Komunikat FC Barcelony w sprawie dzisiejszych doniesień Cadena SER

Dariusz Maruszczak

17 lutego 2020, 15:56

FCBarcelona.es

68 komentarzy

FC Barcelona opublikowała komunikat, w którym zaprzeczyła doniesieniom Cadena SER o rzekomym zleceniu firmie I3 Ventures rozpowszechniania negatywnych lub dyskredytujących treści co do różnych osób, podmiotów lub organizacji, które mają lub miały związek z klubem. Poniżej przedstawiamy pełny komunikat FC Barcelony.

1. Barcelona całkowicie zaprzecza jakimkolwiek relacjom, a tym bardziej zlecaniu usług powiązanych z kontami w mediach społecznościowych, które rozpowszechniają negatywne lub dyskredytujące treści w stosunku do jakiejkolwiek osoby, podmiotu lub organizacji, które mają lub miały związek z klubem.

2. I3 Ventures, usługodawca klubu, nie ma żadnych związków z tymi kontami, a jeśli zostanie wykazany jakikolwiek rodzaj stosunków, klub natychmiastowo rozwiąże z nim relację kontraktową i podejmie odpowiednie działania prawne w obronie swoich uzasadnionych interesów.

3. Barcelona potwierdza, że zleciła usługi monitorowania mediów społecznościowych, aby uzyskać wiedzę zarówno o negatywnych, jak i pozytywnych treściach, których przedmiotem jest klub.

4. Zlecając te usługi, klub czuwa nad ochroną i zabezpieczeniem swojej reputacji, tak jak innych osób związanych z klubem (sponsorów, piłkarzy, członków zarządu, socios, członków klubów kibica…) w zakresie, w jakim ochrona tej reputacji jest podstawowym elementem i nieodzownym obowiązkiem dla tych, którzy pracują dla organizacji.

5. Klub wymaga natychmiastowego sprostowania rozpowszechnionych informacji i zastrzega sobie prawo do skorzystania z odpowiednich działań prawnych przeciwko tym, którzy nadal będą wikłać klub w tego typu praktyki.


Jak podają Mundo Deportivo i Sport, firma I3 Ventures również opublikowała komunikat, w którym zaprzeczyła doniesieniom Cadena SER.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No dziwne żeby się przyznali...

Zastanawiam się czy bardziej mnie wkurza oglądanie zdjęcia Bartomeu czy Tebasa

Przecież to by było seppuku dla niego

Największą kompromitacją Bartomeu było to, że nie dopilnował sprawy Neymara. Pamiętamy te słowa, że jest klauzula i że nikt jej nie zapłaci, bo finansowe fair play itd...
Wszystko co zdarzyło się dalej to tylko przykre konsekwencje, jak sprowadzanie "na gwałt" Coutinho i Dembele i w efekcie wyrzucanie pieniędzy w błoto!
No ale widać koleś postanowił radzić sobie z krytyką również z użyciem pieniędzy!!!
Skandal!!! Jeszcze w tym tygodniu powinien zostać uroczyście wywieziony na taczce!!


Szczerze, to mam nadzieję że to się nie potwierdzi. Wizerunek Barcy cierpi od ładnych paru lat i czas ten trend odwrócić. W żadnym wypadku nie jestem zwolennikiem Bartomeu, ale Barca jest ważniejsza i lepiej dla niej gdyby to było wielkie kłamstwo. Biorąc jednak pod uwagę co dzieje się od czasów Rossela, boję się że to prawda, tym bardziej że Barca z tą firmą pracowała i jej linia obrony jest że jeśli te konta należą do tej firmy, to była to ich samowolka. Hasło Mes que un Club mocno straciło na znaczeniu, zauważyliście z resztą jak jest teraz rzadko używane?

Benedito zapowiada spotkanie z zarządem w sądzie, Font kategorycznie żąda wyjaśnień, bo jego projekt był jednym z celów ataków. Na ten nieformalny PR Barto przeznaczył podobno 1 milion euro. Komunikat tutaj nie wystarczy, niestety. Cały smród zaczął się już na samym początku, kiedy oskarżano Laporte, miał być audyt, miały być wielkie straty. Stanęło na tym, że Laporta swoją kadencję zakończył.z 9 milionowym zyskiem netto, Potem było pozbawienie Johana honorowego prezydenta, smród z Neymarem, który ciągnie się po dziś dzień. Jak można ufać takim władzom klubowym?

Wywalić całe to propagandowe towarzystwo na zbity pysk. Takie akcje, przepuszczanie pieniędzy więc błoto i działanie przeciw zawodnikom. Za kszty honoru żeby podać się do dymisji.

Rzygam tym zarządem

Wczoraj, czy przedwczoraj puścili przodem info, że im socjal media zhakowali, dziś wyłazi takie łajno na wierzch. Prawda, czy nie, smród się rozejdzie.

Juz kiedys pisalem, ze oni mi bardzo przypominaja naszą sytuację w kraju i nasz PiS

Punkt 2 oraz brak sformułowania "klub podejmie odpowiednie kroki", czy "zostaną podjęte środki prawne" (zamiast "klub zastrzega sobie prawo...") sprawia, że trochę mi śmierdzi ten komunikat
Aczkolwiek pożyjemy, zobaczymy. Jak mają dowody to niech pokażą...

Tłuszcza chce krwi, chce widzieć palący się stos, chce szubienicy. Wyrok już został wydany. Czy zarząd jest nawet w minimalnym procencie winny? Nie wiem. Natomiast wiem, że ferowanie wyroków na podstawie marnych pomówień cechuje tłuszcze z trzeciego świata, a nie cywilizowanych ludzi Okcydentu. Na daną chwilę oświadczenie Barcy jest jasne, spójne i klarowne. Jeżeli ktoś wręcz chorobliwie nie lubi obecnego zarządu, to absolutnie nic go nie przekona, że jest inaczej niż uważa. Ja osobiście poczekam na rozwój sytuacji. Chętnie zobaczę jaką postawę i odpowiedź zaprezentuje druga strona sporu.

Przydały by się tam Polscy kibice, zaraz był by bojkot i śpiewy dla Bartka. Zaraz by go obalili

Odkąd Rosell był prezydentem klubu, to zrobił się straszny syf. Bartomeu następny udany.

Przed gównoburzą, warto przejrzeć jeszcze raz ten artykuł:
https://www.fcbarca.com/90910-hiszpanskie-media-i-fc-barcelona-komu-mozna-zaufac.html
zamiast wierzyć bezgranicznie w każdy wykwit twórczości prasy, warto pozwolić wypadkom się rozwinąć i zobaczyć czy nie skończy się przeprosinami.

Winny sie tlumaczy.
Ten komunikat cuchnie. Wystatczylo "Fc Barcelona zaprzecza doniesienion cadena na temat ble ble ble. Wobec gazety zostaną zastosowane srodki prawne."

Mieliśmy zarzuty, mamy też i odpowiedź, pozostaje teraz publikacja tych raportów, które Cadena rzekomo ma, jeśli tego nie zrobią, Barcelona powinna ich zmusić prawnie do pokazania i zweryfikowania dowodów. To poważne oskarżenia i błotem chlapnęło mocno, rozgłośnia powinna zdawać sobie sprawę, że również wystawia się na potężny kontratak, jeśli nie, to są bandą debili. Jeśli okaże się że to zwykły bełkot dla zrobienia sensacji to Barcelona powinna im przywalić z grubej rury i zredukować ich do rozdawania ulotek o zdrowym żarciu. Jeśli okaże się to prawdą, to powinien być to koniec Bartomeu.

Bartek mógłby już mieć dla nas trochę litości i w końcu podać się do dymisji.

Najważniejsze pytanie, które teraz zachodzi jest takie, czy mają konkretne dowody na to, co napisali.

Myślę ze to prawda. Nawet jesli nie dzialali na wielka skale to pewnie brzydkie babki od czasu do czasu montowali na zlecenie. Zobaczymy jakie szczegoly cadena ujawni
Gdyby to byla zwykla plota to klub powinien to olac i po miesiącu wniesc pozew do sądu a tu widze szybka reakcja, oficjalny komunikat "jeali to prawda to zrywamy z nimi umowe" pampersy obsrane zaraz bedzie goraco.
Dziel i rzadz panie.

Nie wiem czy jest taka mozliwosc ale poprostu tak moim zdaniem byloby najlepiej jak ktos sie zna to wyslucham go czy to jest mozliwe. A wiec przejdzmy do mojego pomyslu:
1-zwolac nadzwyczajne zgromadzenie socios i przepriwadzic przesluchani(nie wiem jak inaczej to nazwac) prezesa i osob zamieszanych w te umowe
2-powolac cos w stylu komusji sledzczej ktora by odpowiadala za audyt klubu
3-po przeprowadzeniu takiego sledztwa na "-" postawic wniosek o wotum nieufnosci dla zarzadu i ewentualnych wnioskach do prokuratury za dzialanie na szkode klubu

Czy ta Cadena SER to w ogóle źródło godne uwagi czy jakiś szmatławiec?

Z tym gościem muchy w kiblu bym nie ubił... :D

Jak mnie pamięć nie myli, to Cadena SER, nie pierwszy raz publikuje coś co trafia w klub, ma wywołać zamieszanie i wzbudza fale krytyki. Oczywiście ten zarząd to jest kpina, ale w wieści tej tej gazety nie wierzę.

Pytanie komu wierzyć? Przypomnę, że Cadena należy do holdingu Prisa - właścicieli m. in. AS.

nie mogę patrzeć na tę gębę.

Dlatego właśnie do takich informacji podchodzi się z dystansem i przymrużeniem oka. Chcieli sensacji to mają - kliknięcia się zgadzają. Pewnie mieli już wcześniej gotowych prawników. Następnym razem radzę się powstrzymać o wyzywania i szkalowania kogokolwiek bez potwierdzonych informacji, bo to co się działo na Facebooku po opublikowaniu tych "faktów" to głowa boli.

W takim razie Bartek zostaje a cały zarząd Cadena SER do dymisji ;)