Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Dariusz Maruszczak

17 lutego 2020, 07:16

42 komentarze

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

„Barça o jeden punkt” – Mundo Deportivo informuje, że Celta z Oscarem, Denisem Suárezem i Rafinhą zremisowała na Bernabéu i zredukowała do minimum prowadzenie Realu w tabeli. Dziennik uważa, że Antoine Griezmann jest coraz bardziej istotny w Barcelonie. Francuz strzelał gole w siedmiu meczach LaLigi i za każdym razem otwierał wynik spotkania. „Transfer o krok” - Mundo Deportivo podaje, że LaLiga i RFEF mogą dziś potwierdzić raport medyczny Blaugrany ws. Ousmane’a Dembélé. Espanyol odrobił straty w pojedynku z Sevillą i wyrwał gospodarzom jeden punkt. Facundo Campazzo poprowadził koszykarzy Realu do zdobycia 28. Pucharu Króla.

„Dużo hałasu i niewielkie prowadzenie” – Sport donosi, że Real zaliczył wpadkę na Bernabéu w meczu z Celtą i pozwolił Barcelonie zbliżyć się na zaledwie jeden punkt na dwa tygodnie przed El Clásico. Na górze okładki: Ángel wybraną „dziewiątką”. Barcelona oczekuje dziś na otrzymanie zgody na transfer, aby sprowadzić piłkarza Getafe. Carles Puyol powiedział, że Leo Messi może grać do 38. roku życia, i wykluczył, że wystartuje z Ikerem Casillasem w wyborach na prezesa RFEF. Dziennik pisze o złotym punkcie Espanyolu w meczu z Sevillą. Real Madryt zmiażdżył rywala w Pucharze Króla.

„Heroiczny” – L’Esportiu pisze, że Espanyol poradził sobie mimo absencji Raúla de Tomasa, choć uciekło mu zwycięstwo, gdy grał w osłabieniu przez ostatnie 20 minut meczu z Sevillą. Drużyna Abelardo wciąż jest na ostatnim miejscu w tabeli i traci dwa punkty do pozycji oznaczającej utrzymanie. Kontuzja Jordiego Alby nakłada maksymalne wymagania na Juniora Firpo w decydujących pojedynkach z Napoli i Realem Madryt. Dziennik donosi o wpadce Los Blancos w starciu z Celtą na Bernabéu. Barça traci do Królewskich już tylko jeden punkt. Chumo i Bekere dominowali w półmaratonie, a 30. edycja maratonu w Barcelonie zgromadzi rekordową liczbę uczestników. Koszykarki Girony pokonały Avenidę. L‘Esportiu informuje o spacerku koszykarzy Realu w finale Pucharu Króla. Barcelona wygrała za to turniej w kategorii inftantil. Hokeiści na wrotkach Blaugrany pokonali Sarzanę 7:1 i zapewnili sobie awans do ćwierćfinałów ligi europejskiej.

„Biały walec” – Marca informuje, że Real zmiażdżył Unicaję i sięgnął po Puchar Króla. Królewscy po raz 28. wygrali to trofeum i zanotowali najwyższe zwycięstwo w finale rozgrywek. Za kadencji Pablo Laso Los Blancos zgromadzili już 19 tytułów. Nagrodę MVP finału zgarnął Campazzo. Celta zatrzymała Real, a Santi Mina zakończył passę lidera LaLigi. Siergiej Bubka wyznał, że Armand Duplantis jest gotowy, żeby skakać jeszcze wyżej.

AS donosi, że Campazzo dał Realowi 28. Puchar Króla, który stanowi 19. trofeum w erze Laso. Santi Mina w 85. minucie zabrał dwa punkty drużynie Zinedine’a Zidane'a. Los Blancos mają już tylko jeden punkt przewagi nad Barceloną. Ponadto we wczorajszych meczach LaLigi Sevilla zremisowała z Espanyolem 2:2, Leganés podzieliło się punktami z Betisem (0:0), a Osasuna wygrała z Athletikiem 1:0. Dziennik podaje, że Diego Costa jest gotowy na spotkanie z Liverpoolem.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie wiem dlaczego po potknięciu Realu panuje tutaj taki optymizm. Przecież sytuacja w tabeli się nie zmieniła i dalej Barcelona musi wygrać z Realem, aby go wyprzedzić. Niestety w grze naszego zespołu jest mnóstwo mankamentów i równie dobrze może to być pierwszy od lat sezon bez żadnego pucharu.

Hiszpańska prasa dokładnie 7 dni temu:

„Na poważnie po LaLigę” – Marca informuje, że Real dał pokaz siły
„Tak zdobywa się mistrzostwa” – AS podaje, że Real dokonał remontady

:D
Marca i AS już nie piszą o mistrzowie ? dziwne ;)

Celta gra zajefajnie w powietrzu. Powinni byli strzelić na 0:2 w pierwszej połowie. Przy obecnej formie Barcy, ekipa Setina miałaby wielkie problemy w starciu na Balaidos z Celestes...

Nagle z 3 punktów zrobił się tylko jeden. Mam tylko jedno pytanie gdzie są znawcy którzy pisali że Barca już przegrała mistrzostwo? Nawet do clasico nie wyłoni mistrza.

Asysta Denisa Suareza wczoraj to bylo cudo, piekna pileczka w uliczke! I warto dodac, ze Celta zagrala na prawde dobry mecz z realem, ktory na papierze wystawil praktycznie pierwsza 11. Nie wiem jakim cudem Celta jest tak nisko, ale jesli co mecz graja tak jak wczoraj to zycze im co najmniej utrzymania.

Bardzo fajnie wygrywamy jak by nie było z 3 drużyną w tabeli real traci punkty uważam za udany weekend

Magia wróciła na Bernabeu...
W 85 min Suarez zaczarował obrońców Realu w taki sposób że Mina nie miał problemów z pokonaniem Courtoisa a Ramos i spółka stali z rozdziawionymi plapami i patrzyli jak
Belg wyciąga piłkę z siatki.

Po drugiej bramce chciałem przełączyć kanał, ale jak wzięli mojego Rafinhę na warsztat i zaczęli sobie przybijac piąteczki , to postanowiłem, że obejrzę do końca wierząc, że sprawiedliwość ich dopadnie.
Brawo Denis, brawo Celta.

Atletico zleje Liverpool. Szkoda bo mialem nadzieje ze Barca to zrobi.

Kto pamięta wczorajsze wydanie marcy--Magia wraca na bernabeu xd i wszystko w temacie.

W tlumaczeniu jest blad. W BCN odbyla sie 30 edycja ale polmaratonu a nie maratonu. Maraton odbedzie w marcu.

Marca skromnie o Realu, dziwne

Nie wiem jak nam pójdzie z Napoli ale Real to dostanie takie baty od City że hej

Patrzac na gre Realu w meczu z Celtą to ciekawie sie zapowiada mecz z City, ich glowna bronią sa wrzutki, ale z anglikami wrzutki to nie idealna broń bo akurat oni wiedzą jak je zniwelować..... Będzie myślę co oglądać :)

Real podaje nam pomocną dłoń. Do końca jeszcze daleko, ale zyskujemy komfort psychiczny przed El Clasico. Jakby udało się jednak wygrać ligę i nawet odpaść po prawdziwej walce w lidze mistrzów, to w tym roku, gdzie praktycznie nie ma żadnych oczekiwań, mogłoby to smakować znacznie lepiej niż w poprzednich sezonach.