Quique Setien: Jordi Alba i Sergi Roberto wrócą na rewanż

Julia Cicha

26 lutego 2020, 00:11

50 komentarzy

Fot. Getty Images

Quique Setien przeanalizował grę Barcelony w meczu z Napoli na konferencji prasowej. Trener opowiedział też o trudnościach kadrowych zespołu.

Pierwsza połowa bez strzału na bramkę: Rywale bronili dziesiątką blisko pola karnego. To prawda, że nie mieliśmy okazji, ale to była kwestia cierpliwości. Naciskaliśmy i w końcu znaleźliśmy wolną przestrzeń.

Końcówka: Busquets otrzymał żółtą kartkę, nie będziemy mogli liczyć też na Vidala. Poszukamy rozwiązań. Piqué ma problem z kostką.

Arturo Vidal: Musi zachowywać się inteligentnie, otwierać grę, zamykać, dobrze czytać ruchy Semedo… W ofensywie trudno było nam znaleźć miejsce, szczególnie w pierwszej połowie. W obronie Vidal musiał również nam pomagać, bo lewy obrońca dobrze podchodził do gry w ataku.

Wynik: Uważam, że jest dobry, trudno było nam stworzyć sobie okazje. Mecz był wyrównany, a rezultat sprawiedliwy. Kontrolowaliśmy grę, ale w pierwszej połowie przeciwnicy dobrze bronili i wykorzystali jedyną szansę, jaką mieli. Brakowało nam trochę konkretów, by przejść przez zorganizowaną obronę Napoli. Druga połowa była inna, bardziej skrzywdziliśmy rywali.

Liga Mistrzów: Nie zgadzam się z tym, co się mówi. Graliśmy przeciwko trudnemu rywalowi. Czasem to kwestia cierpliwości. Kontrolowaliśmy niemal cały mecz, u siebie będziemy mieli większe szanse. Napoli dobrze broniło, ale będzie trudno, żeby zrobiło to też na naszym stadionie. Dziś bałem się kontr, ale dobrze sobie z tym poradziliśmy, szybko odzyskiwaliśmy piłkę.

Nieobecności: Można wygrać Ligę Mistrzów mimo tylu nieobecnych. Straciliśmy ważnych piłkarzy, ale odzyskamy Jordiego Albę i Sergiego Roberto. Trzeba być optymistami. Nie ma co narzekać.

Piqué: Zobaczymy, co mu dolega. Jeszcze nie wiemy, jak poważny jest uraz.

Czerwona kartka: Nie widziałem dobrze, co się stało. Sędzia był nieco surowy. Takich sytuacji jest wiele, druga kartka była nieco przesadzona. To nerwowe chwile, szczególnie dla temperamentnych graczy.

Ansu Fati: Rozważaliśmy wystawienie go, ale Griezmann grał dobrze i pomagał w wielu aspektach gry. Wcześniej nie znaleźliśmy odpowiedniego momentu na wprowadzenie Ansu. Griezmann pomagał nam w obronie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

uff, już chyba wolę symulanta od Douglasa Firpo

A ja mam jakąś nadzieję, że Barca wyeliminuje Napoli i w ćwierćfinale zobaczymy lepszą Barcę, lepiej przygotowaną i kadrowo mocniejszą.
Mam nadzieję, że do tego czasu wszyscy( za wyjątkiem Dembele i Suareza) będą gotowi do gry. "Duńczyk" i inni (młodzi) wkomponują się w grze drużyny.
Moim zdaniem mamy niezły skład, lecz ostatnimi czasy coś się stało z ich głowami, stąd tak duży wzrost ilości kartek, w dużej części naiwnych (za pyskowanie, dyskusje etc). Drugim warunkiem jest dobre przygotowanie naszych piłkarzy fizyczne i mentalne do drugiej części sezonu.

Niepokojącym może tylko być stan zdrowia Messiego... pojawiła się informacja o jakimś problemie zdrowotnym

Niech wraca Alba bo ten Junior Firpo to gość bez mapy.
A na marginesie wypada zgodzić się z kolegą poniżej, że nieźle byśmy łatali skład gdyby pozbyli się Vidala i Rakitića.

Gadka że Barca by przegrała z Bayernem, Liverpolem czy innym klubem to jest śmiech na sali. Przecież Bayern w lidze czasem przegra z drużyną z ogona, Juventus podobnie, a Liverpool przegrał z Borussia która w Niemczech jest chyba na 4 miejscu aktualnie. Taka gadka jest jałowa. Prawda jest taka że każdy mecz jest inny, każdy może przegrać z każdym, wszystko zależy od dyspozycji dnia, motywacji, nawet od sędziowania. Ale Barcelona może wygrać z każdym, jak i z każdym na ten moment może przegrać. Napoli wygrywało z Juve czy z Interem w tym sezonie. Jeśli się kibicuję klubowi to się go powinno wspierać a nie dupczyć smutki jak my to z każdym nie przegramy.
Wczorajszy mecz był dobry, Napoli broniło całą drużyną a jednak udało się strzelić gola na wyjeździe. Na Camp Nou będą musieli się otworzyć jeśli chcą awansować, a to woda na młyn dla Naszych.
Prosiłbym tylko o trochę wiary, takiego zwykłego kibicowskiego wsparcia. Mecze jak z Eibarem nie zdarzają się codziennie;p VeB!! Walczymy o LM!

Nie wiem czy to jest dobrze przetłumaczone, ale jeśli tak to trener buja w obłokach:

- Nie znaleźli wolnej przestrzeni w pierwszej połowie i nie oddali strzału na bramkę.
- Nie kontrolowali niemal całego meczu.
- Skoro nie widział dobrze co się stało, to jakim cudem uznaje zachowanie sędziego za surowe? Nie było surowe, było w pełni odpowiednie.

Wywiad - błazenada

Ktoś odpowiedzialny za planowanie kadry powinien polecieć.
Szkoda, że w zimowym okienku nie sprzedali jeszcze Rakiety i Vidala. Dopiero byłoby wesoło

Pisze to co pisałem wcześniej.Barca nie gra lepiej niż za Valverde !!! No może ze słabszymi rywalami.Gdyby dorwał nas wczoraj przeciwnik typu Bayern byłaby powtórka z Turynu, Paryża, Rzymu i Liverpoolu.PS Firpo nie ma prawa grać w takiej formie w Barcelonie,nie daje kompletnie nic,ani nie broni ani nie atakuje. Chwalą Napoli a oni tylko raz wykorzystali daremnego Firpo a powinni z pięć

Kolejny mecz gdzie widac ze potrzebny jest szef srodka pola. Thiago wracaj do Barcy.
Jedyny zawodnik ktory potrafi zagrac na tojkat w pomocy to Messi jak się wroci.

Zdaje sobie sprawę ze to tłumaczenie. Ale to co czytam ma poziom mniej więcej podstawówki. Mówi się ze nasz trener to pasjonat futbolu, ze nim żyje. Skoro tak, jestem pewny ze zna problem Barcy, która bije głowa w sciane gdy rywale się zamykają. Oni czasem bronili w jedenastu. Przy kontrach wychodzili z przewagą liczebna nad Barca, za to Barca klepiąc wolno (zwłaszcza Busquets i jego kołeczka, trzymanie piłki i szukanie faulu) zwyczajnie zawsze grała kilku przeciw jedenastu.
To co widziałem wczoraj było dla mnie bardzo smutne (znowu). Oczywiście można sobie dorzucić, ze drużyny z serie a potrafią naprawdę skutecznie się bronić. Ale przecież mamy trenera od ofensywnego stylu. Miał przywrócić Barcie pazur. Tymczasem wczoraj widziałem dokładnie to, co pod koniec pracy Enrique. Piłkarze częściowo się pozmieniali, za to obraz gry - identyczny. Wolno, statycznie, bez pomysłu. Na tyle wolno, ze rywale ZAWSZE zdążyli się ustawić i po prostu czekali na nas. Czy takie coś jest nowością w Barcie? Nie.
Tak, wiem- Setien pracuje krótko. Ale do cholery nie od wczoraj Barca ma problemy z rywalami, którzy umieją bronić. A to ciagle podawanie po obwodzie pola karnego czy wrzutki rozpaczy na Griezzmana czy Messiego to jakaś kpina.
To tez nie jest tak, ze nie mamy kim przyspieszyć, bo Messi wciąż jest szybki, ma świetny drybling i balans. Semedo również ma szybkość. Frenkie de Jong tez. Firpo - co by o nim nie mówić - również potrafi grać szybko. A wiec są piłkarze, którzy mogliby powychodzic do prostopadłych piłek.

Nie ma co panikować, rewanż na Camp Nou, Inter jakoś ogoliliśmy młodzikami, będzie dobrze ;)

Prawda jest taka że mamy fatalną kadrę , zero zmienników którzy mogą coś wnieść do gry, przy tylu kontuzjach i kartkach wylecieli nawet podstawowi piłkarze, z taką kadrą cieszmy się jak wygramy chociaż ligę hiszpańską bo na LM raczej nie ma najmniejszych szans. Jeśli wgl uda się pokonać Napoli później będzie tylko trudniej. Wzmocnienia skrzydeł i to typowymi skrzydłowymi jest konieczne, Semedo i Alba ewentualnie mogą pomagać napędzać boki a nie być głownym ich zasileniem, to przecież boczni obrońcy! Grizzi i Leo w srodku sobie poradzą ale po bokach muszą mieć jakiś dobrze wyszkolonych technicznie szybkich zawodników takich jak chociażby Sancho czy Sterling, ani Griezmann ani Leo to nie są skrzydłowi, Ansu ma jeszcze czas żeby grać ale obecnie nie jest w stanie pomóc nam na tyle byśmy mogli być pewni ligi mistrzow ,a Dembele powinien zostać jak najszybciej sprzedany.

Panie Quique, młodymi grać. Za chwilę trzeba kadre odmładzać a tutaj jest bardziej kurczowe trzymanie się staruchów jak za Valdka :/

Wykorzystali jedyna sytuację jaka mieli? Czyżby ? Jedyna? Oglądałem jednym okiem bo w pracy ale naliczyłem co najmniej 3 bardzo groźne okazje

Mam nadzieje że rzeczywiście wrócą na rewanż . Ju z wiadomo że nie zgarają Sergio z Arturo więc przydao by się by chociaż oni byli gotowi . Nasza linia pomocy zapewne będzie wyglądać następująco : De Jong , Rakitić , Arthur .

Ja wiem, ze wielu z nas nie lubi Alby ale od Firpo nie da sie byc gorszym.
Nie skreslam chlopaka bo to dopiero pierwsze jego kroki w Barcy ale nie widac u niego nic co mogloby napawac optymizmem. Gdyby choc byl takim "korkiem" w stylu Abidala ale on jest nawet niepewny w defensywie. O ataku nawet nie wspominam - talent w tym aspekcie na miare Oleguera.

Kike rzeczywiscie musi miec problem z Messim, jesli chodzi o wysoki pressing (co raczej nie jest odkryciem). Wyraznie Vidal byl tym ktory ubezpieczal prawa flanke bo przeciez ostatnio zagral bardzo dobrze jako lewy skrzydlowy i srodkowy napastnik. Dlatego Messi, podobnie jak u Pepa zszedl na srodek.
Nie ma sie czemu dziwic, ze nawet jak znajdzie sie okazja gry 1 na 1 na skrzydle to nie m jak bo ani Vidal ani Antek nie maja dryblingu ani szybkosci by zrobic wiatr.

ciekawe, że pytali go o nieobecności, a on wspomniał o odzyskaniu Alby za Firpo. Cuda podświadomości :)