Marc Cucurella: Sędzia nie pozwalał nam nawet zbliżać się do zawodników Barcelony

Ela Rudnicka

15 lutego 2020, 21:00

Ccma.cat

36 komentarzy

Fot. Getty Images

Kolejnym piłkarzem, który rozmawiał z mediami po dzisiejszym meczu był Marc Cucurella.

- Każda drużyna używa swoich broni i gry, żeby wygrać, o to przecież chodzi w piłce. Gdybyśmy popełnili 30 fauli, tak jak miało to miejsce, i wygrali dzisiejsze spotkanie, nikt by o tym nie pamiętał. Barcelona co prawda wykonała wiele podań, ale gdyby przegrała, również pozostałoby to bez znaczenia. Tutaj mamy jedenastu piłkarzy przeciwko jedenastu, każda drużyna ma swój styl, stara się wydobyć to, co w niej najlepsze. Poza tym wydaje mi się, że liczba fauli była tak wysoka, ponieważ sędzia nie pozwalał nam nawet zbliżać się do piłkarzy Barçy. W pierwszej połowie miałem sytuację z Sergim Roberto, która została potraktowana jako faul, a według mnie powinien tam być rzut rożny. Sędzia nie pozwalał na żaden kontakt.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nyom faule 4, w tym łokieć jako broń - przy nieuznanym golu i faul bez piłki na Fatim, - kartek 0,
Arambarri - faule 6, kartek 0
Mata - Faule 5 - kartka 1,
Getafe - faule 30, kartki 2 - Barcelona - Faule 12 - kartki 3
No faktycznie, nie pozwalał się zbliżyć i ostro karał przekraczanie przepisów.

@AxelF nie wiem dla czego Nyom w ogóle dokończył te zawody

@AxelF
Idąc twoim tokiem rozumowania za każdy faul powinna być kartka. A tak nie jest. Sędziowie - oczywiście nie zawsze sprawiedliwie - pokazują żółte karty na brutalne faule.
Lub za ewidentne taktyczne. Więc nie ilość fauli ale sposób działania ma być karany zółtymi kartkami.

@ALDON84 Czasem się pokazuje za ilość fauli. Jak gość fauluje 6 razy w meczu i nie ma kartki, to chyba nie jest normalne??

@ALDON84 nie chodzi mi przecież o ścisłą proporcję. Nie domagam się dla Getafe 7,5 kartki, bo tak wypada ze statystyki, ale ileś z tych fauli było przewinieniami taktycznymi, a nie doczekały się kartek. Jeden Nyoma był łokciem jako broń (zobacz powtórkę - absolutny brak zainteresowania piłkę, łokieć wyciągnięty by wyeliminować z gry Umtitiego), drugi był faulem na Fatim, popełnionym gdy piłka de facto już wypadła na aut, a więc faul bez gry. Pierwszy to z automatu czerwona, gdyby to zinterpretować nawet jako "łokieć jako narzędzie", to żółta, a drugi powinien powodować wykluczenie.
Tak bardzo zbulwersowani byliśmy, jak Roberto nie dostał zasłużonej czerwonej kartki, ale musimy sami wpychać głowę w pupę, żeby zobaczyć jak tam ciemno?
Przypominam też ostatnią kartkę dla De Jonga za symulacje, dziś bodaj molina, klasyczne padolino, symulka na karnego, co sędzia widział. Gdzie kartka?
Nie tylko liczba tych fauli Getafe poraża, ale fakt, że w tej liczbie są kartki skutkujące nawet czerwonymi, zupełnie pominięte, nie jak przez prezesa Betisu nagłośnione pominięcie karą Roberto.
Konkluzja? Przedstawiłem liczby, ale prawie 3 krotna przewaga w ilości, obejmuje też klarowne "darowane" kartki dla Getafe i to jest clue.

@ALDON84 Po pierwsze, to kartki były bezsensowne i stronnicze.
Nyom na początku meczu atakuje Umtitiego w twarz, był sprawdzany VAR i sędzia widział na powtórkach, że Nyom nie patrzył na piłkę tylko na Sama, i w odpowiednim momencie po prostu rzucił się na niego barkiem noukautując naszego zawodnika a potem jeszcze pyskując do sędziego.
Za to mógłby nawet czerwoną dostać i nie byłoby kontrowersji bo widać gołym okiem celowe uderzenie w ryj a nie dostał nawet żółtej.
Później zrobił coś podobnego i też nic (choć De Jong w poprzednim spotkaniu zaliczył kartkę z urzędu za mniej oczywiste przewinienie), nie mówiąc o stercie innych fauli, gdzie większość z nich to były zagrania na kartkę bo atakował nogi nie mając żadnej szansy na odbiór piłki (po jednym takim faulu Lenglet wyleciał w poprzednim meczu), zakończył mecz z czystym kontem.
Umtiti raz wyskoczył do piłki i otarł ręką o głowę rywala - żółta kartka a "ofiara" tego faulu nawet nie wiedziała gdzie dostała, trzymał się za tył głowy a dostał w polik.
Z resztą kartki nie są tylko za brutalne czy taktyczne faule ale także za ogólny rozrachunek a statystyki jasno mówią, że średnio każdy z zawodników z pola wykonał po 3 faule, tylko dwóch dostało kartki bo już przegięli, a doliczyć można by było też faule, których sędzia nie gwizdał, jak walka "bark w bark" która kończyła się użyciem rąk.
Więc sorry, waga faulu to jedno, ale jeżeli jedna drużyna ma statystycznie 1 kartkę na 4 faule a druga dostaje 1 kartkę na 15 fauli to coś tu śmierdzi.

@domin682 Zgadzam się on nie powinien dokończyć tego spotkania!!! Ale to było widać we wczorajszym meczu po raz Kolejny jak znienawidzona jest Barcelona w Hiszpanii!! I wczorajsi komentatorzy na Eleven wszystko ANTY BARCA!!! Ale to dobrze zostaną Najwierniejsi Kibice Blaugrany!!! Vamos Barca!!!
« Powrót do wszystkich komentarzy