MD: Sędziowie doliczają Realowi więcej dodatkowych minut, gdy po 90 minutach wynik jest dla niego niekorzystny

21 lutego 2020, 18:30

81 komentarzy

Barcelonę i Real dzieli w tabeli tylko punkt. Przy tak niewielkiej różnicy każdy szczegół może okazać się istotny, dlatego dziennikarze Mundo Deportivo postanowili przeanalizować minuty doliczane przez arbitrów do podstawowego czasu gry w meczach obu drużyn. W tym zestawieniu zdecydowanie prowadzi zespół z Madrytu.

Nie licząc pierwszego w tym sezonie El Clásico, w spotkaniach, w których Real po 90 minutach nie prowadził, sędziowie doliczyli mu w sumie 36 dodatkowych minut. Z kolei Barcelona, gdy po upływie regulaminowego czasu gry nie miała zapewnionych trzech punktów, dostała w sumie tylko 14 minut, a więc ponad dwukrotnie mniej. Barça czterokrotnie była w sytuacji, w której miała wynik „na styku” i walczyła o urwanie punktów. Miało to miejsce przy porażce 0:1 z Athletikiem (trzy doliczone minuty), remisie 2:2 z Osasuną (cztery minuty), remisie 2:2 z Realem Sociedad (trzy minuty) i remisie 2:2 z Espanyolem (cztery minuty).

Real w podobnych okolicznościach znalazł się sześć razy. Mowa o następujących spotkaniach: remis 1:1 z Realem Valladolid (pięć doliczonych minut), remis 1:1 z Villarrealem (pięć minut), bezbramkowy remis z Atlético (trzy minuty), 0:1 z Valencią (sześć minut), bezbramkowy remis z Athletikiem (sześć minut) i remis 2:2 z Celtą (pięć minut).

Mundo Deportivo wymienia też dodatkowe minuty dodane przez sędziów już do doliczonego czasu gry. Barcelona nie otrzymała w ten sposób ani jednej minuty, a Real – sześć. W niektórych przypadkach, jak choćby w meczu z Betisem, zwiększono limit aż o dwie minuty (doliczono pięć minut, a gwizdek wybrzmiał po siedmiu). Warto wspomnieć o starciu z Valencią, w którym mimo czterech doliczonych minut wyrównujący gol dla Królewskich padł w 96. minucie.