jest mi wstyd, jest mi wstyd za Was drodzy użytkownicy. Czuje pod żebrami takie nieprzyjemne dźganie, za każdym razem, gdy czytam komentarze hejtujące @juliacicha , tak hejtujące, bo merytoryczną krytyką nazwać ich nie można. Chyba tylko @shinthps odniósł się w normalny sposób. Za kogo Wy się uważacie? Hm? Dziewczyna robi coś dla nas wszystkich, stara się, pracuje, żeby było co tutaj czytać/oglądać oprócz przeglądania La Rambli (a przecież jest wieczne piszczenie, że nie ma artykułów, niczego nowego). No to dostaliście co?

To idealnie obrazuje jacy są Polaczki. Zjechanie od góry do dołu, bez najmniejszego pomyślunku, bo może jest jakaś przyczyna problemów Julki? No pewnie, że jest. Nawet sama oznajmiła ten problem, tutaj nam, podkreślając, że pracuje nad tym, żeby było lepiej. I co? Głupio wam się zrobiło? Powinno, ale i tak część osób jedzie dalej, bo pewnie nawet tego nie przeczytała co napisała. A co jest najlepsze? Wywiad trwa prawie 30min, a komentarze "krytyków" praktycznie odnoszą się tylko do wady wymowy Julki, a nie tego co było w wywiadzie. Pomijając fakt, że to Ćwiąkała był tutaj daniem głównym, a Pani redaktor tylko deserem upiększającym cały posiłek.

Żenada ludzie, żenada. Łatwo jechać kogoś siedząc przed kompem, czy telefonem. Proponuję redakcji zrobienia wywiadów z użytkownikami, nawet z tymi chojrakami :). Zobaczymy, kto i co będzie miał do powiedzenia. Mogę się dołączyć, żeby im było raźniej.

Bez odbioru.

Pani Jullio...z całym szacunkiem.... to nie dla pani.

Ufff, bałem się, że ściaha wyślą :D

Bardzo dobry wywiad, merytoryczne pytania i odpowiedzi. Ja nie mam wady wymowy, ale mój cały wywiad wyglądałby tak : yyyyyyy, eeeeee. Świetna robota:)

Nie chcę nikomu sprawić przykrości, jednak prosiłbym aby następne ewentualne wywiady przeprowadzał ktoś inny ;/ Ciężko się słucha kogoś, kto ma problem z płynną wypowiedzią.

Fajnie wyszło, nie przejmuj się burakami. Skoro wam takie pierdoły przeszkadzają to polecam skontaktować się z lekarzem. Pozdrawiam