Oceny za remis z Napoli

Gaspar

27 lutego 2020, 22:55

226 komentarzy

SSC Napoli

NAP

Herb SSC Napoli

1:1

Herb SSC Napoli

FC Barcelona

FCB

• Dries Mertens 30'
  • 57' Antoine Griezmann 
  • Wtorek, 25 lutego 21:00
  • San Paolo
  • Polsat Sport Premium 2

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Publikujący: Gaspar

Pomocniczy: Challenger

• Gol
  • Asysta
  • Gol sam.
  • Ocena redakcji
  • Ocena czytelników

Zawodnik meczu wg Redakcji i Czytelników FCBarca.com

Marc-André ter Stegen

90

• 6
  • 6

Trudno powiedzieć, czy Ter Stegen byłby w stanie wyjąć strzał Mertensa, gdyby ruszył się z miejsca. Z jednego ujęcia kamery strzał wydawał się nie do obrony, a z innego wcale Niemcowi daleko do piłki nie było. Pewne za to jest, że dzięki jego interwencjom w 61' i 63' Barca wywiozła remis z San Paolo. Tytuł Zawodnika Meczu musi zatem trafić w jego ręce.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
0 0 0 0 0 8
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
24 67% 0 3 0 3

Nélson Semedo

90

• Asysta
  • 6
  • 6

Zdecydowanie za rzadko dawał możliwość rozciągnięcia gry w ataku pozycyjnym. Było to kluczowe przy tak zagęszczonym środku pola, o czym świadczy fakt, że wystarczyło jedno dobre podłączenie się, by zanotować asystę. Poza tym miał sporo strat przy pasywnej grze (np. 7’ i 39’), zaś w defensywie zamiast fajerwerków były niewypały, gdyż Semedo dwukrotnie poszedł na raz (40’ i 84’). O ile przy pierwszej sytuacji miał dużo szczęścia, że rywal nie zabrał się z piłką, o tyle przy drugiej było już groźnie pod bramką Ter Stegena. Na plus przerwanie akcji Napoli w 16’ oraz asysta, która podwyższa mu ocenę. Generalnie rozegrał mierne zawody.

Ofensywa
1 0 1 0 0 10
Współpraca i defensywa
84 92% 1 2 1 3

Gerard Piqué

90

• 5
  • 5

Dwukrotnie łatwo dał się ograć (20’ i 61’), z czego po przegranym pojedynku w 61’ Insigne oddał niebezpieczny strzał na bramkę Barcelony. Na korzyść jego ocenie działa wślizg w 15’, kończący akcję przeciwnika. Poza tym był drugim piłkarzem w Barcy pod względem liczby kontaktów z piłką, co dużo mówi o wydajności kolegów Pique grających wyżej od niego.

Ofensywa
0 0 0 0 0 5
Współpraca i defensywa
119 96% 0 7 0 4

Samuel Umtiti

90

• 5
  • 5

Głównie musiał asekurować nieporadnego Firpo (np. 36’). Nie był jednak bezbłędny w swojej grze, ponieważ wychodząc do Milika w 63’ powinien zrobić to znacznie agresywniej. Zamiast tego podszedł do Polaka jak pies do jeża, dzięki czemu ten mógł bez przeszkód podać do Callejona, który łaskawie nie wykorzystał 100% sytuacji. Poza tym poszedł na raz w 86’ przy kontrze Napoli. Na koniec należy wspomnieć, że był trzecim piłkarzem Barcelony pod względem liczby kontaktów z piłką.

Ofensywa
1 0 1 0 2 4
Współpraca i defensywa
117 97% 0 6 0 2

Junior Firpo

90

• 3
  • 3

Tak jak Semedo - pasywny w ataku pozycyjnym. Poprzez niemal zerowy ruch w ofensywie nie dawał kolegom argumentów do rozciągnięcia gry. Do tego doszedł katastrofalny w skutkach błąd w 30’, kiedy to po jego stracie padł gol dla gospodarzy. Trzeba jednak uczciwie zaznaczyć, że miał najwięcej odbiorów z całej linii obrony Barcy, a także zanotował kluczową interwencję w 17’. Mimo wszystko ocena za ten mecz nie może być za wysoka.

Ofensywa
0 0 0 0 2 6
Współpraca i defensywa
54 91% 0 1 1 5

Ivan Rakitić

56

• 3
  • 4

Mało można napisać na temat występu Rakiticia. Przed taką gęstwiną, jaką stworzyli piłkarze gospodarzy, da się uratować jedynie ruchliwością oraz perfekcyjnie opanowaną techniką użytkową, a to nigdy mocnymi stronami Chorwata nie było. Brak z jego strony regularnego wychodzenia po piłkę, inicjatywy, nawet niecelnych przerzutów, które może jakoś pobudziłyby boki obrony. Bezpłciowy występ.

Ofensywa
1 0 0 1 0 6
Współpraca i defensywa
61 92% 0 0 0 2

Sergio Busquets

90

• 5
  • 5

Z jednej strony genialne otwierające podanie do Semedo, który następnie asystował przy golu Griezmanna, oraz najwięcej odbiorów w drużynie. Z drugiej cała masa strat, z których jako najgorszą można wybrać tą prowadzącą do „setki” Callejona (63’). Co do liczby kontaktów z piłką i tego, że miał ich najwięcej, to raczej nie dziwi, tym bardziej przy tak grającym rywalu. Kolejny, trudny do oceny mecz Busquetsa.

Ofensywa
0 0 1 0 1 11
Współpraca i defensywa
121 91% 1 6 3 7

Frenkie de Jong

90

• 3
  • 4

Po stronie gości mniej kontaktów z piłką od Holendra miał jedynie Ter Stegen i Griezmann, tak więc naprawdę niewiele można powiedzieć na temat jego występu. Racja, Napoli mocno zagęściło środek, ale nie dało De Jongowi w pakiecie betonowych butów. Nie dość, że przeszedł obok meczu, to jeszcze słabo zachował się przy dwóch kontrach Barcelony (71’ i 81’). Gdyby nie zła sytuacja kadrowa, to kto wie, czy De Jong nie odpocząłby dłuższy czas od gry, ponieważ jego ostatnie występy nie bronią się w żaden sposób.

Ofensywa
0 0 1 0 0 3
Współpraca i defensywa
46 93% 1 2 0 4

Arturo Vidal

90

• 5
  • 5

Szorował czterema literami murawę San Paolo. Do tego jako jedyny, obok Messiego, ryzykował, szukał luki w murze Napoli. Inną sprawą była słaba skuteczność jego prób, choć na obronę Vidala należy napisać, że miał zaledwie jednego partnera do gry. Niestety, cały dobry obraz, który pozostawiał po sobie Chilijczyk, został zamazany przez głupio zarobiono czerwoną kartkę. Przez nią jeszcze bardziej osłabił i tak już słabą kadrowo Barcelonę przed rewanżem.

Ofensywa
0 0 0 0 1 12
Współpraca i defensywa
63 86% 2 0 2 6

Lionel Messi

90

• 5
  • 6

Przez cały mecz Leo próbował znaleźć formułę na tak skomasowaną drużynę gospodarzy, ale gdy wrogów kupa, to i Hercules... wiadomo.  Przez to oraz przez brak inicjatywy u kolegów z drużyny (z wyjątkiem Vidala) nie oceniono zbyt surowo liczby strat Argentyńczyka, aczkolwiek bura i tak należy mu się za dwie źle rozwiązane kontry (27’ i 41’).

Ofensywa
3 1 7 0 0 16
Współpraca i defensywa
63 81% 2 1 2 0

Antoine Griezmann

87

• Gol
  • 5
  • 6

Liczba kontaktów z piłką taka sama jak Ter Stegena mówi  wszystko o udziale gry Francuza we wtorkowym meczu. Z drugiej strony trzeba go pochwalić za iście zabójczą skuteczność. Griezmann wystrzelał wszystkie kapiszony w meczu z Eibarem, a na Napoli przygotował już ostrą amunicję, którą wystarczyło odpalić tylko raz. Jego gol może okazać się bardzo ważny w kontekście walki o awans do 1/4 finału. Gdyby dołożył do tego większy udział w ataku pozycyjnym, to i ocena byłaby wyższa.

Ofensywa
1 1 0 1 1 5
Współpraca i defensywa
21 86% 0 0 2 2

Rezerwowi

Arthur Melo

34

• 5
  • 5

Niezła zmiana. Na pewno wykazał się większymi chęciami od De Jonga i Rakiticia razem wziętych. W 71’ dobrze pociągnął kontrę, jednak Holender postanowił wszystko zepsuć. W 87’ zabrakło mu tego, czym charakteryzował się jego poprzednik z numerem „8” w koszulce Blaugrany - szybkości reakcji i wizji. Mógł wyłożyć piłkę niepilnowanemu Messiemu w polu karnym. Zamiast tego strzelił wysoko nad bramką.

Ofensywa
1 0 0 0 0 0
Współpraca i defensywa
20 100% 0 0 0 0

Anssumane Fati

3

• -
  • 5

Grał za krótko.

Ofensywa
0 0 0 0 0 1
Współpraca i defensywa
3 67% 0 0 0 1

Clément Lenglet

0

• -
  • 5

Grał za krótko.

Ofensywa
0 0 0 0 0 0
Współpraca i defensywa
1 100% 0 0 0 0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Prawda jest taka ze Barca jest w fatalnym stanie i stylysticznym i efektywnym, to nie do wiary ze nikt nic z tym nie robi, ani pilkarze, ani trenerzy, ani zarząd. Gra Barcy jest nudna przewidywalna wolna i bez pasji i polotu. Chyba naprawde w tym sezonie przydałby sie brak jakichkolwiek trofeów, wtedy moze ktos sie obudzi

Ocena pracy zespołu sędziowskiego w meczu:

Na wstępie napiszę jedynie, że to jeden z lepiej przesędziowanych spotkań, jakie miałem przyjemność oglądać w tym sezonie. Poziom w LM jest znacznie wyższy niż poziom w La Lidze.

Wymienię tylko sytuacje, w których uważam, że zespół mógł podjąć inną decyzję lub przedstawić osobny pogląd. Reszta sytuacji została rozstrzygnięta poprawnie.

25' Ostre i spóźnione wejście Busquetsa, spokojnie kwalifikujące się na pokazanie żółtej karki. Sędzia wybrał stanowczą reprymendę. Ciężko mówić o błędzie, ale jak się potem okazało mogło to mieć wpływ na przebieg meczu. Sergio w 49 minucie spotkania wykonuje atak nakładką, karany napomnieniem. To mógł być koniec gry dla naszego DP. Finalnie ja bym się skłaniał ku napomnieniu jednak już przy tym 1 wejściu.
39' polemika dot. spalonego Rakitica. Szybka wymiana pod nosem sędziego asystenta to najtrudniejsze sytuacje do oceny. Wydaje się, że spalonego nie było, a sędzie pospieszył się z sygnalizacją. Finalnie ta decyzja nie wpływa w żaden sposób na przebieg meczu.
42' kontra Napoli, Firpo przytrzymuje i powoduje upadek zawodnika Napoli będącego po drugiej stronie boiska co piłka. Kwalifikowało się to jak najbardziej do żółtej karki, sędzia jednak nawet nie udzielił mu reprymendy (sędzia techniczny miał to jak na dłoni i powinien przekazać info głównemu)
45' dwukrotnie Ospina gra lekko na czas łamiąc przepis o 6s podczas których bramkarz ma obowiązek wprowadzić piłkę do gry. Raz trzyma ją 10s drugi raz około 9. Oczywiście jest to w dużej mierze martwy przepis, ale dodałem to jako ciekawostkę. Sędziowie praktycznie nie decydują się na karanie bramkarzy rzutami wolnymi pośrednimi za tego typu przewinienia, chociaż przepis jest bardzo precyzyjny w tej kwestii. Oczywiście to tylko ciekawostka.
78' Umtiti fauluje Milika na połowie przeciwnika ręką. Bardzo subtelnie, ale jednak jest to przewinienie. Raczej bez kartki. Sędzia gry nie przerwał.
81' sytuacja się odwraca, tym razem de Jong fajnie zabiera się z piłką, po czym jest skrobany po nogach przez zawodnika gospodarzy. Po 2s w wyniku tego zdarzenia podaje niecelnie i traci piłkę. Sędzia powinien wrócić do przewinienia i rozważyć ukaranie obrońcy żółtą kartką z tytułu przerwania korzystnej akcji. Nie jest to jednak aż tak klarowna sytuacja, oczekiwałbym jednak gwizdka i bezpośredniego. Tymczasem gra była kontynuowana.
86' Milik pomaga sobie ręką przy przejściu Umtitiego, Napoli groźnie atakuje. Wydaje się, że sędzia nie był pewien i później przy ewentualnym golu VAR by podpowiedział, czy zagranie faktycznie miało miejsce.

Osobny akapit należy się przy czerwonej kartce dla Vidala. Oczywiście decyzja sędziego była słuszna, ale zabrakło mu proaktywności. Widząc, że Vidal ma już kartkę za nierozważne wejście powinien szybciej się tam pojawić i zdusić prowokacje w zarodku. Niestety nie przewidział tego, że tak krewki zawodnik nie odpuści i będzie bronił siebie i drużyny w niepotrzebnej konfrontacji z faulowanym rywalem. Decyzja dobra, ale można było tego uniknąć więc mały niesmak pozostaje.

Finalnie super zawody sędziego, mocne 9/10

Ten się nie myli, kto nic nie robi.

Oczywiście, że nie znam się na piłce. W życiu nie przeskoczyłem poziomu okręgowego, nie liznąłem poważnego futbolu, jak użytkownik @Janiama. Nigdy nie będę patrzył na mecze jak p.Andrzej Strejlau, ani nigdy nie będę zawodowo wykonywał chociażby tych artykułów ocenowych w jakieś poważnej gazecie (dzięki Bogu), bo jak sami wypunktowaliście, nie mam o tym większego pojęcia.
Same oceny nie są raczej poważne, a to z tego względu, że biorą się za to amatorzy, będący pasjonatami piłki. Tym bardziej świadczy o tym fakt, że strona nie pobiera żadnych subskrypcji od użytkowników, nie każe sobie płacić za kontent udostępniany przez nas. Jak to @catalanian09 napisał, są to "pseudo-oceny", które opierają się w całości na subiektywnych odczuciach, a nie algorytmie, które znajdują się na np. sofascore.
Z drugiej strony macie oczekiwać wartościowej zawartości artykułu i patrząc po komentarzach, nie tylko pod tymi ocenami, zdałem sobie sprawę, że go nie dostarczam. Być powinienem rzucić to wszystko w cholerę i machnąć ręką, mówiąc by męczyli się ci, którzy znają się na piłce lepiej, tyle że ja patrzę na to wszystko w inny sposób. Porażka, a raczej porażki, którymi są moje artykuły ocenowe w tym sezonie ciągle uczą mnie czegoś nowego. Efektów póki co nie widać, ale nie jestem z tych, którzy łatwo odpuszczają i zrażają się, patrząc na falę negatywnych komentarze, z których część zakrawa o hejt. Pomału wyciągam wnioski i zobaczę co to przyniesie w przyszłości. Jeśli efektów nie będzie lub będą niewielkie - dopiero wtedy odpuszczę.
Póki co dziękuje @FutbolToMagia za wypunktowanie mojego błędnego spojrzenia na grę Semedo. Bardzo merytoryczny i wartościowy komentarz. Również dziękuje @pax'owi za przedstawienie odmiennego zdania, do którego osobiście mam bliżej. Niemniej, skoro to ocena Semedo generalnie stała się kością niezgody i że regulamin mówi, że "nowa ocena dla zawodnika wnioskowana w komentarzu musi różnić się przynajmniej o 2 stopnie od tej wystawionej przez zespół oceniający", to ocena Semedo ulegnie poprawie o te 2 stopnie. Kończąc ten wątek, to po pierwsze - też nie rozumiem @bazyli mojego uprzedzenia do Semedo. Nie wiem co bym z tego miał, a poza tym jestem już trochę za stary na wyżywanie się w internecie na ludziach, których na dokładkę nie znam. Rasistą też nie jestem, bo to automatycznie odbiłoby się na np. Umtitim. Po drugie, @FutbolToMagia , @pax - proszę o więcej szacunku do siebie nawzajem.
@Reden - dziękuje za uwagę. Odniosłem wrażenie, że w pierwszej połowie De Jong z Ivanem za głęboko wchodzili w zasieki Napoli i gdy pokazywali, że chcą dostać piłkę, to raz - mieli na plecach rywala, dwa - byli tyłem do bramki, więc jedyną sensowną rzeczą, którą mogli zrobić, to odegrać z powrotem, lub do boku. W drugiej połowie zagrali bliżej środka, byli przodem do bramki i mieli z tego jakąś bazę do rozrzucania piłek. O to mi chodziło pisząc opisy ich gry, ale jak teraz na nie patrzę (te opisy), to trzeba się mocno tego domyślać.
@Janiama - zgadzam się, że Busquets był jednym z lepszych na boisku, ale zasugerowałem się liczbą strat przy dużej celności podań. Plus ta strata w 63', która o mało nie kosztowała bramkę. Mimo wszystko ocena może i powinna być to oczko wyższa, jednak regulamin nie pozwala mi jej zmienić. Ocena "7" uważam, że byłaby przesadą. Co do Zawodnika Meczu, to nie zgodzę się - Ter Stegen uratował nam remis.

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu

Przeczytałem opisy dwóch zawodników i to mi już wystarczy... Szkoda gadać droga redakcjo.

Ciężko ocenia się piłkarzy nie znając ich zadań w grze. Przy ocenie de jonga proszę pomyśleć trochę szerzej. W każdym meczu pomocnicy wymieniają się zadaniami, jest do widoczne. Raz jeden mecz w pole karne wybiega jong w następnym Artur itd. Zawsze piłkarz grający w pomocy po stronie prawej obok Messiego musi latać wielkie dziury które Messi zostawia swoją gra komunikacyjną. Tu zaczyna się efekt domina. Gdy jeden z 3 pomocnikow przesuwa się w prawo reszta również ma dużo więcej pustego pola powinien mieć. Dlatego są duże przestrzenie między nimi i ciężej im wchodzić z piłką w pole karne albo grać na jeden kontakt. Patrząc na mecze z początku sezonu A teraz widać kilku metrów różnica odległości. Uważam że ocenianie nie wiadomych planowana grę jest mało rozsądny. Jeżeli redaktor uważa że liczą się w pomocy tylko gole asysty i odbiory to odsyłam do fify........

Semedo nowym Denisem la rambli.

A moja ocena jest taka , że chyba wy się tam wystawiający te oceny chyba słabo na piłce znacie. Ale coż to że ktoś ma Porsche nie znaczy, że jest dobrym kierowcą.

Busquets powinien o jedną notę mniej. Jego kretyński faul powinien skończyć się czerwoną. Bardzo nieodpowiedzialne zagranie mogło(powinno) osłabić drużynę.

Griezman 5 Semedo 4 Redakcja przynajmniej pokazuje, jak bardzo się zna na piłce. Hm..semedo wystawił patelnie a redakcja piszę, jakby nie wiadomo jaka bramkę strzelił.za co ta 5?skoro Semedo dostaje 4...dla mnie wasze oceny są po prostu śmieszne, nie obiektywne i nawet nie staracie się tego ukrywać. Przykre

Kolejny raz zanizona nota dla semedo. Widać że akurat osoby wystawiające ocenę nie przepadają za nim albo ktoś się do nie zna na piłce;D nie zebym był ekspertem ale jedna ocena wyżej od firpo ...

Widać, że komuś nie pasuje opis redakcji. Mnie osobiście jeden użytkownik poprosił abym się odniósł do jego opisu gry Nelsona, bo nie miałem zamiaru oceniac tego spotkania. To się odniosłem. Nie rozumiem ataku wobec redakcji, że redakcja kłamie w opisie gry Nelsona. Jak ktos zarzuca takie rzeczy redakcji to niech wypunktuje to. Napisze że w tym i w tym miejscu redakcja skłamała, że taka sytuacja nie miała miejsca a tamta była zupełnia inna itd. Tu natomiast zrobiła niepotrzebna a szczególnie niemerytoryczna nawalanka - komu na tym zależy?. Czemu ktos nie podyskutuje ze mną czy redakcją na argumenty - pokaże sytuacje które ja źle zinterpretowałem, uwypoukli moje błędy, jednak za to redakcja i ja dostajemy personalny komentarze. Został przedstawiony przez jednego użytkowniaka opis gry Semedo minuta po minucie - zakłamany, dodano mu odbiory, nie uwzględniono wielu negatywnych rzeczy, . sam dalem herba za pracę włożoną w ten opis, jednak jakośc tego opisu widać jaka jest.
NIech ktoś napisze w czym nie zgadza się z redakcją lub ze mną, bo personalna nawalanka nie służy nikomu. Wątpię aby redakcja brała te komentarze do siebie, ja również ich nie biorę tylko dbałośc o poziom portalu wymagałby pisania czegoś na pewnym poziomie. Szanujmy się wzajemnie i piszmy merytorycznie, wymieniajmy się spostrzeżeniami i przedstawiajmy argumenty.

W Napoli MVP to Firpo
konto usunięte

Oceny redakcji nie mają sensu.
Wg opisu francuzika w ogóle nie było w meczu poza 1 strzałem, a dostaje taką samą ocenę jak Messi i Vidal (jedyni grający zawodnicy wg opisu)
Dodatkowo równie beznadziejnie zagrali wg opisu de Jong i Rakitic, którzy dostali 3. Rozumiem, że bramka wpływa na ocenę ale nie aż +2 przy tak słabej grze. Albo Holender i Chorwat mają zaniżone oceny, albo Francuz zawyżoną.
Kolejna sprawa Vidal i Messi. W każdym, nawet bardzo amatorskim systemie oceniania czerwona kartka pomniejsza ocenę. Skoro wg opisu i statystyk obaj zagrali na takim samym poziomie, a Vidal dostał czerwo, Messi powinien mieć wyższą ocenę od Chilijczyka.
Nie oglądałem meczu- może oceny są ok, tylko nikt w redakcji nie potrafi ich uzasadnić?

Już nie mogę z tym bronieniem Semedo i durnymi argumentami o blokującej taktyce i innych głupotach. Ludzie, trener każe Semedo rzucać balony na drugi koniec boiska? Daje się objeżdzać i jest wiecznie spóźniony. Na pierwszy rzut oka widać że on gra na alibi.
Napoli to nie jest przeciwnik z najwyższej półki, jak by był taki dobry jak mówicie to by błyszczał, a nie był 5 kołem u wozu.

w redakcji jest tylko pare osób wiec prawdopodobieństwo że się mylą jest o wiele większe niż setek kibiców.Najgorsze jest to że tuż po meczu widać oceny innych i wiadomo to gorący temat , który od razu na dużych emocjach za dużo sugeruje a Ci co pierwsi oceniają pewnie chcą bardzo nagrodzić albo zganić zawodników ocenami.Ocena szkolna "trója" to 50 % możliwej oceny a tutaj "piątka" również stanowi połowe.Oceną wyjściową powinno być 0 bo za wyjściową "tróje" za blisko do 1 i do 6 też.Wiecie o co chodzi.Dodatkowo fajnie gdyby można z połówkami np 6.5 , 5.5

Semedo jak i wielu chetnych do gry pada ofiara naszej "taktyki". Dotknęlo to Grizza, nawet de Jonga ktoremu juz sie nie chce ciagnac do przodu bo i tak wie ze nikt za nim nie pojdzie, mial to tez Dembele.

Dlaczego w innych klubach grali dobrze? a no bo tam nie gra sie na stojaka, jak idzie akcja to wszyscy za nia ida, tam tempo dyktuje zawodnik z pilka a nie Messi. Poki Messi sie nie ruszy reszta stoi.

Trzymajac sie tego nieszczesnego Semedo wielu z was zauwazylo jak nasza prawa flanka wyglada za kilku spotkan gdy gral na niej z Dembele nie Messim, swietnie sie rozumieli, parli gre do przodu, dotrzymywali sobie tempa. Semedo gra jak typowy prawy obronca i ciesze sie ze nie padl ofiara stojanowa jeszcze w 100%. Jego wyjsc do pilki za plecy obroncow jest wiecej niz calej naszej druzyny razem (moze poza Grizzem bo on tez ma ten nawyk).

Coutinho mial to samo, nauczony byl szybkiej gry ale jak zarazili go stojanowem to co on ma wiecej zrobic jak podawac po obwodzie? Fakt mial spadek formy ale czy wam nie odechcialo by sie grac jak byscie widzieli ze 8-9 zawodnikow na boisku (Marc ma chyba wej..bane) nie umie nic poza szukaniem Messiego?
Komu ma Arthur, De Jong, Coutinho, Rakitic zagrywac pilki do przodu jak innemu niz Messiemu nie wolno, a tak to nikt do nich nie ruszy bo przeciez to za szybko po co jak mozna postac?

Najlatwiej sie krytukuje tych co niby nie pasuja do naszej taktyki, ktorej nie ma, zawodnik nauczony szybkiej gry, bez zbednego pier...lenia 1000 podan zawsze bedzie wygladal jak cialo obce.

Nie krytykujcie pilkarzy jakby to byly pionki w fife, zapominacie o taktykach, o instrukcjach trenera, o tym na co pozwala przeciwnik, ze czasem trzeba sie dostosowac a nie grac od 20 lat tikitake ktora wszyscy juz rozgryzli zwlaszcza ze kiedys bralo w niej udzial 10 zawodnikow a teraz 2.

Czytając poniższe wpisy można zauważyć, że większość z nich tak naprawdę nie jest ustosunkowanych na odniesienie się do ocen redakcji lecz stanowi polemiką między większością z nas, a PAX-em i dotyczącą jak zawsze odbioru gry SEMEDO.
Nie wiem dlaczego ale, Kolega pax z kronikarską dokładnością przedstawia każdorazowo analizę gry naszego prawego obrońcy i w zasadzie zawsze ocenia ją krytycznie.
Dziwnym, jestże jakoś nie dokonuje takich analiz w stosunku do innych piłkarzy.
Słusznie ktoś poniżej zauważył żartobliwie, że chyba jest tutaj taki jeden któremu płacą za ataki na konkurenta S.Roberto.
Wobec tego, że do pax-a nie przemawiają argumenty innych oraz prośby o uznanie opinii innych pozwolę sobie zwrócić do Kolegi pax-a z apelem:
Zaprzestań permanentnej krytyki Semedo gdyż w przeciwnym razie możesz popaść w paranoidalne zachowanie w stosunku do jego osoby.
Czytając Twoje wpisy niekiedy można zastanowić się czy nie mają one charakteru dyskryminacji naszego prawego obrońcy.
Przed nami El clasco więc zjednoczmy się w nadziei, że jutro zobaczymy nie tylko dobry mecz w wykonaniu Barcy ale również uda nam się uzyskać dobry wynik, za który ja osobiście uznałbym remis.
Pozdrawiam wszystkich bez wyjątku

Uspokujcie sie wiecie ze te subiektywne pseudo oceny nic nie znacza? Kazdy moze sobie zalozyc stronke i pisac co chce. Problem jest ze pan pax na kazdym kroku proboje w uszczypliwy sposob udowodnic innym uzytkownikom ze nie maja racji. Takiego nieprofesjonalizmu na tej stronie nie bylo od poczatku chyba. Koledzy z redakcji nie reaguja czy ten sam poziom trzymaja? Komentarza sa dla nas a nie dla paxa ktory bedzie negowal kazda opinie uzytkownika ktora rozni sie od jego nadwyrost subiektywnych pogladow.
PS Zgadza sie z wieloma uzytkownikami ze pax chyba nigdy albo w pilke nie gral albo nigdy sie na niej nie znal.

O Vidalu napisałbym, że miał udział przy golu. To on podał do Busquetsa w akcji bramkowej.

Jeden z użytkowników w odpowiedzi na moje wcześniejsze opisy sam stworzył opis gry Semedo. Super, doceniam samo poświęcenia czasu. Szkoda, że przedstawił opis w dużej części zakłamany – dodając mu kilka odbiorów, nie wliczając strat, nie wypisując błędów w obronie, braków powrotów, bardzo pasywnej gry w ofensywie. (Według portali miał 10 strat i 2 odbiory). Tak jak zawsze sprzeciwiałem się gdy zawodnicy byli oceniani przez hype czy diss, tak się sprzeciwiam kłamstwom w opisie, by zawyżyć ocenę. Bardzo złe zagrania nazywa, że były przeciętne, albo ani złe ani dobre, a złe które kończyła się stratami to pisze że były dobre albo je omija w opisie. Jeśli chodzi o ocenę redakcji, to ja bym dał wyższą Nelsonowi. Przez większość spotkania był bierny w ofensywie, jednak asysta była świetna, jak i wyjście na pozycje. W porównaniu z jego wcześniejszymi spotkaniami, był bardziej pasywny. Nie rozciągał gry, mało pokazywał się jako opcja do gry. Czasem jego gra jest broniona, ze się pokazywał, wychodził na pozycje, robił ruch, obiegł obrońców ale nie dostawał piłek, we wtorek był bierny pod tym względem więc się go tłumaczy, że po co miałby wchodzić skoro i tak nie miałby do kogo zagrać. Kwadratura koła. W defensywie miał 3-4 poważniejsze błędy,

8:50 dobry sprint przy aucie przeciwnika za swoim zawodnikiem (bardzo złe zachowanie Nelsona, zawodnik mu ucieka, ma czas na odwrócenie się i świetne dogranie do Martensa, akcja kończy się celnym strzałem na bramkę Barcelony)

11:40 dobre podanie na wybieg do Vidala, Vidal zbyt pasywnie (złe, zbyt lekkie i przewidywalne podanie do Vidala, obrońca przejmuje - strata Nelsona)

13:10 dobre przyjęcie piłki i mądre wycofanie (przyjął piłkę i naciskany oddał do najbliższego)

15:03 sprint i odbiór piłki w środkowej strefie (dobry wślizg i zablokowanie piłki ale bez odbioru – gracz Napoli przejął piłkę).

16:00 dobry doskok do przeciwnika, uniemożliwienie przyjęcia (doskok do przeciwnika, który spokojnie zagrywa kreatywną piłkę

16:30 doskok do przeciwnika, wywalczenie autu (bzdura, zawodnik Napoli naciskany przez Vidala posyła piłkę na aut, zero zasługi Semedo)

17:24 wejście na skrzydło i dobre podanie w pole karne, spóźniona reakcja napastnika (wejście na skrzydło, niezłe podanie w pole karne, ale na „pałę” do nikogo, Nelson zagrywa nie widząc do kogo zagrywa a nie złe zachowanie napastnika)

26:00 Semedo przerwał akcję przeciwnika, dzięki czemu Messi miał dobrą kontrę (Semedo nie dotknął piłki, tylko spóźniony wszedł w nogi przeciwnika, jednak sędzia nie odgwizdał faulu).

27:20 dobry pass w pole karne po ziemi (złe podanie w pole karne, piłkę wybija obrońca)

39:46 ryzykowne ale skuteczne wyjście Semedo, stworzenie presji i zmuszenie do straty przeciwnika (złe wyjście, nia mial szans na dojście do piłki, zostawił swoją strefę, na szczęście Pique asekurował)

43:20 świetne wyjście na pozycję i odegranie do Messiego (fajne wyjście na pozycje i niedokładne, zbyt lekkie odegranie do Vidala, a ten przedłuża do Leo)

44:50 dobre wyjście Semedo, dostał jednak cofniętą piłkę, co nie pozwoliło na ruszenie z nią do przodu (dostał piłkę na skrzydle, nie przyjął dobrze, nie przyjał kierunkowo, miał zaqwodnika od strony bramki Barcelony a nie Napoli,mógł pociągnąć do przodu, nieudanym dryblingiem próbował zgubić przeciwnika, ale sie nie udało i odegranie do tyłu)

51:20 dobre wyjście Semedo na pozycję w pole karne , przeciętna wrzuta Portugalczyka (nie okazała się stratą ale nie można powiedzieć, że była dobra) (bardzo zła a nie przeciętna, wrzutka do nikogo, był Vidal wchodzący na 5 metr i dwóch zawodników Barcelony na 11 metrze, nie okazała się stratą bo przy linii bocznej dobiegł do niej Griezman)

54:20 dobre wyjście na pozycję Semedo, następnie odbiór piłki (nie zaliczył odbioru, po co kłamać- przeciwnik wygarną piłke Leo, potem Semedo ją dotknął, potem przeciwnik, potem Vidal a na końcu pilka dla Napoli)

56:18 świetny odbiór piłki przez Semedo (to nie Semedo ma odbiór tylko Vidal, Nelson spycha przeciwnika od tyłu, piłkę przejmuje Vidal, Nelson nawet piłki nie dotknął, można napisać że dzięki nie odgwizdaniu przez sędziego faulu Nelsona Vidal ma odbiór, a nie że Nelson – to zakłamanie rzeczywistości)

60:30 (Nelson nieudanie pomaga w pressingu, pilka przeniesiona na prawą obronę, Nelson przebieżka-wraca w zwolnionym tempie, strone zmuszeni obstawiać Pique, Vidal, Busquets, Umtiti, akcja zakończona celnym strzałem, Nelson człapie do końca)

66:40 bardzo dobry pressing Semedo, zatrzymanie akcji faulem taktycznym (jaki faul taktyczny?? Napoli wolno rozgrywa na własnej połowie, zawodnik spokojnie trzyma piłkę tyłem do bramki Barcelony a Nelson na niego wpada, spóźniona interwencja a nie faul taktyczny)

69:20 strzałowrzuta Semedo instynktowna, ani na plus ani na minus (jaka strzalowrzutka? (Zły strzał strzał z pola karnego, piłka toczy sie dobre 10 metrów od bramki, nie wymyślajmy nazw kiksom Nelsona)

82:00 bardzo dobre wejście Semedo w pole karne i wrzutka przeciętna (dobre wejście i dośrodkowanie prosto na nogę przeciwnika, następnie Napoli przejmuje piłkę, a Nelson nie ma zamiaru wracać, Griezman go wyręcza i sprintem wraca i za faul taktyczny dostaje żółtą kartkę)

90:00 wybicie piłki głową wrzuconej w pole karne, ani na plus ani na minus - dobrze że wybił ale mógł zrobić to lepiej (złe wybicie piłki, wrzutka która zmierzała za linie końcową Nelson przejmuje i źle dogrywa głową na środek pola karnego, piłkę z wysiłkiem ratuje Pique bo przeciwnik już czekał na ten błąd Semedo)

Ja rozumiem że można nie zgadzać się z ocena redakcji, ale po co kłamać w opisie? To nie dodaje argumentów.

Oceny są tak fatalne jak komentarz Feddka w tym meczu.
Wstyd redakcjo!

Sofascore, Whoscored - Semedo oceny między "najlepszy w Barcelonie" a "drugi najlepszy". Redakcja? 2-3 najgorszy.
Ja wiele rozumiem, tamte portale to algorytmy, ale kurna taka rozbieżność to niezły odlot.

Sam osobiście często oceniam na gorąco, emocjonalnie, niemiarodajnie, ale zwracam uwagę na szczegóły, szczególnie takie, które zgubiliśmy jako drużyna.
Wspominali koledzy @Peciak czy @FutbolToMagia o mechanice ruchu tego PO, jak w obecnej Barcelonie jest ciałem obcym, bo to wszystko widać.
Tym bardziej dziwi, czemu prostackim złudzeniom, na poziomie "ekspertów" polsat sport, ulega oceniająca na chłodno redakcja. Czemu zawodnika który powinien być w środku akcji, ocenia na podstawie niepowodzeń w jej początku i na końcu.
Skoro 90% podań jakie dostał Semedo, to były balony górą, i zanim zdążył piłkę przyjąć już miał rywala przy sobie, skoro większość akcji nie miała sensu być kontynuowana, bo samotnym celem w polu karnym bywał równie "nie ogarnięty" w naszym "leniwym systemie nie atakowania pola karnego" Griezmann, to jakże do diaska można go za to wszystko obarczać wyłączną winą, bo do tego się sprowadza tak niska ocena.
Dajcie Semedo Guardioli za Walkera i okaże się że chłop jest czołowym bocznym obrońcą, a Guardiola będzie skakał pod niebiosa.

A mnie zastanawia co za dziwną modą tu powstała z wyliczaniem po minucie zagrań zawodnika. Zaczęło się od dziwnego Paxsa który uczepił się Semedo a teraz to już się robi patologia co chwilę ktoś tu próbuje zabłysnąć swoją wizja czytania gry tylko po co ? Myślicie że kogoś to obchodzi ? Naprawdę macie nudne życie jak macie czas na takie bzdury każdy ma tu swoje zdanie i te wasze analizy nie wielu interesują bo sporo jest tam rzeczy naciąganych ! Jakby nie było błędów to by nie było bramek .

Pewnie znowu dostanę bana, ale może i Wy macie wrażenie po każdym meczu, że pracuje tutaj rodzina S. Roberto opłacając za zniesławianie klubowego rywala? Z dystansem oczywiście ale coś w t jest.

Ocena wyjściowa, jak mniemam jest wówczas kiedy zawodnik ani nic nie zepsuł, ani nic nie pomógł, ani nie był przesadnie aktywny, ani pasywny. Czyli np taki Rakitic czy de Jong. Każdy inny zawodnik oceniony od nich wyżej powinien mieć adekwatnie wyższą notę, czyli np taki Griezmann 7-8 (może i mało uczestniczył w grze, ale miał 100% skuteczność, za samo to to 3 oceny w góre od wyjściowej), Semedo 7-8 (bez winy przy utracie jedynej bramki i sprokurowaniu 2 najlepszej okazji Callejona, do tego z asystą, parę prób dośrodkowań i wychodzenie na pozycje), ter Stegen 7-8 (bez szans przy golu, do tego wyciągnął sytuację sam na sam i wybronił resztę piłek, grając przy tym świetnie nogami, spokojnie 8 bo interwencji miał sporo).

Dalej możemy mieć większe pole do rozmowy, bo inni mieli lepsze i gorsze momenty (Vidal zaangażowanie i odbiory, do tego parę fajnych wymian z Messim, no ale złapał czerwo głupie;Busi świetna asysta 2 stopnia, wiele odbiorów, ale również groźne straty;Messi słabe rozwiązania w ataku, ale tworzył wiele zagrożenia)

Niestety ale trzeba zganić Firpo, gdyż ponosi on niemal 80% winę za utratę bramki, do tego zagrał przez cały mecz 1 piłkę która miała wektor skierowany do przodu, zero udanych akcji, fakt miał kilka udanych wejść obronnych, ale takie miewa nawet Griezmann będący napastnikiem. Totalna indolencja plus zawalony gol, słuszna ocena 3. Pytanie tylko dlaczego inni dostali oceny takie same jak on? (de Jong czy Rakitic) Nie ma to logicznego usprawiedliwienia. Dodatkowo czytamy, że Semedo gdyby nie ta asysta to dostałby również 3. Jak można porównywać mecze tych 2 bocznych obrońców, z których jeden zagrał 1 piłkę skierowana lekko do przodu przez cały mecz plus zawalił gola, z zawodnikiem, który zaliczył wiele fajnych wymian piłek, kilka dośrodkowań i nic nie zawalił z tyłu i dać im taką samą ocenę?

Obiecana analiza pracy sędziego już jutro, bo gdzieś posiałem notatki, wrzucę najpóźniej około 17, ktoś zgadnie jaką ocenę wystawiłem Brychowi za ten mecz?

Co to sa za oceny. To jest już mało śmiszne. Co tydzień( a czasem dwa razy w tygodniu) kompromitujecie sie tym artykułem, może czas przestać tracić swój czas. Pan FutbolToMagia juz prześwitlił gre Semedo to nie bede sie powtarzał, ale oceniać Semedo tylko o jedno oczko wyżej od Firpo to kryminał.

Firpo i Rakitic az 3?

"Niestety, cały dobry obraz, który pozostawiał po sobie Chilijczyk, został zamazany przez głupio zarobiono czerwoną kartkę"
Głupio zarobiona? - powinien dostać czerwoną bezpośrednio - dla mnie to boiskowy bandyta. Powtarzam się, ale praktycznie KAŻDA jego próba odebrania piłki rywalowi to faul, bardzo często kwalifikujący się na czerwoną kartkę. Do tego krytykowanie decyzji sędziów, dodatkowo zwiększające szanse na wyrzucenie z boiska.

Ocena dotycząca Semedo jest tak drastycznie niesprawiedliwa i kłamliwy opis, że naprawdę czuję się jakbym czytał pasek na TVP Info. Semedo był według whoscored.com TRZECIM najlepszym zawodnikiem spośród 28 piłkarzy, tylko Messi i Mertens mieli wyższe oceny.

Portugalczyk nonstop szeroko się ustawiał, wybiegał do podan w wolne pole, umożliwiał tworzenie akcji i je inicjował, nie przegrał żadnego pojedynku w obronie, do tego w zasadzie jego największa zasługa, że mamy zwycięski remis.

Specjalnie na ten mecz oceniałem niemalże każde muśnięcie piłki przez Nelsona. Poniżej opis i radzę obejrzeć redakcji jeszcze raz mecz czytając to co przygotowałem, przypominam, że graliśmy z Napoli, a nie z Osasuną, kiedy Semedo na jesień zagrał swój najgorszy mecz.

I połowa
1:00 po podaniu wyjście na pozycję
3:19 dobra interwencja Semedo zablokował ustawieniem swoją stronę i zmusił do cofnięcia piłki przez rywala
4:30 dobre wejście Semedo z piłką do przodu, brak ruchu kolegów
5:50 podanie i wyjście na pozycję Semedo, zwolnienie przestrzeni
6:27 złe podanie Semedo w aut
8:50 dobry sprint przy aucie przeciwnika za swoim zawodnikiem
11:40 dobre podanie na wybieg do Vidala, Vidal zbyt pasywnie
12:50 dobre obiegnięcie za plecy
13:10 dobre przyjęcie piłki i mądre wycofanie
15:03 sprint i odbiór piłki w środkowej strefie
16:00 dobry doskok do przeciwnika, uniemożliwienie przyjęcia
16:30 doskok do przeciwnika, wywalczenie autu
16:50 podanie, wyjście na pozycję w strefę ataku
17:24 wejście na skrzydło i dobre podanie w pole karne, spóźniona reakcja napastnika
18:14 podanie, wyjście na pozycję w pole karne
20:28 podanie, wyjście na pozycję w wolną przestrzeń
22:00 dobra interwencja Semedo
22:18 dobry doskok Semedo, zmuszenie do wycofania
23:45 dobry wybieg na wolne pole po skrzydle, Vidal nie podał
25:20 dobiegnięcie Semedo, zmuszenie przeciwnika do straty
26:00 Semedo przerwał akcję przeciwnika, dzięki czemu Messi miał dobrą kontrę
27:20 dobry pass w pole karne po ziemi
30:00 dobry powrót Semedo, pomoc Umtitiemu w środkowej strefie pola karnego, przy bramce nie miał nic do powiedzenia
34:13 dobry przechwyt Semedo
36:30 świetny sprint Semedo, wystawiając się do podania od Busquetsa w polu karnym, niestety ten nieprecyzyjnie
37:53 świetny sprint Semedo i wywalczenie autu mimo złego podania
39:46 ryzykowne ale skuteczne wyjście Semedo, stworzenie presji i zmuszenie do straty przeciwnika
40:00-43:00 przerwało mi transmisję, nie wiem co się działo (:
43:20 świetne wyjście na pozycję i odegranie do Messiego
44:50 dobre wyjście Semedo, dostał jednak cofniętą piłkę, co nie pozwoliło na ruszenie z nią do przodu
45:50 świetne podanie do Rakitica na wolne pole

II połowa
46:00 podanie, wybiegniecie na pozycję, drugie podanie, wybiegniecie w stronę pola karnego
48:30 dobre wyjście na pozycję Semedo, złe podanie Nelsona do Messiego
51:20 dobre wyjście Semedo na pozycję w pole karne , przeciętna wrzuta Portugalczyka (nie okazała się stratą ale nie można powiedzieć, że była dobra)
54:20 dobre wyjście na pozycję Semedo, następnie odbiór piłki
56:18 świetny odbiór piłki przez Semedo
56:40 wyśmienite wyjscie Semedo i genialna asysta , oklaski! palce lizać!
62:15 bardzo dobry odbiór Semedo
62:42 pokaz kunsztu technicznego przy przyjęciu piłki
66:40 bardzo dobry pressing Semedo, zatrzymanie akcji faulem taktycznym
68:40 podanie i bardzo dobra zmiana pozycji Semedo, umożliwienie podania Vidalowi i znowu wyjście na pozycję w kierunku pola karnego
69:20 strzałowrzuta Semedo instynktowna, ani na plus ani na minus
80:29 przechwyt Semedo
82:00 bardzo dobre wejście Semedo w pole karne i wrzutka przeciętna
83:35 złe, niepotrzebne podwojenie zawodnika z Umtitim, przez co puścił przeciwnika swoją stroną i doszło do strzału
85:10 dobry powrót Semedo przez całe boisko
87:20 wygrany pojedynek główkowy przez Portugalczyka, przerwanie akcji przeciwnika
90:00 wybicie piłki głową wrzuconej w pole karne, ani na plus ani na minus - dobrze że wybił ale mógł zrobić to lepiej
94:08 bardzo dobre zablokowanie wrzutki przez Semedo
95:47 bardzo dobry pressing Nelsona, co spowodowało zatrzymaniem akcji i wycofaniem piłki przez przeciwnika

69 dobrych podań
2 złe podania
Stosunek dobrych podań do wszystkich podań 69/71 (98%)
Reszta podań nieujętych w statystyce to podania, które nie były złe, nie były też stratą, lecz nie doszły do celu, więc nie zaliczyłem ich do pozytywów ani negatywów

Najlepsze: bardzo wysoka aktywność Portugalczyka, w przytłaczającej większości bardzo dobre decyzje, wielokrotne wystawianie się na wolne przestrzenie, bardzo dobra kreatywność, wysokie i szerokie granie przy linii bocznej, świetne przechwyty i pressing, który uniemożliwiał przyjęcie piłki i rozwój akcji, piękna asysta
Najgorsze: podwojenie krycia w 83:35, przez co doszło do groźnej akcji przeciwnika

Ocena 9/10, dla mnie zawodnik meczu

Redakcja ma jakiś niezrozumiały dla mnie (ale i nie tylko dla mnie) urojony uraz do Semedo.

Nie da się wygrać bez środka pola (w tym meczu jedynie Busiego można usprawiedliwić)

Dla mnie Busi najlepszy w Barcelonie. Po za tym noty tragiczne jak na remis w meczu wyjazdowym z Napoli. My przegraliśmy 5 0? Z Ibizą wystawiliście wyższe noty niż dzisiaj. Naprawdę warto zejśc na ziemię i oceniać Barcelonę na bazie tego czym dysponuje a nie ciągle wyobraźnie kierować do czasów które już nigdy nie wrócą. Trudny mecz, przeciwnik zamknął się na swojej pozycji a my gramy bez skrzydłowych i bez Suareza. Więcej szacunku dla trenera i zawodników zwłaszcza patrzac na to co się dzieje w innych drużynach w LM.

Fajnie mieć najlepszego bramkarza na świecie, ale jeśli kolejny raz w wyjazdowym meczu Ligi Mistrzów jest on zawodnikiem meczu to niestety o czymś to świadczy.

Semedo moim zdaniem jeden z lepszych.