Frenkie de Jong: Nie możemy patrzeć na mecze przeciwko Napoli rozegrane w presezonie

Łukasz Lewtak

23 lutego 2020, 20:25

UEFA.com, Sport

2 komentarze

Fot. Getty Images

Frenkie de Jong udzielił wywiadu dla oficjalnej strony UEFA, w którym wypowiedział się na temat dwumeczu przeciwko Napoli oraz swojej gry w Barcelonie.

- Nie możemy patrzeć na mecze przeciwko Napoli rozegrane w presezonie (wygrane Barçy 2:1 i 4:0). Napoli to wspaniała drużyna, która ma zawodników o dużej jakości. Mimo że w lidze mieli niespodziewane wyniki, wystarczy popatrzeć na to, co zrobili w fazie grupowej Ligi Mistrzów, np. z Liverpoolem - podkreślił Frenkie de Jong.

- Faza pucharowa jest inna niż faza grupowa, gdzie jest margines błędu, jeśli komuś przytrafi się gorszy dzień. W dwumeczach jest większe napięcie i bardzo niewielka różnica w jakości zespołów. Faza pucharowa jest o wiele bardziej emocjonująca dla widzów - dodał holenderski pomocnik.

- W mieście i w klubie czuję się jak w domu. To niewiarygodny klub, zawsze chciałem tutaj grać, ponieważ w Barcelonie zawsze czujesz, że możesz wygrać Ligę Mistrzów - zaznaczył De Jong.

- Kiedy zacząłem trenować z Leo Messim, było mi dziwnie, ponieważ w wieku 12 lat często oglądałem piłkę, a on już był wtedy najlepszy na świecie. Bardzo lubiłem oglądać jego grę, a teraz gram razem z nim. To bardzo wyjątkowe - podkreślił Holender.

- W Barcelonie można szybko zdać sobie sprawę z tego, jak ludzie podziwiają tu Cruyffa. Jego wizja futbolu miała ogromny wpływ i wszyscy zawsze dziękują mu za wszystko, co dał temu klubowi. Niestety nigdy nie miałem okazji porozmawiać z Johanem Cruyffem, jednak zauważyłem jego wpływ zarówno w Ajaksie, jak i w Barcelonie. Kiedy ktoś widzi, w jaki sposób ludzie rozmawiają o nim, nie ma wątpliwości, jak ważny był Cruyff - zakończył Frenkie de Jong.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Piłka nożna poszła na tyle do przodu, że aktualnie nie ma czegoś takiego jak łatwy przeciwnik. Napoli na pewno da z siebie wszystko, więc Barca musi zagrać w stu procentach skoncentrowana, najważniejsze byśmy wykorzystali okazje i trafili jak najwięcej :)

Z całą pewnością nie można lekceważyć Napoli.