Setien: W innych meczach brakowało nam wykończenia, mimo że graliśmy dobrze; dziś było inaczej

Łukasz Lewtak

22 lutego 2020, 18:49

AS, Marca

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Po meczu z Eibarem Quique Setien był bardzo zadowolony, że jego zespół odniósł przekonujące zwycięstwo i może w dobrych nastrojach przystąpić do arcyważnego tygodnia.

Wysoki wynik: Oczekiwaliśmy właśnie takiego meczu, w którym będzie nam dobrze iść. W innych spotkaniach brakowało nam wykończenia, mimo że graliśmy dobrze. Dziś było inaczej. Dziś wszystko poszło dobrze. Już do przerwy prowadziliśmy trzema bramkami i to dało nam spokój i pozwoliło myśleć o tym, co nas czeka.

Leo Messi: Messi robi to od 14 czy 15 lat i nadal będzie to robił. To gwarancja dla każdego zespołu. On zawsze tam jest. Jeśli nie strzela goli, to asystuje. Jest najlepszy na świecie, ponieważ rozwiązuje to, czego inni nie są w stanie.

Braithwaite: Uważam, że zagrał bardzo dobrze. Przeprowadziliśmy wspaniały transfer. Braithwaite bardzo nam pomoże. Jest silny i inteligentny, dobrze pomaga kolegom. Nie mógł lepiej wejść do zespołu. Przeprowadził dwie bardzo zasłużone akcje.

Pressing ze strony rywali: Próba kontrolowania gry od tyłu to dla nas ważne rozwiązanie. Za każdym razem, kiedy rywale stawiają na defensywę, my musimy zmieniać pewne rzeczy.

Odczucia przed Ligą Mistrzów: Myślę, że przystępujemy do 1/8 finału w dobrej dyspozycji. Zawsze są elementy do poprawy, ale jesteśmy pewni najbliższej przyszłości. Wielu zawodników ma się dobrze, piłkarze nie są zmęczeni, a zespół jest w bardzo dobrej formie mentalnej.

Gdzie chciałbyś, aby drużyna szukała Messiego?: To zależy, ponieważ czasami Messi gra cofnięty, pomagając nam w rozegraniu, kiedy rywale stosują wysoki pressing i nie znajdujemy wertykalnych podań. Messi jest niewiarygodnie inteligentnym piłkarzem i szuka miejsca, gdzie może przyjąć piłkę. On czyta mecze. A jego wejścia w pole karne i prowadzenie piłki przyprawiają o zawrót głowy. 

Miałeś w planie zdjęcie Messiego z boiska w drugiej połowie? W jakiej formie fizycznej jest Leo?: Leo rywalizuje od wielu lat. Wie, co może dać, a czego nie. Dobrze zarządza swoimi siłami i nie będzie się narażać. Jeśli widziałby, że potrzebuje odpoczynku, powiedziałby o tym. W drugiej połowie mecz był spokojny i zawodnicy dobrze zarządzali swoimi siłami.

Przed meczem wygwizdano prezydenta i żądano jego dymisji. Czy to nakłada na was większą presję?: Absolutnie. Myślę, że jesteśmy drużyną i zawodników interesuje gra w piłkę. Człowiek jest świadomy tego, co się dzieje, ale się izoluje i interesuje go dobre wykonanie swojej pracy w trakcie tygodnia. Nie można kontrolować tego całego szumu medialnego. Najważniejsze, żeby odizolować się i skupić się na swoich zadaniach.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Vamos Martin :D

Jak dla mnie jego pomysły na grę są jak najbardziej trafione, brakuje po prostu formy u niektórych zawodników. Gdyby De jong i Griezmann grali tak jak nas do tego przyzwyczaili wyglądało by to sto razy lepiej.

Mam nadzieję że zdaje sobie sprawę że Messi trzyma to wszystko a formy większości to dramat. Teraz i tak nic z tym nie zrobi niestety i oby ten nowy transfer się przydał A dziś widzieliśmy mały zalążek.

Oglądałem mecz i napewno było lepiej, ale mimo wszystko potrzeba Barcy zawodnika na skrzydle, który potrafi dryblingiem minąć 2,3 rywali i samemu wziąć ciężar gry na siebie.Pare razy było tak, ze wystarczyłoby minąć jednego w narożniku pola karnego i wyszłoby się sam na sam, ale akurat wtedy przy piłce był Vidal a innym razem Artur. Zamiast akcji do bramki oba przypadki zakończyły się szukaniem Messiego daleko poza polem karnym. Nie mówię, ze taki zawodnik to Neymar, ale może być ktoś tego typu. No chyba ze stanie się cud i Dembele nam zmieni się o 180 stopni ze szklanki w człowieka ze stali i z poukładana głowa. Mówię tu tylko o lini ataku bo kolejne linie tez wymagają zmian ale to już inna bajka:)pozdrawiam

Mimo wszystko trener ocenia dobrze sytucję. Może zapomniał o początku, który był dramatyczny. 5min bez wyjścia z połowy mając piłkę pod kontrolą. Ale później strzeliliśmy to co mieliśmy. Gdyby tak było wcześniej grali byśmy i w CdR i mieli byśmy lidera. Więc niech się to utrzyma.

Zgadzam sie - dzis bylo inaczej - dzis Leo znow wszystko zrobil sam

Trenejro, jest coraz lepiej, powoli to idzie ale jest lepiej, nie popadamy w euforię bo gra pozostawia jeszcze dużo do życzenia ale lepiej się patrzy na naszą grę i jakąś wiara w człowieku się gromadzi :) powodzenia!

Ten zespół jest od lat budowany wokół Leo Messiego. Dopóki Argentyńczyk będzie zdrowy to będziemy mieli szanse na trofea. Nie ma żadnego planu B a nam kibicom wypada tylko trzymać kciuku za to by Leo był zawsze w formie.

Oglądałem tylko druga polowe. Szału nie było. No ale są różne opinie. Ważne że wygrana z zerem z tyłu i wróciła skuteczność
Komentarz usunięty przez użytkownika

Gdyby tak jeszcze boki obrony były w przynajmniej akcteplowalnej formie to spałbym spokojniej. Semedo dzisiaj chyba nie dotarł mentalnie na murawę, może już myśli o Napoli.

Można mowic co sie chce, ale zdecydowanie wole filozofię Setiena po kilku tygodniach pracy od EV. Mam nadzieje, ze to dopiero poczatek.