Napoli - Barcelona: najlepsze, najgorsze wg FCBarca.com

Redakcja

25 lutego 2020, 23:29

59 komentarzy

SSC Napoli

NAP

Herb SSC Napoli

1:1

Herb SSC Napoli

FC Barcelona

FCB

• Dries Mertens 30'
  • 57' Antoine Griezmann 
  • Wtorek, 25 lutego 21:00
  • San Paolo
  • Polsat Sport Premium 2

Jakie były najlepsze i najgorsze aspekty dzisiejszego meczu z Napoli zdaniem Redakcji FCBarca.com?

Najlepsze: bramka zdobyta na wyjeździe 

Barcelona nie podbiła Neapolu i z pewnością nie zaprezentowała futbolu, który zapamiętalibyśmy na długo. Brakowało gry na jeden kontakt, a na skrzydłach wiało nudą. Mimo to wystarczyło jedno prostopadłe podanie Busquetsa, by ostatecznie mecz zakończył się remisem, a Barça wróciła do Katalonii z cennym golem. Dzięki temu Napoli będzie musiało poszukać bramki na Camp Nou, co powinno ułatwić grę gospodarzom.

Najgorsze: sytuacja kadrowa przed rewanżem

Bramkowy remis to dobry wynik przed rewanżem, ale są też mniej korzystne okoliczności. Żółta kartka Busquetsa i czerwona Vidala poważnie ograniczają już i tak niewielkie możliwości Setiena. Z pomocników pierwszego zespołu pozostaje tylko trójka: Arthur, De Jong i Rakitić. Każdy kolejny uraz może doprowadzić do sytuacji, w której cała ławka rezerwowych będzie składać się z graczy Barçy B.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeżeli chodzi o najlepsze aspekty wczorajszego meczu to po pierwsze wynik, który stawia nas w rewanżu w niewiele lepszej sytuacji. To Napoli będzie musiało atakować, a jak widzieliśmy wczoraj zespół z Neapolu wczoraj w zasadzie ustawił autobus.
Po wtóre to trener. Moim zdaniem on w stosunku do Valverde to Himalaje. W odróżnieniu do Valverde umie w odpowiednim momencie reagować na sytuację na boisku, czego przykładem było zdjęcie Rakiticia i wprowadzenie Arthura

Jak awansują, a w następnej rundzie zagrają rewanż na wyjeździe to pa pa z LM.

Najgorsze że w rewanżu w pierwszym składzie wyjdzie zapewne Rakitic. Tak. To jest dla mnie najgorsza wiadomość.

Najgorsze: Firpo. Kolejny wyczyn Bartomeusza - oddać tylu obiecujących wychowanków i sprowadzić drewno, które kiedyś pluło na Barce

Trochę ożywienia wniósł arthur po wejściu, zaczął operować piłką dużo szybciej od słabego wczoraj rakiticia

Najgorsze: komentarz na polsacie.

do plusow dodalbym to ze w koncu sie Messiemu chcialo popracowac w obronie oraz ter Stegena:)

do minusow dodalbym cala pierwsza polowe ktora Barca grala w zolwim tempie oraz boki obrony (mimo asysty Semedo)

A po co grać tiki-taka? Barca powinna od conajmniej zeszłego sezonu grać z kontry. Przecież jak się Napoli zamurowało to my nie mieliśmy nic do powiedzenia.

Najgorsze: pierwsza polowa. To nie jest tiki taka. To jest jej cien. Absolutny brak gry z pierwszej pilki. Podanie, podanie, podanie i strzal. Cos co ogladalismy np w Ajaxie. Nasi grali na podanie-przyjecie-rozejrzenie-podanie-przyjecie.... tragedia tiki taki...

Czemu jak 3-0 z eibar jest, nie wejdzcie Puig?? Zeby sie ogrywac!

Barca nie zagrała najgorzej. Na pewno lepiej niż za valverde. Grali ambitnie to było widać a to jest bardzo wazne, były też słabe ogniwa co też było widać. Niestety nie mamy już takich wirtuozów jak Iniesta Xavi Ronni czy chociażby Neymar, Leo został sam i widać te przewagę techniczną nad pozostałymi. Niestety nie jesteśmy faworytem do tegorocznej LM. Ja bym obstawial na pewno Bayern, Liverpool i może City zepnie poślady przez tą karę którą nałożyli na nich. Plusów doszukiwałbym się w tym że właściwie Napoli zagrało tak jak zawsze drużyny grały przeciwko Barcy Guardioli tj. autobus i nie bardzo wiadomo było co zrobić w ataku, z założonym pressingiem też sobie dobrze radzili Napoli to solidna drużyna i z meczu na mecz grają coraz lepiej.

Najlepsze: wejscie Artura i zejście Rakiticia
Najgorsze: 45 minut bez jakichkolwiek prób rozmontowania ekipy Napoli.

Najlepsze: Komentarz Wichniarka "znowu kółeczko Busquetsa i podanie do tyłu". Najgorsze: Firpo i jego gra na alibi.

Dla mnie najgorsze to Fripo. Nie obrazajac go, ale ja nie wiem co on tu robi. W obronie cieniutko, w ataku tez. Zamiast zostawic Cucullera to kupili za kupe kasy jego. Cucu na pewno gorszy nie jest, smiem twierdzic ze lepiej wyglada.

https://transfery.info/aktualnosci/liga-mistrzow-barcelona-tylko-z-jedenastoma-zawodnikami-pierwszego-zespolu-na-rewanz-z-napoli/133887
Brawo Bartolomeu.Pozbywać się wszystkich zawodników i teraz co ? Alenia,Wague,Malcom Rafinha. Przynajmniej dwójka z nich powinna tu zostać. Ja wiem pojawia się komentarze typu "za wysokie progi na Barce"No ale my musimy mieć rezerwowych.Nie kupimy zawodnika pokroju Vidala który zgodzi się być na ławce.A tacy zawodnicy jak Alenia i Rafa spokojnie mogli by być rezerwowymi i w czym oni są gorsi od Puiga czy Rakitica ? Zespół potrzebuje kadry 22/23 zawodników a nie tak jak jest teraz 18/20. #BartolomeuOut

Najlepsze:
- Sędzia (naprawdę świetne sędziowanie, szczególnie podobało mi się wyrzucenie Vidala; myślę, że mało który pokazałby dwie żółte)
- Semedo (man of the match)
- wynik (bramkowy remis zawsze cenny na wyjeździe w pierwszym spotkaniu, szczególnie że Napoli grało dobrze w obronie)
Najgorsze:
- Firpo
- brak gry 1v1 w akcjach ofensywnych

najlepsze i najgorsze: że ter stegen znowu musiał ratować mecz

Najlepsze to wynik
Najgorsze utrata zawodników
Choć jeśli nie będzie Pique jest Araujo jest Puig który grał już z Totenchamem w LM no i za vidala jest Fati. Pewnie wejdzue Collado.Może jest szansa na powrót Roberto czy Alby.Może nie będzie źle.Barca u siebie jest lepsza.

Moim zdaniem trzeba bylo jeszcze wypozyczyc Fatiego i sprzedac Vidala.
Teraz Rafinha i Alenia by sie nam przydali.

Najgorsze: zachowanie Vidala
Najlepsze: Wynik i mecz na Camp Nou

Najgorsze- Firpo, Rakitic
Najlepsze- Gramy rewanż u siebie.

Widać rękę Setiena ale zbawienna to ona nie jest. Choć skład ubogi

Najgorsze: nasza gra.
Najlepsze: nie przegralismy.

Dadzą pograć młodym...z LaMasi

Remis trzeba docenić Mam nadzieję że u siebie zagramy lepiej

Najgorsze : Marcin "Maradona" Feddek i Artur Wichniarek ;)