Oceny za mecz z Leganés w Pucharze Króla

Ściah

1 lutego 2020, 11:54

54 komentarze

FC Barcelona

FCB

Herb FC Barcelona

5:0

Herb FC Barcelona

CD Leganés

LEG

• Antoine Griezmann 4'
  • Clément Lenglet 27'
  • Lionel Messi 59', 89'
  • Arthur Melo 78'
  • Czwartek, 30 stycznia 19:00
  • Camp Nou
  • TVP Sport

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Czekamy również na wasze merytoryczne argumenty, które mogą przyczynić się do zmiany ocen zawodników - pod warunkami zawartymi w regulaminie. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Publikujący: ściah

Pomocniczy: Gaspar

• Gol
  • Asysta
  • Gol sam.
  • Ocena redakcji
  • Ocena czytelników

Marc-André ter Stegen

90

• 6
  • 6

Mecz bez historii. Wykonane trzy interwencje, dobra gra nogami i do tego wiele minut spędzonych na bezrobociu. Mógł się poczuć jak Valdes w najlepszych latach Barcelony.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
0 0 0 0 0 2
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
35 91% 0 0 0 3

Nélson Semedo

90

• Asysta
  • 7
  • 6

Zaskakująco dobry występ Nelsona. Zaczął od świetnego wyjścia na pozycję i precyzyjnego dogrania do Griezmanna. Potem trzymał niezły poziom na całej długości boiska. Można być z niego zadowolonym.

Ofensywa
0 0 1 0 0 8
Współpraca i defensywa
87 92% 1 2 2 1

Gerard Piqué

90

• 7
  • 6

Nie strzelił gola, ale był lepszy od Lengleta w defensywie. Kilka udanych interwencji, w których niejako wyznaczał szerokie granice swojego terytorium. Czyste konto to w dużej mierze jego zasługa.

Ofensywa
0 0 0 0 0 7
Współpraca i defensywa
125 94% 0 4 1 7

Clément Lenglet

90

• Gol
  • 6
  • 7

Zwykły dobry mecz stopera z bonusem za strzeloną bramkę. Clement wreszcie skutecznie wykończył dobrą okazję. Poza tym nie miał zbyt wiele pracy w defensywie.

Ofensywa
3 2 0 0 0 3
Współpraca i defensywa
126 97% 0 6 0 1

Jordi Alba

64

• 6
  • 6

Niezły występ Alby. Trochę na plus w defensywie, trochę w ofensywie. Poważnych błędów brak. Wygląda na to, że Jordi powoli wraca na dobre tory.

Ofensywa
1 0 0 1 1 9
Współpraca i defensywa
64 87% 2 0 1 1

Arturo Vidal

61

• 6
  • 6

Występ jakościowo podobny do tego Alby. Chilijczyk był bardzo uważny i precyzyjny. Praktycznie nie notował strat, mądrze się ustawiał i brał udział w kreacji. Dobrze.

Ofensywa
2 0 0 0 2 4
Współpraca i defensywa
56 92% 1 2 0 1

Sergio Busquets

90

• 5
  • 6

Przeciętnie. Był pod grą i notował zagrania w defensywie, ale był chimeryczny. Wygrał tylko połowę pojedynków z rywalami i podobnie do De Jonga notował straty wynikające z niedbalstwa. Było ich co prawda znacznie mniej, ale zdarzały się Katalończykowi.

Ofensywa
0 0 1 0 3 11
Współpraca i defensywa
91 88% 0 4 4 4

Frenkie de Jong

90

• 3
  • 6

Słaby i nieobecny. Jedyne jego dobre zagranie, to podanie do Messiego tuż sprzed gola na 3:0. Poza tym Holender notował sporo strat, z których większość była niezrozumiała i spowodowana niechlujnością. Niewiele aspektów go broni.

Ofensywa
1 0 1 0 1 11
Współpraca i defensywa
50 78% 1 1 1 0

Zawodnik meczu wg Redakcji i Czytelników FCBarca.com

Lionel Messi

90

• Asysta
  • Gol
  • Gol
  • 8
  • 8

Lider pełną gębą. Udział praktycznie przy każdym golu. Jego pierwsze trafienie mocno szczęśliwe, ale już wypuszczenie Semedo, dośrodkowanie do Lengleta i wykończenie ostatniej bramkowej akcji w pełni celowe i klasowe. Zabawił się z rywalem, grając na pół gwizdka.

Ofensywa
3 3 5 1 5 12
Współpraca i defensywa
68 84% 6 2 0 0

Antoine Griezmann

72

• Gol
  • 7
  • 7

Jego pierwszy dobry występ na pozycji środkowego napastnika. Gol dla snajpera to od razu duży kop motywacyjny. Poza tym Francuz bardzo dobrze współpracował z drugą linią. Zaliczył prawie 40 podań, z czego większość była celna. To bardzo ważne w przypadku środkowego napastnika. Im mniej strat blisko pola karnego rywala, tym więcej okazji do zdobycia gola.

Ofensywa
2 2 0 0 0 5
Współpraca i defensywa
44 88% 1 0 0 0

Anssumane Fati

90

• 4
  • 5

W jego grze widać było mnóstwo bojaźni i asekuracji. Poza zmarnowaniem okazji, po której gola zdobył Arthur, nie zepsuł praktycznie niczego, ale z drugiej strony nie był realnym zagrożeniem dla Leganes.

Ofensywa
2 1 2 1 3 3
Współpraca i defensywa
31 93% 0 0 1 1

Rezerwowi

Ivan Rakitić

29

• Asysta
  • 7
  • 6

Grał tylko pół godziny, a mimo tego udało mu się zaprezentować z niezłej strony. Przyzwoicie w grze wzajemnej w środku pola i dodatkowo zaliczył bardzo ładną asystę przy trafeniu Messiego na 5:0.

Ofensywa
0 0 0 0 2 3
Współpraca i defensywa
26 92% 1 1 3 1

Junior Firpo

26

• 5
  • 5

Nie pokazał niczego szczególnego. Wszedł na murawę w momencie, kiedy mógł sobie pozwolić na więcej odwagi. Zamiast dobrych zagrań widzieliśmy jednak zwykłe uczestnictwo w grze bez większych plusów i minusów.

Ofensywa
0 0 0 0 1 4
Współpraca i defensywa
18 78% 0 0 0 2

Arthur Melo

18

• Gol
  • 6
  • 6

Niecałe 20 minut gry i gol na koncie. Nota w górę. Poza tym nie wykazał się niczym szczególnym.

Ofensywa
1 1 0 0 0 2
Współpraca i defensywa
16 87% 0 0 0 0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jestem w lekkim szoku, ale redakcja od 3 spodkań obiektyywnie ocenia grę Busquetsa. BRAWO i NARESZCIE

Swoją drogą... też tak macie że nie możecie patrzeć na Albe? Matko...
Jakim fantastycznym trenerem był Luczo że tego... odstawił od składu.
Czekam na dzień w którym nie będę musiał na niego patrzeć.

Redakcja ostro potraktowała De Jonga. Rozumiem, że to było słabe spotkanie w jego wykonaniu, kolejne zresztą, co musi martwić. Natomiast przy wygranej 5-0 można było dać tę bazową ocenę, 4 w najgorszym wypadku. Co prawda zagrał marnie, ale też nie przyczynił się do straty gola, nie stworzył zagrożenia pod własną bramką, nie było spektakularnych baboli. Po prostu, nieużyteczny Frenki. Wiem, że brak jest sensownych argumentów, ale w 2016 roku sukcesy drużynowe sprawiły, że ceer sięgnął po ZP.
Ale to Wasze oceny, Wasze opinie. Z mojej strony to tylko drobna sugestia, której przecież nie musicie brać pod uwagę i całkowicie zignorować.
Natomiast pozwolę sobie odnieść się do fragmentu opisu gry Ter Stegena.
Cyt: "Mógł się poczuć jak Valdes w najlepszych latach Barcelony." Takie zdania wzmacniają tylko przekonanie wielu Czytelników, że Valdes był marnym bramkarzem i przy pięciokrotnym zdobyciu Trofeo Zamora nie miał żadnego udziału, bo to obrona wszystko zrobiła za niego. Wiem, że Victor nie ma tu statusu legendy w takim formacie, jak Xavi, Puyol, czy Andres. Ktoś napisał kiedyś nawet, że MATS już jest większą legendą jak Valdes, wielu kibiców też utrwaliło sobie w pamięci jego obraz z początku kariery, naznaczonej babolami wszelkiej maści. Nie popadajmy jednak w skrajności, nawet w tych momentach największej glorii Barcelony mogliśmy oglądać wspaniałe interwencje Valdesa. O finale LM w Paryżu już nie wspomnę. Wiemy też, że w kadrze również powinno się znaleźć dla niego miejsce w roli pierwszego bramkarza, gdy Iker nie bronił już na wysokim poziomie. IC był jednak kapitanem i ulubieńcem Sfinksa.
Muszę przyznać, że ja zawsze miałem słabość do Valdesa, więc naturalnie był to jeden z moich ulubionych piłkarzy.
Wracając do ocen, ze znaczną większością się zgadzam, co widać zresztą po moich.

Owszem, Frenkie de Jong zagrał słabe zawody, ale brakuje w ocenie dlaczego tak się stało. Nie trzeba być jakimś piłkarskim ekspertem, aby zauważyć jak był ustawiony Holender, ale może jednak parę słów na ten temat.

Ustawiony bardzo blisko pola karnego rywali. Momentami, przy ataku pozycyjnym, najbardziej wysunięty do przodu.

Pracował również z tyłu (1' - dobre zachowanie przy pressingu rywala, 14' - ogromny spokój i świetne zachowanie) oraz w pressingu (8' - wspólnie z Semedo dobrze doskoczył do rywala, 13', 21' - odebranie piłki poprzez wyprzedzenie rywala).

Często próbujący wchodzić w pole karne niczym 9 (1', 3' - Fati powinien do niego zagrać, Holender miałby czystą okazję do strzału, 6' - praktycznie wbiegał w pole bramkowe, ale Fati ponownie nie kieruje do niego piłki, 7' - Alba posyła do niego piłkę, ale Frenkie dobrze pilnowany nie dochodzi do niej, 9').

Brał także udział w rozegraniu i grze kombinacyjnej (8', 17').

Popełniał również błędy (14' - niedokładne podanie do Griezmanna, 17' - strata przed polem karnym Leganes, gdzie mógł próbować zagrać w uliczkę do Leo, 21' - źle klepnął do Leo, a mogło być groźnie).

Powyższa analiza dotyczy tylko pierwszych 23 minut, tak na szybko. Potem pamiętam, że było gorzej, ale tylko do ok 60 minuty, do zejścia Vidala. Ostatnie 30 minut było dobre.

Analiza tylko pierwszych kilkunastu minut pokazuje, że Frankie nie miał prawa zagrać dobrego meczu poprzez pozycję jaką otrzymał od trenera. Podobnie do Roberto z meczu na Mestalla.
Warto byłoby pisać takie rzeczy w ocenach.

Tak tylko dla przypomnienia - Frenkie w Ajaxie grał bardzo często najbliżej własnej bramki, a potrafił przy tym pięknie wprowadzać piłkę pod karne rywala, zaliczać asysty i strzelać bramki. Ale to tylko tak dla przypomnienia.

Za wysoko beznadziejny Semedo i Alba. Reszta w miarę ok.

Rozumiem, ze De Jong to mily i grzeczny chlopak. Nie jest kontrowersyjny, po slabych meczach mu smutno i 90% uzytkownikow jest nim podniecona, ale bez przesady. Od uzutkownikow 6 za taki mecz :) Kiedy on ostatnio dobrze zagral? Ze 2 mecze na poczatku i tyle. Na razie poza podaniami w prawo i w lewo slabiutko to wyglada. Ludzie narzekaja na Rakitica, a czym FDJ sie od niego rozni? Chyba tylko tym, ze jego styl biegania wyglada bardziej estetycznie

FDJ gra slabo od powrotu po czerwonej kartce. To nie wina Setiena. Cos sie stalo bo od powrotu nie moze sie ogarnac.

I ocena 3 dla komentatorów za "rasistowskie" podejście do zawodników, każdy z czarnych to był Fati :D

Zbyt niska ocena dla Lengleta. Czyste konto i bramka to przynajmniej ocena 7 - tak z reszta zagłosowali użytkownicy. Ocena dla Rakitica przesadzona, ale od jakiegoś czasu zauważyłem że ludzie z redakcji są wielkimi fanami Rakitica.

Pierwszy dobry występ Griezmanna
na środku ataku? A 2 bramki i asysta z Eibarem?
konto usunięte

Nie wiem co się dzieje z Frenkiem, ale od jakiegoś czasu pikuje w dół z formą. Wygląda to bardzo nieciekawie. Niepokoi zwłaszcza to, że gdy zaczynał można było mówić o "wejściu z buta" do drużyny.
konto usunięte

Messi 9 - co tu dużo mówić, wyrasta o kilka poziomów ponad większość barcelońskich przeciętniaków. Vidal, Griezman, Semedo na duży plus, a Lenglet był najlepszym obrońcą - 8 bez zastanowienia.

Z kolei Busi na 2 za ten mecz - nie poradził sobie zupełnie, poziom Umtitiego z poprzedniego spotkania.
Arthur i Rakitic grali słabo, ale za udział przy bramkach nagrodziłem ich solidną piątką.

Ansu Fatiemu nie szło i psuł praktycznie wszystko, co tylko mógł, mimo to 4, bo ładnie próbował, no i początek meczu był bardzo obiecujący.

De Jong natomiast na minus, nie wniósł za wiele - naciągana czwórka.

Mam nadzieję, że Setien wciąż poznaje zawodników, stąd te dziwne zmiany. Szkoda też, że nie dał minut Collado, bo to jedyny zawodnik z rezerw, który wywarł na mnie pozytywne wrażenie (nie licząc Fatiego).
Cieszy natomiast odpuszcznie Ansu prawej strony i start z Vidalem w składzie. Mam nadzieję, że to się u Setiena utrzyma na dłużej, Vidal przede wszystkim.

Nie wiem czy ja widziałem inny mecz czy redakcja się pomyliła w ocenie Semedo ale dla mnie oprócz tej asysty (chyba jedyna albo może druga) zagrywał większość piłek do tyłu co mnie bardzo wkurza bo nie ciągnie praktycznie w ogóle gry do przodu tak jak to robił Alves i też żadnych dośrodkowań chociażby na pałe... Alve dużo takich piłek posyłał w pole karne i często ktoś dochodził do tych piłek i były gole...

Busi i dr Jong zdecydowanie najgorsi i do tego Ansu. Ci dwaj pomocnicy bardzo dużo strat i to po kilka groźnych na swojej połowie. Z takim przeciwnikiem nie wpłynęło to na wynik, ale z lepszym może być dużo gorzej. Ansu natomiast trochę grał jak jeździec bez głowy, niby dużo próbował ale nic nie chciało wyjść poza efektownym minięciem przy linii bocznej

Smuci to jak wyglądają obecnie oceny piłkarzy na stronie. Kiedyś nie oglądając meczu mogłem z ocen mniej więcej wywnioskować kto jak grał, jak akurat nie mogłem oglądać, teraz z 1,5 linijki tekstu, u niektórych graczy, którzy grali cały lub większość meczu dowiedzieć da się niewiele. Rozumiem kierunek, w którym to zmierza, ale nie cieszy mnie on

Użytkownicy o mało się nie skichają gdy oceny redakcji im nie pasują, ale ocena FdJ (wystawiona za nazwisko), równa ocenia Rakitica to jest nieporozumienie totalne

De Jong 100% podań do Messiego. Wyglądał jak zaszczuty.

O Ansu: "Poza zmarnowaniem okazji, po której gola zdobył Arthur, nie zepsuł praktycznie niczego..."
dobre sobie, naprawdę... chyba inny mecz oglądałem, bo ja widziałem jak kopał się po czole praktycznie przez cały mecz.

Messi to jest gość! Tyle lat gra i w każdym meczu lider i najlepszy zawodnik. Messi wyciąga ten team ile tylko daje radę. Gdzie my bylibyśmy bez niego..

Jestem pełen podziwu dla Griezmanna, który radzi sobie coraz lepiej mimo, że koledzy przeważnie go nie widzą gdy wybiega na czyste pozycje.

De Jong za kadencji Setiena zalicza regularny regres. Totalnie bezużyteczny, bez formy, bez niczego. Za Valverde nie schodził poniżej pewnego poziomu.

Według mnie Frenkie powinien sobie odpocząć z 1 mecz, może jego słaba forma jest spowodowana tym, że prawie każdy mecz od deski do deski ciśnie od dłuższego czasu.

Przy 4.3.3 piłkarze jak widać zrozumieli założenia taktyczne

6 dla FDJ od użytkowników to najlepsze podsumowanie tego, czym się oni przy ocenianiu kierują. Niestety bardzo słaby występ Holendra z bardzo słabym rywalem na CN, w ostatnich spotkaniach de Jong bardzo martwi.

W sumie ze wszystkimi notami się zgadzam.