Pozamiatane

ściah

30 stycznia 2020, 18:12

322 komentarze

Fot. Getty Images

FC Barcelona

FCB

Herb FC Barcelona

5:0

Herb FC Barcelona

CD Leganés

LEG

• Antoine Griezmann 4'
  • Clément Lenglet 27'
  • Lionel Messi 59', 89'
  • Arthur Melo 78'
  • Czwartek, 30 stycznia 19:00
  • Camp Nou
  • TVP Sport

Barcelona rozgromiła Leganés 5:0 w 1/8 finału Pucharu Króla. Gospodarze objęli prowadzenie już w 4. minucie za sprawą Griezmanna. Później wynik podwyższył Clement Lenglet. Po przerwie dzieła zniszczenia dopełnili Messi i Arthur.

Już samo losowanie 1/8 finału było dla Blaugrany łaskawe, bo nie dość, że miała rozegrać mecz u siebie, to jeszcze z czerwoną latarnią LaLigi, która w tym momencie mogłaby przegrać niejedno spotkanie z drugoligowcem. Setien nie zamierzał jednak ryzykować i posłał do boju najsilniejszy możliwy skład.

Gospodarze nie zasypiali gruszek w popiele i już od pierwszych minut ruszyli do boju. Kibice czekali więc jedynie cztery minuty, aż Messi pośle podanie na wolne pole do Semedo, a ten na pełnej szybkości obsłuży Griezmanna – coś, czego w wykonaniu Portugalczyka było zawsze jak na lekarstwo. Wykończenie Francuza wzorowe. Goście próbowali się odgryźć i mieli kilka niezłych akcji, w których jednak przede wszystkim na pierwszy rzut oka uwidaczniały się błędy Barcelony w defensywie, a po drugie celowniki Ogórków nie były zbyt dobrze ustawione. Cały klimat na boisku ponownie wykorzystali gospodarze. Uśpili rywali przy rzucie rożnym, po czym Messi świetnie dograł na krótki słupek do Lengleta. Francuz wreszcie nie zepsuł „setki” i na tablicy pojawił się wynik 2:0. Praktycznie do końca pierwszej połowy schemat gry nie uległ zmianie. Barcelona dominowała na boisku i raz po raz próbowała konstruować akcje w ataku pozycyjnym, jednak finalnie jej próby nie znalazły rozwiązania w siatce Cuellara.

Po przerwie obraz gry wyglądał podobnie, choć trzeba przyznać, że Leganés dało się zdominować w jeszcze większym stopniu. Gospodarze zaś kontynuowali swój recital, próbując zdobyć wyjaśniającego gola na 3:0. Oznacza to, że pokazali nastawienie, którego za kadencji Ernesto Valverde było jak na lekarstwo. Ich wysiłki opłaciły się w 59. minucie, kiedy to Messi przeprowadził indywidualną akcję, z dużą dozą szczęścia utrzymał się przy piłce w polu karnym i oddał strzał. Ten po drodze odbił się jeszcze od nóg interweniującego stopera i nie dał żadnych szans Cuellarowi na skuteczną obronę. Różnica trzech goli oznaczała dla gości praktycznie koniec meczu, zwłaszcza że stało się to tuż po przeprowadzeniu podwójnej zmiany przez Aguirre. Taki cios ogromnie wpłynął na morale Leganés. W związku z tym Barcelona przeszła na tryb „luźny” z zamiarem totalnej kontroli i cieszenia się grą. Przyniosło to pożądane rezultaty, gdyż w 77. minucie uderzenia Fatiego i Messiego dobił Arthur, zdobywając czwartego gola, a dzieła zniszczenia w postaci manity dopełnił sam Argentyńczyk. Warto tu odnotować bardzo ładne prostopadłe podanie Rakiticia, który tym samym pokazał, ile znaczą dla niego słowa hejterów.

Barcelona pewnie wygrała, ale trzeba stanąć w prawdzie i mocno docenić dzisiejszą postawę zawodników. Przez wiele miesięcy drużyna miała w takich meczach problem ze stylem, skutecznością i co rusz niweczyła przewidywania kibiców. Tym razem można było odczuć ducha dawnych czasów, kiedy wysokie wygrane były na porządku dziennym. Warto o tym pamiętać.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mayoral nienawidzę tego nazwiska

Nareszcie odbiliśmy się od dna wczorajszym okazałym zwycięstwem. Muszę przyznać, że nie spodziewałem się aż tak łatwej przeprawy licząc na trudniejsze spotkanie. Oczywiście nie ustrzegliśmy się błędów, które mogłoby być bardzo kosztowne, ale szczęście było po naszej stronie. Lenglet wczorajszym występem chyba dał jasny sygnał Setienowi kto bardziej zasługuje na grę obok Pique. Spodziewałem się lepszej postawy po Fatim, ale chłopak jest jeszcze młody więc ma czas na naukę. Trochę martwi mnie nasza przyszłość pod nieobecność Luisa bo tak naprawdę ciągle nie wiadomo kto może go ewentualnie zastąpić skoro nikogo już nie kupimy. Zobaczymy co wymyśli nasz trener? Póki co cieszmy się ze zwycięstwa oczekując na kolejne spotkanie.
VEB!

Coz niby ma sie z czego cieszyc ale Leganes biegal na obnizonych lotach, pilka 'zawsze' ladowala gdzie gracze Barcy chcieli. Przy zorganizowanej obronie i lepszych graczach nie byloby takiej pozytywy.

Bardzo ładne pierwsze 30 minut, potem już tak średnio, lecz na pewno ten mecz przyjemniej się oglądało niż jakikolwiek za kadencji Valverde.

Mówiłem po ostatnim meczu, że Umtiti i Roberto są o kilka klas niżej od swoich kolegów odpowiednio Lengleta i Semedo. Akurat oni zostali bohaterami meczu, w szczególności Semedo, który przebojowością, szybkością i asystą ustawił mecz i trzymał dynamikę zespołu. Bardzo ładnie pracował także Griezzman, wreszcie dostał wolną rękę w zmienianiu pozycji i latał jak wolny elektron, o to chodzi w grze ofensywnej!!!

Patrząc na ten mecz można mieć nadzieję na lepsze czasy, zawodnicy starają się zmienić styl i obraz gry a to już bardzo dużo. Oby im paliwa nie brakło ???? jeszcze dużo do poprawy ale kilku zawodników się wybije w nowej Barcie co już widać gołym okiem. Czekam na Dembele, to będzie jego ostatnia szansa. A kilku też pożegna się z zespołem. Więc kibicujemy i patrzy co nam zaserwuje drużyna po za CampNou ???? VeB

"Warto tu odnotować bardzo ładne prostopadłe podanie Rakiticia, który tym samym pokazał, ile znaczą dla niego słowa hejterów." - nie do końca to "zasługa" Rakiety, bo w tej akcji Messi dokładnie pokazał palcem gdzie chce piłkę. Ale i tak moim zdaniem najsłabiej dziś Busi i Fati. Ale do takiej naszej gry pierwszy jest za stary ( za wolno ) a drugi za młody ( potrzeba doświadczenia do szybkiej gry piłką).

Dzisiejszy styl i zdyscyplinowanie taktyczne wołają o pomstę do nieba.
Naprawdę dobrze Wam się to oglądało? Podania na siłę do przodu, środek pola pusty, Busi schowany między 5 zawodnikami Leganes, De Jong i Vidal czekający na 16 metrze razem ze skrzydłowymi na lagę do przodu. Jedyne co mnie cieszyło to próba szybkiej klepki zaraz za polem karnym. Barcelona, która wymieni 4 podania w obronie i na siłę pcha piłkę do przodu, bo tam ktoś kopnie zawsze i może będzie gol mnie zupełnie nie cieszy. 5-0? Błagam, mogło być 5-5, gdyby to nie było Leganes. W takim stylu wygrywać mecze może każdy, ale nam to nie przystoi. Kopanie się po czołach, mnóstwo strat i szczęścia.

Jest doskonale, humory poprawione, energia w kibicach pobudzona, duch dawnych czasów obudzony, teraz wygramy już z każdym!
Szczególnie podoba mi się obudzenie tego "ducha dawnych czasów". Mam nadzieję że następne spotkanie z RM wygramy 7:0 - jak duch to duch :)

Oby grali tak skutecznie z lepszymi zespołami które wywierają większy pressing

Barcelona wygrywa pewnie, wynik budujący, szkoda jedynie zmian, miałem nadzieje zobaczyć Collado szczególnie, że zawodników ofensywnych Barcy w tym momencie można wyliczyć na palcach jednej ręki...

Jak ogólne wrażenie? Dalej nudno, tyle że z wynikiem, czy coś się zaczęło wreszcie dziać?

"Ich wysiłki opłaciły się w 59. minucie, kiedy to Messi przeprowadził indywidualną akcję, z dużą dozą szczęścia utrzymał się przy piłce w polu karnym i oddał strzał."

trochę naciągane, Messi dostał kapitalne podanie od de Jonga, chociaż oczywiście nie ujmuję nic Leo!

Następny mecz gramy z białymi ?

Fati. O matko. Co za tragiczny występ. Już pal sześć te notoryczne straty i beznadziejne próby dryblingu... On kompletnie nie myśli co robi. Jeździec bez głowy. Poziom Tello.

Mi to tylko jakoś tak uśmiechu i radości z gry brakowało na twarz i w gestach naszych piłkarzy.

w kolejnej rundzie Real, zweryfikują jak nasi grają, a nie daje im większych szans, nawet po dzisiejszym

Mecz wygrany pewnie i małym nakładem sił, jest ok. Jestem zadowolony, trudno wyrokować, bo drużyna się nie forsowała.
Wielu krytykuje Fatiego, myślę że pierwsza połowa była dobra w jego wykonaniu, w drugiej zabrakło pomysłu i sił, no i Leganes w przerwie postanowiło go wyłączyć z gry bardziej zdecydowanie. Miał jednak szansę na tle słabszego rywala błysnąć i trochę nie wyszło, ale to nadal bardzo młody chłopak i wcale mnie nie dziwi że jest tak chwiejny i niepewny.
Fajnie że wypróbowali w praktyce wariant ataku z Lengletem, to może się w przyszłości przydać.
Ogólnie uważam że tak powinno się grać z tymi słabszymi w obliczu trudnego kalendarza i problemów kadrowych. Nie daliśmy im żadnych szans jednocześnie nie ryzykując zdrowia i zmęczenia.

Tyle razy mowilem ze jak Semedo idzie do lini koncowej to nie ma zadnego ruchu w polu karnym i musi wycofywac do tylu co taknqielu mu tutaj zarzucalo. Dzisiaj Griezmann to naprawil i od razu wyszla asysta. Ponadto dzisiaj od dawien dawna dalo sie zobaczyc Messiego tez na prawej stronie i stąd też poszło kluczowe zagranie do Semedo. Brawo.

Mam nadzieje ze po tym meczu Setien przestanie kombinowac z 3 obroncami. Aaa i tez Griezmann pokazal ze pozycja 9 mu niestraszna

Polacy przed ostatnimi Świętami wzięli pożyczki na łącznie 9 mld złotych, z czego 2,5 to były zwykłe chwilówki.
Jeśli osoby piszące komentarze na tej stronie są dobrą reprezentacją Polaków, to zaczynam widzieć gdzie tkwi ta tendencja do podejmowania nieprzemyślanych, pochopnych decyzji. Nie mogę się doczekać lepszego meczu Fatiego, znów będzie "po co w ogóle myślimy o Neymarze?"

Wynik niby ok, ale to dalej śmieszne że 34 letni Modric wciąga tyłkiem całą naszą pomoc, pomimo wywalenia ponad 200 baniek na wzmocnienie tej linii

Dobry, przekonujący mecz, akcje ciekawe z polotem i wielką radością do gry, taką Barcelonę chce się oglądać. Do poprawy wiele, przede wszystkim gra w obronie, za dużo pozwalamy przeciwnikom, na ogromny plus Semedo, jak już większość zauważyła zagrał mecz kompletny, Fati dużo chęci, natomiast widać, że nerwy biorą górę ;)

Jak się okno jutro zamknie i nikt nie dojdzie to ja nie wiem jak to będzie z fatim do końca sezonu, dembele powinien niebawem wrócić ale jak złapie kontuzje to fati na każdy mecz

Ludzie! Messi ma 32 lata. Przez 14 lat eksploatowany na najwyższym poziomie. Nie chce mu się biegać? Człapie? Sprzedać? Absurd! On nie będzie robił sprintów 40m na wolne pole. On gra na małej przestrzeni, bo tu robi różnice i odsadza 2-3 rywali nawet w swoim wieku. Ma cyrkiel w nodze. Takiego rozgrywajacego na świecie nie ma nikt! Musimy dokupić mu partnerów, którzy swoją dynamiką dorównają jego wizji gry. Stara gwardia nie daje już rady.

Słaby mecz ansu szkoda chłopaka ale to jest Barcelona i tu nie ma miejsca na takie gafy. Trzeba czekać na Dembele

Nie mamy skrzydeł i to jest nasz największy mankament od dłuższego czasu.... Fati na wypo niech się ogrywa, jeszcze musi dużo chleba zjeść.... Popatrzcie na skrzydła topowych zespołów.

Chciałbym żeby nasza trójka wyrosła na piłkarzy pokroju: Ansu JR, Artur Hernandez i Frankie Iniesta.. Jest potencjał tylko praca, praca i jeszcze raz praca! Fajnie że wygrywamy powiedzmy na pół gwizdka w takim rozmiarze, oby do przodu i w niedziele po 3 punkty! Pozdrówki! VeB!

Z meczu na mecz coraz mniej przekonany jestem do A. Fati.

5 bramek .... 0 odpowiedzi .

Po ostatnich słabszych meczach ten zdecydowanie na duży plus . Cieszy przede wszystkim to , że drużyna chciała strzelać kolejne bramki a nie zadowalała się jednobramkowym prowadzeniem , Team pokazał pazerność na gole był pomysł na grę , zawodnicy wykazali duże zaangażowanie , takie mecze się ceni i oby więcej takich spotkań oczywiście nie wymagam by każdy kolejny mecz był wygrany w takich rozmiarach ale żeby odpowiednie rzeczy z tego meczu zostały podtrzymane . Gratulacje drużyno !

Ten Fati to dramat.To tak jakbyśmy grali bez skrzydła.Tak tak wiem dajmy mu czas ale jak on sie nawet nie wyroznia z Ibizą czy Leganes

Fati to jest tragizm ogólnie brak pomysłu jak sensownie rozegrac pilke żadnych przechwytow straty piłek a strzałem w 84 tylko podsumował swój występ nie mówię że to miał być gol i obecnie piłkarz ktory tylko osłabia lewe skrzydło nic nie wnosi nie na 1 skład

Leganes zagrał na miarę pozycji w tabeli. Mimo wszystko cieszy dobry wynik i mimo wszystko lepsza gra całego zespołu. Szczególnie Griezman pozytywnie mnie dziś zaskoczył. Mam wrażenie, że pozwolono mu na większą swobodę porusznia się po boisku. De Jong gra niesttey co raz gorzej. Co się z nim dzieje? Fati nadal słabo. Przegrywa większość pojedynków 1 na 1.

Konkluzja jest prosta. Jeżeli Quique chce zmieniać system, to dopiero po przepracowanym pre-sezonie. Powrót do 4-3-3 i zawodnicy od razu wiedzą co mają robić i jak się poruszać po boisku. Teraz trzeba "tylko" wykrzesać u piłkarzy większą intensywność w graniu i mam nadzieję, że ten sezon można jeszcze uratować

Nie da się przez cały mecz grać na najwyższym biegu , Barca w tym meczu w odpowiednich momentach przyspieszała co przełożyło się na bramki , 5:0 oby więcej takich meczy , jeżeli taka gra jak dziś przełoży się na mecze wyjazdowe, będzie można mieć nadzieję na jakiekolwiek trofea w tym sezonie

Taką Barcelone chcę sie oglądać!!
To nie byl perfekcyjny mecz.. Bylo dużo glupich strat bledow. Jednak wynik idzie w świat!!

Brawo Messi Brawo Griezmann!!
Visca el Barca!!

Okej, ale szkoda że Arthur nie podał w tamtej akcji w której zdecydował się na ryzykowny strzał z a z 7 metrow

To jak tam w końcu, sprzedajemy tego Messiego czy nie ? :)

Super wynik,gra nie najgorsza,dziwi mnie te jeczenie,tu nawet 5-0 to im malo,ludzie przerzuccie sie na P$G i tam bedziecie Neymara i Mbappe ogladac jak czaruja,pozdro dla prawdziwych !!!

5-0 ładnie. Ale gdyby tak trochę więcej pobiegali to by i 8-0 dali rade

Nie ma jak puchar w TVP. Czekamy na Borka? :)

Hejty na Rakietę 3 2 1

Messi na 5-0 Dariusz Szpakowski : Warto dla takich chwil żyć i na takie chwile czekać xd xd xd xd
konto usunięte

Semedo jak ty mnie dzisiaj imponujesz. Jak tak bedzie gral to roberto dlugo nie zagra.

Warto żyć dla chwil, w których Messi strzela bramkę. ~D. Szpakowski

Dzisiaj gra De Jonga to tragedia. O Rakiticiu nie będę się wypowiadał bo przyzwyczaił do słabej gry. Lepiej dziś Messi ale wiadome przeciwnik praktycznie poddał się po pierwszej bramce

Z Lepsza drużyna leżymy i kwiczymy.

Strzal Fatiego to wyznacznik jego calego talentu

Dziwne, że w tej akcji Arthur nie podawał xd

Mnie najbardziej Busquets denerwuje. To jest taki hamulec. Glupie strat, do tego najpierw 8 kontaktow z pilka i dopiero podanie.

coś mi się wydaje że Setien bedzie miał problem z wdrożeniem swoich pomysłów!! barca jest w tej chwili zabetonowana przez Busquetsa Pique Albę i Messiego. Widać jak na dłoni że im się po prostu nie chce

Fati to melodia przyszłości, jeszcze dużo pracy przed nim, ale trzeba dawać mu grać, najlepiej końcówki jak już Dembe wróci

Fati chyba powinien troche w barsie b pograc bo na ta chwile oza podaniem do najblizszego i wchodzenie w sciane z rywalem robi za statyste.

Griezmann chyba jeszcze w żadnym meczu nie był tak często pod grą dlaczego??? bo gra na 9

rakieta po co??? temat sprzedaży niby aktualny a tu wchodzi lipa
z Busquetsem i Setienem bedzie to samo co Rakieta i Valverde. Busi nawet bezfromy bedzie grał u Setiena wszystko. DeJong musi grać na DM przodem do bramki jest o wiele bardziej pożyteczny widać przy asyscie

Serio tak bardzo podoba sie Wam dzisiejsza gra Barcelony?

Wszyscy mieli pretensje do Valverde , że nie stawia na Puiga i Fatiego... i miał rację oni się nie nadają do Barcelony.

Fati praktycznie nie ma udanych zagran, poza tymi do najblizszego, poza 2 baramki gdzie pilka go nabila ten gosc nic nie pokazuje. Z czego ten wielki talent?? w ktorych zagraniach on sie przejawia? Skoro jest mlody i nic mu nie wychodzi to zaden talent.

Fati to by w polskiej lidze nie grał

Wszystko fajnie ale biegać dalej się nie chce..

Musiał rakietę wpuścić musiał... Nie wiem po ch..