FC Barcelona zaktualizowała listę zawodników uprawnionych do gry w Lidze Mistrzów

Julia Cicha

3 lutego 2020, 22:01

Marca

2 komentarze

Fot. Getty Images

FC Barcelona zaktualizowała listę zawodników zarejestrowanych do gry w tym sezonie Ligi Mistrzów, dodając do niej kilka nowych nazwisk.

Na liście A znaleźli się piłkarze pierwszego zespołu oraz Hiroki Abe (numer 37), Ronald Araujo (33), Ferran Sarsanedas (34), Kike Saverio (38), Sergio Akieme (39) i Rey Manaj (41). Ostatnia trójka została właśnie dodana do listy. Usunięto z niej z kolei Carlesa Alenę, Jean-Claira Todibo i Moussę Wagué, którzy opuścili klub.

Przypomnimy, że na liście A może widnieć 25 nazwisk, w tym minimum dwóch bramkarzy. Wspomniana szóstka zawodników Barçy B znalazła się w tym gronie, ponieważ nie spełnia wymogów do wpisania na listę B, na której mogą znaleźć się gracze poniżej 25. roku życia grający od przynajmniej trzech lat w kategoriach młodzieżowych klubu.

Z listy B wykreślono Carlesa Péreza i Abla Ruiza, którzy udali się na wypożyczenia do Romy i Sportingu Braga. Warto dodać, że lista B może być wysyłana do UEFA aż do północy dnia poprzedzającego dany mecz Ligi Mistrzów. Wszyscy zawodnicy spełniający wspomniane wymogi zawsze będą mieli więc szansę na występ.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Alenia, Perez, Ruiz, Todibo, Wague fajna lista piłkarzy. Może zarząd Barcy by wypożyczyć Puiga, a w jego miejsce kupić za 60-70 mln euro jakiegoś pomocnika.
To co zrobił zarząd i były trener to sabotaż dał na wypożyczenie tylu piłkarzy, a skład I zespołu to jedynie 17 piłkarzy(bez Suareza i Dembele) Uwzględniając Fatiego mamy 18 piłkarzy. real natomiast aż 26, w tym w obronie, pomocy i ataku po 8 piłkarzy.
I właśnie za tak nieprzemyślane działanie władz Barcy winny one być przez kibiców wywiezione na taczkach.
Obecny zarząd chwali się największymi przychodami wśród klubów piłkarskich. Ciekawe jakie one będą gdy Barca dostanie "du..." zarówno na krajowym podwórku jak i w LM