Clement Lenglet: Możemy się jeszcze poprawić, ale jesteśmy na dobrej drodze

Julia Cicha

30 stycznia 2020, 21:14

AS, Marca

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Clement Lenglet, autor jednej z bramek w meczu z Leganés, odpowiedział na kilka pytań dziennikarzy.

Czy to było spotkanie, w którym czuliście się najwygodniej od czasu przyjścia Setiena?

Rozegraliśmy dobry mecz, mieliśmy okazje, strzeliliśmy gole i dobrze graliśmy. Myślę, że możemy się jeszcze poprawić, ale jesteśmy na dobrej drodze.

Wróciliście do ustawienia 4-3-3. Czujecie się w tym systemie lepiej niż w wariancie z trójką obrońców, jak w poprzednich starciach?

To zależy od spotkania i od przeciwnika. Dzisiaj z czwórką defensorów rozegraliśmy kompletny mecz. Musimy poprawić pewne rzeczy, ale dziś widzieliśmy przekonującą Barçę. Cieszę się z bramki. Oby tak dalej.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Lenglet razem z Semedo i Griezzmanem pozamiatali! Brawo chłopaki!

Nie wiem jak wy, ale ja się pewniej czuje jak gra Lenglet niż na przykład Umtiti.

powiedziałbym, że problemem obecnej Barcy, jest fakt, że gra albo się toczy pod bramką rywala, bo zwykle dość statycznie wymieniamy tam podania, albo pod naszą, bo również my wymieniamy podania, albo rozpaczliwie wracamy za kontrą. Nie ma gry w środku pola, nie ma fazy, kiedy zmuszamy rywala do biegania za piłką, a sami dajemy sobie chwilę na organizację, ale nie pod własnym polem karnym, ale właśnie w środku.
Nie mam wrażenia kontroli nad meczem, choć widzę progres od Valverde - mając wynik nie wypuszczamy tabuna graczy siłowych, nic nie grających do przodu, ale bronimy się z piłką, ale nad kontrolą trzeba popracować.

W końcu oglądaliśmy Barcelonę grającą z zaangażowaniem i dużymi chęciami. Widać było wiele fajnych akcji i co najważniejsze radość z gry, mam nadzieję, że to kolejny krok do wielkiej przebudowy naszej drużyny :)