Oficjalnie: Koniec sezonu dla Ousmane'a Dembélé

Dariusz Maruszczak

11 lutego 2020, 18:32

FCBarcelona.cat

234 komentarze

Fot. Getty Images

Jak poinformowała FC Barcelona na oficjalnej stronie internetowej klubu, operacja Ousmane’a Dembélé zakończyła się pomyślnie, ale Francuz nie będzie mógł występować do końca sezonu.

Francuz w trakcie rehabilitacji po ostatniej kontuzji zerwał ścięgno w mięśniu dwugłowym prawego uda. Z tego powodu musiał udać się do specjalistycznej kliniki w Finlandii, aby przejść zabieg. Operację przeprowadził doktor Lasse Lempainen. Barça podała, że Dembélé będzie poza grą przez około pół roku, a więc zgodnie z przewidywaniami jest to dla niego koniec sezonu. W jego trakcie rozegrał tylko dziewięć meczów, strzelił jednego gola i przebywał na murawie raptem przez 492 minuty. Co więcej, jeżeli przewidywany czas absencji okaże się zgodny z rzeczywistością, skrzydłowy opuści nawet większość następnego presezonu.

Długi czas absencji Dembélé spełnia wymogi stawiane przez RFEF w kontekście możliwości sprowadzenia zawodnika poza oknem transferowym. Na oficjalną decyzję w tej sprawie trzeba będzie jednak trochę poczekać. Barça ma 20 dni na wysłanie raportu medycznego, a komisja lekarska LaLigi powinna w ciągu 72 godzin podjąć decyzję, czy go zatwierdza. Jeżeli LaLiga wyrazi zgodę na transfer, Barça będzie miała 15 dni na kupno nowego zawodnika.

Ousmane Dembélé
Ousmane Dembélé
  • Typ kontuzji: Zerwanie ścięgna w mięśniu dwugłowym prawego uda
  • Data odniesienia kontuzji: 03.02.2020
  • Przewidywany czas powrotu: Około pół roku

Kontuzja

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dobrze sezonu nie zaczął a już skończył xd
« Powrót do wszystkich komentarzy