De Jong: Tydzień temu faulowano mnie w polu karnym, a dziś przytrafiło się to Messiemu

Julia Cicha

10 lutego 2020, 00:15

Marca

34 komentarze

Fot. Getty Images

Frenkie de Jong cieszy się ze zwycięstwa nad Betisem, ale równocześnie żałuje rzutu karnego niepodyktowanego za faul na Messim.

- W Bilbao to mnie faulowano w polu karnym, zostałem popchnięty. Dziś faulowano Messiego, a sędzia też tego nie odgwizdał. Nie chcę tworzyć polemiki związanej z arbitrami, nie krytykuję, a mówię tylko, co myślę.

- Poprawiam się, ale wciąż nie zaadaptowałem się jeszcze do końca. Myślę, że zagrałem dziś lepiej niż tydzień temu.

- Wygrana była ważna, zdobyliśmy trzy punkty, ale to spotkanie nie było decydujące. Jesteśmy blisko Realu. Messi? Łatwo się z nim gra. Nie mamy jakiegoś specjalnego porozumienia, po prostu szukam miejsca, a on podaje mi piłkę.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

młody niech trenuje, bo zagrał jeden dobry mecz ze średnim betisem i już robi z siebie gwiazdora narzekającego na sędziów - niech zagra 5 równych meczy, no chociaż 3-4 pod rząd i możemy porozmawiać. Na ten moment niech zacznie przemawiać na boisku, a nie kolejne durne wywiady.

W której kolejce Barcelona ostatnio dostała karnego?
konto usunięte

600 w plecy przez brak 6 gola. Także też żałuję braku karnego...

De Kong wczoraj wrócił. Oby tak dalej.

Nie powinien być też karny za faul na Arthurze na linii pola karnego?
konto usunięte

Już druga taka sytuacja w której zabiera nam się karnego. Z Athletic możliwe, że kosztowało nas to mecz, ale na szczęście tutaj udało się i bez tego.

Dobry mecz wczoraj zagrał. Wyróżniający się zawodnik.

Wczoraj fajny mecz zagrał oby szło już tylko lepiej

Żałosne jest jak Messi został potraktowany w końcówce meczu przez sędziów. Rozumiem, że główny nie widział ale żeby VAR nie miał odwagi szepnąć do ucha. Przegrali z presją. Podobna sytuacja z faulem Sergio Ramosa w meczu z Osasuną. Faul na czerwoną kartkę a nie było nawet przewinienia.

Super niech się rozwija za pare lat po odejściu Messiego będzie tworzył dobry duet z Fatim

Sędzia wczoraj kryminał z dwoma faulami na Leo, potem się dziwią że powstaje polemika. Sędziowie mogliby się chociaż postarać po cichu nas oszukiwać a tu na żywca walą wałki

uwielbiam frankiego , jego grę , etykę pracy podejście do swojej gry krytyczne i nieustanne myślenie co jak można jak najprędzej poprawić natomiast takie słowa typu " nie chce wchodzić w polemike ani komentowac arbitrów ale w sumie komentuje , tylko nie za ostro żeby nie było " to już lepiej niech sobie daruje bo takie komentarze o hiszpanskim sędziowaniu padały nieraz i nic sie nie zmieniło , sam messi mógłby tak ględzić a za nim reszta barcelony a i tak nikt by sie tym nie przejął to są rzeczy na które nie mamy wpływu ryba sie psuje od głowy , to władze ligi powinny coś działać

"Nie chcę tworzyć polemiki związanej z arbitrami, nie krytykuję, a mówię tylko, co myślę."
A szkoda, bo czas tę polemikę otwarcie rozpocząć i sygnał do tego powinien wyjść ze strony osób związanych bezpośrednio z ligą hiszpańską. Poziom sędziowania jest tragiczny i notorycznie popełniane są złe decyzje pomimo dostępu do VARu. I nie mówię tu tylko o decyzjach na niekorzyść Barcelony. Po tak bezczelnych i ewidentnych błędach jak ostatnie niepodyktowane karne krytyka się należy, ludzie za to odpowiedzialni powinni stracić swoje posady, po to mają podgląd z kamer żeby z tego korzystać.

Gdzie tam był faul w Bilbao? Żadnego karnego nie było. Chyba za dużo czasu spędza z Albą w szatni

Z Betisem.przeciez tez go faulowano. Zostal pchniety w polu karnym.

Uwielbiam tego gościa!

Ma 100%racji dziś zagrał lepiej .ale czekamy na więcej Vamos

Dzis oprocz bramki, byl motorem napedowym druzyny. Wbiegal z drugiej linii w pole karne, wychodzil z pilka spod pressingu czy ubezpieczal srodkowcyh obroncow.
On i Atrhur maja potencjal by grac tutaj przez lata. O ile o Frankiego jestem spokojny, o tyle martwie sie o Melo. Tych dwoch panow rozni bardzo podejscie do wykonywanego zawodu a to jest klucz do sukcesu.

Cieszy oko, dobra gra de Jonga. Oby się juz zaadoptował do końca w barcelonie.

"Po prostu szukam miejsca, a on podaje mi piłkę."
No i właśnie to jest kluczowe. Ile razy już widziałem w poprzednich meczach jak De Jong się urywał obrońcom a nikt mu nie podawał? Wszyscy wolą najpierw podać do Messiego.

"Po prostu szukam miejsca, a on podaje mi piłkę"

Ot, łatwizna :D

Frenkie lubi i potrafi grać z Messim. To samo Fati i wcześniej Coutinho ;)
Do Leo trzeba mieć odpowiednie podejście i nienaganną technikę :D