Betis - Barcelona: najlepsze, najgorsze

Maciej Machaj

9 lutego 2020, 23:37

66 komentarzy

Jakie były najlepsze i najgorsze aspekty dzisiejszego meczu z Betisem zdaniem Redakcji? 

Najlepsze: Leo Messi

Argentyńczyk nie strzelił dzisiaj co prawda ani jednego gola, ale asystował przy wszystkich trzech i mógł, a nawet powinien mieć szansę na trafienie z rzutu karnego w ostatniej minucie spotkania, ale arbiter z niewiadomych przyczyn nie wskazał na wapno po ewidentnym faulu właśnie na Leo w polu karnym. Messi był dzisiaj decydujący i w głównej mierze dzięki jego postawie Barcelona wywozi z Sewilli bezcenne trzy punkty.

Najgorsze: José María Sánchez Martínez i VAR

Bez wątpienia najgorszym aktorem dzisiejszego widowiska był arbiter do spółki z zespołem obsługującym VAR. Zdawał się nie panować nad sytuacją, co potwierdził już na początku spotkania, gdy na połowie Betisu eweidentnie faulowany był Messi. Gwizdek sędziego milczał, a kilkadziesiąt sekund później gospodarze przeprowadzili akcję zakończoną rzutem karnym i golem. 

Martínez zakończył mecz tak samo, jak go rozpoczął - w doliczonym czasie meczu znów faulowany był Messi (tym razem już w polu karnym), ale zamiast wskazać na jedenasty metr, arbiter nakazał grać dalej. Chociaż Barcelona sięgnęła po komplet punktów, jej włodarze powinni na nowo otworzyć dyskusję w sprawie VAR-u, który w Hiszpanii w dalszym ciągu sprawia sporo kłopotów.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A o zasłużonej 2 kartce dla Roberto to już nie napiszcie. Wtedy też było bez VARu Ale jak na korzyść Barcy to wszystko dobrze

Najgorsze jest to, że powoli leczenie kanałowe staje się większą przyjemnością od oglądania Barcy na wyjeździe

Ja bym jednak w najgorszych dorzucił brak formy i podejmowanie błędnych decyzji przez Messiego. Możecie się nie zgodzić i psioczyć w koncu zaliczył 3 asysty. Jednak dwie kontry w koncówce spotkania idą na jego konto a powinny zakonczyc mecz. Kontra wyprowadzana przez Arthura. Brazylijczyk biegnie z piłką, a Messi czeka aż ten go wyprzedzi. Widać po Arthurze, że zdębiał i nie wiedział co zrobić. Czekać, oddać, biec. Messi w końcu się ruszył zamiast tego powinien od razu ruszać 3 na 1. Skończyło się 3 na 2 i brakiem gola. Następna kontra już idzie poprawnie.....bo wyprowadza ją Messi. Wiadomym było, że w końcówce Roberto będzie zabierał mu obronce na prawo. A praktycznie wszyscy wiedzieli, że Messi zejdzie do lewej nogi. Błąd. Bo Roberto nie zdążył zejść z obroncą i powstał tłum. Messi powinien mu jednak zgrać ale w ostatnich meczach ma problem z podawanie do partnerów w takij sytuacji. Jednak jest i tak dużo lepiej niż z Walencją. Oby jak najszybciej strzelił bramkę bo widać, że męczy się niemiłosiernie. Dziś po mimo 3 groźnych strzałów nie można mu nic zarzucić bo to były ciężkie pozycje. Nie to co w CdR.
Dorzucić należy jeszcze Griezmanna. Jak zawsze chociaż pracuje to wczoraj to był dramat. Przeszedł koło meczu. Przewracał się. Poza jednym dograniem do Messiego dramat. Nalezy też zauyważyć fatalne rozegranie Busiego. O ile w defensywie i odbiorze gra ok o tyle w rozegraniu strasznie choć i tak poprawa bo grał piłki na wolne pole a nie do nogi. Była taka akcja gdzie odebrali piłkę pod polem karnym i byli 3 na 2. I Busi zgłupiał bo nie mógł oddać a samemu nie przyszło mu do głowy aby ruszyć. Cieszy bramka na 2 : 2. Często ma sytuacje że móglby ruszyć do przodu z 5-10 metrów ale tego nie robi.
Semedo - nie wiem czy nie lepiej zamienić go z Roberto pozycjami. Semedon nawet nie udaje że wraca do obrony jak pójdzie skrzydłem. W przodzie potrafi zakręcić, ale obecność Roberto w pomocy jest wynikiem jego słabej gry defensywnej. Ktoś mu musi pomagać. Już sam fakt, że 3 groźne akcje Betisu poszły jego skrzydłem a on nie zobaczył żółtej kartki (dodatkowo Roberto powinien wylecieć za faule na jego pozycji) świadczą o czymś. Spóźniony. Nie umiejący się ustawić. Gubiący przeciwnika na swoim skrzydle. Obejrzyjcie co robi przy bramce Fekira na 2:1. Obejrzyjcie kontrę Bestisu w 2 połowie kiedy po prostu doganiając przeciwnika staje. Sorry ale koleś jest nieporozumieniem.

Jeśli mamy grać dobrze musimy zacząć od obrony. I nie żadne Neymary. Tylko grube miliony w obroncow. Kupiliśmy Albe, Alvesa. Nie byli tani ale w latach świetności byli tym czego trza. Wolniejszy Puyol będący geniuszem ustawiania i krótkodystansowej dynamiki był wspierany przez genialnego Pique. A teraz widzimy co się dziej. Pique grający wysoko to wolny Pique. Co się z nim robi pokazał Iniaki gdy biegł jak Supermen a Gerard leciał trzymając się jego powiewające peleryny.
My mamy solidnego Langleta ale potrzebuje grać z kimś naprawdę szybkim i sprawnym. Langlet, Pique, Umtiti to nie jest to. Dodatkowo jak im dorzucą Albe i Semedo w obecnej formie to samo prosi się o karę. Choć Alba w dzisiejszym meczu super grał na czas i uczestniczył w wyprowadzaniu pod koniec meczu. Za to brawa

Co do najlepszych. W końcu udane stałe fragmenty. Choć Messi z rożnego z prawej strony mógłby przestać chcieć strzelić rogala i wrzucać na 5-8 metr. Jedne świetne dogranie do Firpo. Przerzut do Holendra mistrzostwo świata. Jak widać gdy gramy szybciej i na wejście to coś się dzieje.

Najgorsze: Semedo, Fekir objeżdżał go jak chciał przez cały mecz.

W drugiej polowie Betis nie oddal ani jednego strzalu. Bylismy naprawde dobrzy w drugiej polowie.

Ktoś kiedyś tu napisał że do sprawdzenia varu na życzenie powinna mieć każda ze stron widowiska. Powiedzmy 3 razy na cały mecz. To by rozwiązał ten problem i zmusiło sprzedawczykow do uczciwości.

Najgorszy zdecydowanie sędzia. Sytuacja z ostatniej minuty powinna pozbawić go gwizdka do końca sezonu.

Var powinien być obsługiwany przez niezależną firmę zza granicy.
konto usunięte

Z najlepsze się nie zgadzam.
Ja bym za najlepsze uznał wolę walki drużyny, 2x wyrównanie i odwrócenie losów spotkania. [Edit: najlepsze jak kolega poniżej]
Najgorsze to nie wiem, czy nie głupota Lenglet na równi z sędzią.

Dla mnie najlepszym elementem tego meczu jest WALKA do ostatniego gwizdka!
Barca gryzła trawę, nie odstawiała nogi, biegała, starała się grać wysokim pressingiem, skutecznie goniła wynik.
To był dobry mecz dla kibica, spotkanie, w którym wiele się działo, a każda z drużyn pokazała charakter i na murawie zostawiła niemało zdrowia, co akurat w przypadku Barcelony wcale nie jest takie oczywiste...

Buhaha sędziemu to powinniśmy piwo postawić! Roberto powinien wylecieć z boiska za drugą żółta, po faulu na Aleni. A to było w pierwszej połowie. Wątpię by Barca grając przez całą druga polowe w osłabieniu, dała by radę dobrze dysponawemu betisowi.

Z tym Messim to byłbym ostrożny... Dwie asysyt ze stałych fragmentów gry. Tak, wiem, że to też trzeba umieć dorzucić, ale jednak trzeba przyznać, że nie jest to typowe kreowanie gry. Poza tym cały mecz spacerował. Wszyscy biegali, walczyli, nawet Busqets dzisiaj, a Messi pomiędzy nimi ciągle spacer, spacer i spacer. Jeżeli kontuzja nie jest wytłumaczeniem, to wygląda to fatalnie.

Sędziowanie pozostawia wiele do życzenia.. Czasami wydaję się jakby sędziowie nie wiedzieli jakie decyzje powinni podjąć i często podejmują te złe.. Dwa rzuty karne zostały nam odebrane w przeciągu dwóch męczy to jakiś absurd..

Najgorsze: gra w defensywie. Barcelonie w tym sezonie strzela każdy. Od Ibizy! przez Betis aż po drużyny z czołówki. To jest istny kabaret.

Dobrze że po niepodyktowanym karnym gospodarze nie wyrównali, bo by się działo

Po tym artykule można stwierdzić, że jedyną przyczyną naszej fatalnej gry w tym sezonie jest VAR...

Przypomnę redakcji że Roberto mógł a raczej powinien wyleciec

Następny mecz zagrajmy bez sędziego .On i tak nic nie daje

Najlepsze wynik i pozytwne nastawienie na kolejne mecze.Rosnąca forma de jonga i Arthura.No i to Betis biegał za piłką niż odwrotnie.Dobrze że jest tudz przerwy.Podjęcie fiz. Walki i zdolność odrobienia strat.Umiejętna gra piłą 10 na 10 brak straty bramki-zachowali zimną krew.

Słabe
sędzia, siłowe granie , mam też wrazenie że mimo 3 asyst Messi od kilku spotkań nie jest w optymalnej formie i objawia się to brakiem wykończenia.Nie wiem czy nie jest zmęczony od treningów.Nie ma świeżości.Griezman traci pewność w polu karnym choć nie w każdym meczu.Strata Lengleta.Choć zagra Umtiti z Pique i jest Araujo.Są kartki słabe ale w obronie znaczy walczą.Słaby vidal Roberto i Firpo.Co do Firpo nie gra i to wychodzi co do Roberto za dużo różnych pozycji i usrawienia gry.

Sędzia dzisiaj był fatalny. Serio, dawno nie widziałem tyłu błędów. Jeżeli dacie 20 łapek, to zrobię jutro pełna analizę, ale tak na szybko to popełnił minimum 3 poważne błędy i szereg pomniejszych. Nie pokazał łącznie z 5 kartek plus fatalnie zarządzał zawodnikami jak już coś odgwizdywal.

Jak dla mnie nie wolno umieszczać hiszpańskich sędziów w najgorszych aspektach, ponieważ nie wolno w taki sposób wykorzystywać osób chorych umysłowo

To że dziś wygrali to tylko szczęście mecz ogólnie był na remis i ja nw co robi Roberto na skrzydle masakrycznie tam wygląda, obrona też fatalnie.Ja naprawdę zaczynam mieć wątpliwości o to czy poradzimy sobie z Napoli...

Najgorsze to obrona i kopletne "zidiocenie" niektorych graczy. To jakie decyzje podejmuja Roberto, Lenglet, Firpo a nawet tuz po wejsciu Rakitic to zakrawa o jakies pilkarskie OHP.

"Chociaż Barcelona sięgnęła po komplet punktów, jej włodarze powinni na nowo otworzyć dyskusję w sprawie VAR-u, który w Hiszpanii w dalszym ciągu sprawia sporo kłopotów."

Podoba mi się wreszcie postawienie sprawy jasno. Jeśli sami nie będziemy działać w naszym interesie, to nie zrobi tego nikt, a bajdurzenie oklepanych formułek o "trudnej pracy sędziów" działa jak krótka spódniczka na seryjnego gwałciciela. Zamiast pozować na ofiarę, albo problem ignorować - do działania, bo później pozostaje płacz, że musi to robić Pique i przegrywamy tytuł.

Najgorsze: Sergi Roberto. Swego czasu liczyłem na tego zawodnika ale aktualnie to jedno z najsłabszych ogniw w naszej kadrze. Zero kreatywności, brak dynamiki i w obronie jest cieniem samego siebie z najlepszych sezonów.

Najgorszy jest brak obrońcy do pary z Umtitim na następny mecz.

Co do VARu i sędziów to zgoda, ale napisane to jest w taki sposób, że gdyby ktoś nie oglądał meczu to mógłby odnieść wrażenie, że po niepodyktowanym faulu na Messim Betis miał piłkę i przeprowadził akcję w której był rzut karny. Tymczasem Betis przeprowadził tę akcję po niepotrzebnej stracie Semedo. Jeszcze co do sędziów to warto zauważyć że Roberto mógł już w pierwszej połowie obejrzeć drugą żółtą kartkę po ryzykownym faulu.

A czerwo dla Sergi Roberto? Wypunktowane same decyzje na naszą niekorzyść ale Sergi nie powinien skończyć tego meczu.

Najlepsze brak meczu w środku tygodnia to odpadnięcie w PK wyjdzie nam na dobre .

Akurat sędzia mylił się w obie strony. Roberto za ten zamach nogą i faul na Aleni powinien wylecieć z boiska. Na początku Busquets sfaulował na żółtą kartkę, a później skutkowałoby to drugą żółtą i czerwoną, więc zauważcie błędy w obie strony, a nie tylko na naszą niekorzyść. :) Owszem wspomniane sytuacje również były widoczne i jeszcze kilka mniejszych, mecz był ogólnie brutalny i sędzia stracił panowanie nad spotkaniem.

Najlepsze : wynik oraz FDJ
Najgorsze : gra defensywna i błędy indywidualne

Sędziowie.... O tych z La Liga to juz ksiazki pisac mozna.