Oficjalnie: Barcelona doszła do porozumienia z Bragą w sprawie transferu Trincão

Dariusz Maruszczak

31 stycznia 2020, 12:40

FCBarcelona.cat

233 komentarze

Fot. Getty Images

FC Barcelona oficjalnie poinformowała o dojściu do porozumienia z Bragą w sprawie transferu Francisco Trincão.

W komunikacie katalońskiego klubu czytamy, że piłkarz dołączy do Blaugrany 1 lipca 2020 roku. Koszt operacji ma wynieść 31 milionów euro, a kontrakt Portugalczyka będzie obowiązywał do czerwca 2025 roku. W umowie zawarto klauzulę odejścia w wysokości 500 milionów euro.

Trincão zadebiutował w barwach Bragi 28 grudnia 2018 roku. Od tego czasu rozegrał w tym zespole 30 meczów, w których strzelił trzy gole i zanotował sześć asyst. 20-latek ma na koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Portugalii, a obecnie występuje w drużynie do lat 21. Podczas mistrzostw Europy U-19, które odbyły się w 2018 roku, został najlepszym strzelcem turnieju z pięcioma golami na koncie, a także najlepszym asystentem. Portugalczycy sięgnęli wówczas po końcowy triumf.

Trincão może grać na dowolnej pozycji w ataku, ale najczęściej występuje na prawym skrzydle. Jest szybkim i zwinnym piłkarzem, którego cechuje też doskonała technika, wizja gry, dobry strzał oraz umiejętność posłania ostatniego podania.

- Jestem bardzo szczęśliwy, mogąc od 1 lipca zakładać koszulkę FC Barcelony, to będzie wielki zaszczyt. Do nadejścia tego dnia jestem ciałem i duszą w Bradze i utrzymam całkowite zaangażowanie, poświęcenie i skupienie, aby pomóc mojemu obecnemu zespołowi w odnoszeniu sukcesów - napisał na Twitterze Trincão po ogłoszeniu transferu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

nie chce być złośliwy, ale kto to jest?

@Remi1899 Hmm a masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem ? To jest piłkarz portugalskiego pochodzenia, a nazywa się Francisco Trincão. Nie dziękuj.

@Thierry_Henry hehe;) nie dziękuje :)
« Powrót do wszystkich komentarzy