Mundo Deportivo: Abel Ruiz zostanie sprzedany do Sportingu Braga

Dariusz Maruszczak

28 stycznia 2020, 23:11

Mundo Deportivo, Sport

35 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donoszą katalońskie dzienniki Mundo Deportivo i Sport, Barcelona doszła do porozumienia ze Sportingiem Braga w sprawie Abla Ruiza.

Mundo Deportivo podaje, że napastnik, który skończył dziś 20 lat, przeniesie się do portugalskiego klubu na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. Po tym okresie Sporting będzie go musiał jednak wykupić za 10 milionów euro. Według katalońskiego dziennika na tę sumę składa się zarówno podstawowa kwota operacji, jak i zmienne. Tym samym Ruiz zostałby najdroższym piłkarzem w historii tego klubu. Z kolei Sport pisze tylko o transferze definitywnym za 10 milionów, które mają zostać wypłacone w kilku ratach.

Jutro Ruiz ma udać się do Bragi, aby zamknąć wszystkie szczegóły umowy, na podstawie której zwiąże się z nowym pracodawcą na pięć sezonów. Mundo Deportivo podkreśla, że Barcelona będzie mogła odkupić napastnika w ciągu najbliższych trzech lat.

Ruiz chciał opuścić Blaugranę już latem, ale klub zablokował jego odejście. Teraz młody zawodnik będzie mógł udowodnić swoją wartość w szóstym zespole ligi portugalskiej, który występuje również w Lidze Europy. 20-latek powinien być ważnym elementem Sportingu, zważywszy na wysoką kwotę operacji, jak na klub z Bragi.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Już nie wiadomo czy się śmiać czy płakać czytając co wymyśla nasz zarząd.
Wypożyczamy Todibo i nie mamy prawonożnego zmiennika dla Pique. Teraz mówi się, że na wypożyczenie pójdzie Wague zmiennik Semedo na prawej obronie (chociaż i pozycja Semedo jest niewyraźna, pomimo, że zarząd stwierdził, że piłkarz ten nie jest do sprzedania w zimowym okienku).
Kontuzjowany Suarez nie wróci w tym sezoni. Na chwilę obecną na 3 dni przed zamknięciem okienka transferowego klub nie pozyskał zmiennika dla Urugwajczyka ale już teraz pozbywama się Ruiza.
Nie wrócił do pełni zdrowia Dembele (jego możliwy powrót ok 20 lutego) ale już teraz pozbywamy się Pereza. A co będzie gdy Dembele za chwilę znów wypadnie z gry?
Mieliśmy młodego i zdolnego Alenie to daliśmy go na wypożyczenie, by niejaki pan Rakitić miał się w Barcelonie komfortowo i mógł się cieszyć pobytem w klubie nawet gdyby miał grzać ławę.
Czy mu źle ? Chyba nie. Ma wszak dobry kontrakt, a dodatkowo Barca jest takim pięknym miastem.
O ile włodarzom klubu uda się zrealizować ich "zabójcze" pomysły to tak po prawdzie w I zespole będziemy mieli łącznie z Fatim 18 piłkarzy,
w tym 7 "staruszków" (Poique, Alba, Busqets, Rakitić, Messi, Suarez).
Można zatem zadać pytanie jak Barca w tak okrojonym składzie ma sięgnąć w tym sezonie po jakiś sukces?
Przecież o ile jeszcze, nie daj Boże kontuzji w najbliższym czasie nabawiłby się Messi to Barca mogłaby znaleźć się w dolnych rejonach tabeli.
Reasumując powiem tak. Dzięki włodarzom klubu oraz byłemu trenerowi Barca to olbrzym na słomianych nogach.

jak jak czytam że ktoś ma nam płacić w ratach to mnie słabi.Albo płacą od razu albo wcale.Polityka transferowa Barcy to totalne dno

To będzie taki sam ruch jak z Adama Traore bardzo dobry ruch bo nie gra nie dostaje szans a za 3 lata o kurw..... on dobry

taaa ten do bragi A.Marques do juve teraz niech jeszcze griezmann kontuzje złapie to już nawet juniora nie będzie masakra co za polityka ....zamieszanie z Rodrigo jakby nie można na rok wziąć cavaniego za mniejsza dużo kase i z gwarancja ze on będzie strzelał

Nie dostawał prawie w ogóle szans w swojej przygodzie z Barceloną. Ciężko się dziwić, że był to zły ruch.

Ta sprzedajmy go i Pereza A kupmy jakiegoś dziada w ostatnim dniu za 60 baniek

Póki co zapowiada się drugi Garcia, szedł jak burza w młodych sekcjach reprezentacji, jednak już na najwyższym poziomie idzie mu mocno średnio

Wszystkich sprzedajmy! Zamknąć tą szkółkę bo na co ona komu, kupimy sobie grajków.Ważne żeby w składzie był Busi, Pique, Alba, Roberto, Messi i Suarez- będą grać jeszcze z 10 lat jak nic.

Braga dobry klub dla niego, lepiej transfer definitywny opcją odkupu zawodnika

Bardzo dobre miejsce dla niego tam przynajmniej stawiają na młodzież :)

To Majecki do Monako za 7mln idzie...a gdzie On, a gdzie Abel. Jak byle jaki Rordigo 50 miał niby kosztować....
Mamy Januszy w Dyrekcji sportowej....
Albo ściągamy zawodników za +100mln, których albo trener nie chce i wystawia byle gdzie bo musi, albo są niewypałami i co chwilę kontuzja....
Albo jakiegoś haka ktoś ma i dlatego tak się dzieje...

Ciekawe za ile będzie można go odkupić jak odpali ...?
konto usunięte

Myślałem, że o Sporting Lisbona chodzi xD