Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Dariusz Maruszczak

20 stycznia 2020, 12:25

AS, Mundo Deportivo, Sky Sports

115 komentarzy

Fot. Getty Images

Mundo Deportivo informuje, że w Barcelonie ma odbyć się dziś spotkanie, na którym przedyskutowany zostanie m.in. temat sprowadzenia środkowego napastnika. Ponadto w rozmowie ze Sky Sports dyrektor sportowy Juventusu potwierdził prowadzenie rozmów z katalońskim klubem w sprawie wymiany młodych graczy.

Mundo Deportivo: Osoby odpowiedzialne za sekcję sportową FC Barcelony mają spotkać się dziś, żeby przeanalizować możliwe posunięcia w końcówce zimowego okienka transferowego. Głównym tematem rozmów ma być zasadność sprowadzenia środkowego napastnika po kontuzji Luisa Suáreza. Odbędzie się również debata na temat ofert za piłkarzy, którzy mogą opuścić klub w zimie. Vidalem jest zainteresowany Inter, a Rakiticiem - Juventus i PSG.

Kandydatem do wzmocnienia Barcelony jest Pedro, którego kontrakt z Chelsea wygasa w czerwcu, a skrzydłowy jest obecnie w zespole The Blues tylko rezerwowym. Kolejną opcją może być Krzysztof Piątek. Polski napastnik po przybyciu Zlatana Ibrahimovicia do Milanu ma mniejszą rolę w drużynie. Kandydatem nie będzie za to Paco Alcácer, który może stracić miejsce w Borussii na rzecz Haalanda. Barça musi też zdecydować, co w tej skomplikowanej sytuacji zrobić z Abelem Ruizem. Dziennik pisze również na temat Daniego Olmo. Priorytetem 21-latka jest Barca, ale Hiszpan ma ofertę z Milanu, a Katalończycy nie chcą zapłacić za niego 30 milionów euro.

Alejandro Marques

Sky Sports: Dyrektor sportowy Juventusu Fabio Paratici potwierdził zainteresowanie młodym piłkarzem Barcelony. Wyznał on, że Marques ma cechy typowe dla napastnika grającego we Włoszech i klub pracuje nad jego sprowadzeniem. W drugą stronę mógłby powędrować ofensywny pomocnik Matheus Pereira, który w opinii Paraticiego jest dobrym technicznie zawodnikiem, ale potrzebuje określonego stylu gry, aby wyeksponować swój najwyższy poziom. Dyrektor sportowy uważa, że takie rozwiązanie może być korzystne dla obu stron i przyznaje, że trwają rozmowy z Barceloną.

Mundo Deportivo: Kontrakt Marquesa z Blaugraną wygasa w czerwcu bieżącego roku i napastnik nie ma zamiaru go przedłużać.

Wymiana Ivana Rakiticia na Federico Bernardeschiego

Sky Sports: Paratici wyznał, że ta koncepcja pojawiła się ubiegłego lata, ale teraz nie ma konkretnego zainteresowania przeprowadzeniem takiej operacji.

Lautaro Martínez

The Sun: Manchester City i Manchester United mają latem rywalizować z Barceloną o kupno argentyńskiego napastnika.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dawać Adama Traore... Wkoncu wychowanek
Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.2.

Podstawowe pytanie , dlaczego szukają napastnika skoro jest Griezmann , który jest stworzony do gry na 9 , o wiele bardziej potrzebny jest nam boczny pomocnik , który by godnie zastąpił w końcu Neymara , albo po prostu Neymar

A może Cavani na te pół roku?

Oglądam w miarę możliwości Milan jak tylko się da i krótko: mają taką pomoc, że i Lewandowski strzelałby tyle goli co ostatnio Piątek. Krzysiu uciekaj od nich czym prędzej. Wiem, że wbrew niektórym opiniom, w Barcelonie strzelałbyś mnóstwo goli i w przyszłości godnie zastapiłbyś nawet Suareza!
Tak czy inaczej uciekaj gdziekolwiek, gdzie tylko pomoc jest chociaż trochę lepsza niż w Milanie.

Po co dla city kolejny napastnik jak maja aguero,jesusa,mahreza,sterlinga

Jesli Piątek to nie wypal, tocjak nazwac Dembele?

A teraz pytanie, który woli grać dla Barcy zamiast dla Realu?

Nie wiem czemu nigdy nie było tematu Jesusa, bo zaraz po Lautaro to jego widziałbym na 9

Milan to dzisiaj chyba jedna z gorszych opcji dla napastnika, który musi się uczyć i rozwijać. KOSZMARNA pomoc, fatalnie poukładana i przepłacona drużyna, która nie ma pojęcia o grze zespołowej i konstruowaniu akcji. Nawet Barcelonę EV oglądało się przyjemniej.
Jeśli widzisz, że napastnik, który w poprzednim sezonie bił historyczne rekordy strzeleckie Serie A przestaje strzelać, to szukasz przyczyny i starasz się rozwiązać problem a nie sprowadzasz innego napastnika, który w tym roku skończy 39 lat. Nie w Piątku jest problem tylko w Milanie.

Chciałbym zobaczyć Krzyśka w innym klubie. Nie musi być to Barca, ale myślę, że w innym otoczeniu szybko by się odbudował

a takiego Naniego nie można wypożyczyć z ameryki ?

Pedro? Haha Piątek jeszcze lepiej coraz lepsze te kwestie godzin

Ja bym to widział tak:
Ter Stegen, Cancelo, Van Dijk, Langlet, Alba, Busquets, De Jong, Coutinho, Neymar, Suarez, Messi
Na ławce Neto, Roberto, Umtitti, Griezmann, Lautaro, Ericksen, Kante, Vidal, Fati
trener Klopp
przyznaje że inspirowałem się niektórymi wypowiedziami na forum

I LM bez save&load

Priorytetem tej drużyny to:
- sr napastnik - Lautaro mile widziany
- ofensywny pomocnik - jeśli coutinho wróci to sprawdziłbym go na pozycji Iniesty
- defensywny pomocnik - kante żeby Busi miał ciśnienie
- sr obrońca - Virgil marzenie nierealne
- prawa obrona - ktoś kto oskrzydli akcje, Semedo wciąż jest zbyt zachowawczy

Piątek no nie wiem. Fakt że teraz nie mają 9 więc Barcelona musi się na tym solidnie zastanowić co z tym problemem zrobić. Wracając do Piątka jak dla mnie to jest ryzykowne posunięcie ponieważ jak wróci Suarez może wylądować na dłuższy czas na ławce i to będzie dla niego najgorsza z możliwych sytuacji. Przykład jest w Milanie jak przyszedł dziadek Ibrahimović to już o polaku zapomnieli mało tego już się go chcą pozbyć niestety. Piątek to jeszcze młody chłopak więc taka sytuacja może cofnąć jego w rozwoju jako piłkarza. Ja wiem że większość kibiców chciało by mieć polaka w Barcelonie bo ja też ale ja patrzę pod względem rozwoju piłkarza co może się stać najbliższej przyszłości.

Nie brać Krzycha bo polak... A Polak Polakowi wilkiem... Jestem za tym żeby przyszedł jeśli jest tak chęć klubu...

A czemu Wernera nie chcą kupić ? Latem będzie klauzura 60 mln ...

Piątek? My już mamy pistolero.

Ja tam bym brał Piątka!...a co, dlaczego nie? Był by dobrym zmiennikiem dla Suareza.

Priorytetem powinien być Martinez. Piątek, Bernadeshi? Potrzebna wymiana zamiast transferu?.... Proszę o Piątek i Martinez... 140mln na transfer na dwóch... Visca El Barca

Jak City zgarnie Martineza do Jezusa brać :)

Piątek przy podaniach Messiego nawali dużo goli :D

Ten zarzad jest tak durny ze sie nie zdziwie jak sciagnąl Piatka za 40 mln ojro XD

Ludzie, ktorzy mysla, ze Inter teraz sprzeda Barcelonie Lautaro....
Moja odpowiedz ---> XD

Priorytetem powinien być Martinez. Piątek, Bernadeshi? Potrzebna wymiana zamiast transferu? Mamy dużo pomocników.

Jak Piątek w Milanie się nie odnajduje a co dopiero w Barcelonie xD

Lautaro to jest po prostu priorytet. Chlopak ma to coś i jak tylko jeszcze poprawi trochę skuteczność to będzie maszyną do strzelania bramek.

Jak zwykle w przypadku plotki o polskim piłkarzu w wielkim klubie to zaraz hejt i wyśmiewanie… Akurat z grona potencjalnych piłkarzy którzy mogliby realnie trafić teraz do Barcy, Piątek to idealne rozwiązanie. Po pierwsze to typowa „9”, którą za Suareza potrzebujemy a nie kolejny skrzydłowy. Barcelona potrzebuje napastnika, który będzie lisem pola karnego i będzie strzelał a nie klepał na prawo i lewo z pomocnikami. Cena 25-30mln to dzisiaj promocja. W ogóle śmiech na sali, że Milan go sprzedaje. Rok temu dzięki niemu grali do końca o LM a teraz amator Pioli, który o mało co nie spuścił ostatnio Fiorentiny do Serie B stawia na Leao, który rozegrał 1 niezły sezon w Lille (liga też jakże słabsza od włoskiej) a w tym roku może się poszczycić imponującym bilansem 2 bramek… No, ale to Brazylijczyk więc na nich trzeba stawiać, nie to co Polak… Ci, którzy piszą że transfer Krzysztofa byłby najgorszy w historii klubu... – nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby po transferach Boatenga, Douglasa czy innych tego typu ananasach pisać takie rzeczy. Wy oczywiście wolelibyście jakiegoś Olmo, którego 90% ludzi na oczy nie widziało z Dinama no bo przecież Polak nie może trafić do Barcy…

Już pomijam to że Piątek wydaje się kompletnie nie pasować stylem do tego co już gra Barcelona, a wszyscy chcą jeszcze szybszej i bardziej kombinacyjnej gry, nie zgodzę się też z nazwaniem tej opcji jak wyczytałem na LR tanią, wydanie 30 mln na gościa którego przerósł Milan było by iście hazardowym posunięciem .

Forget about Neymar jr

A co z Velą? Temat całkowicie upadł?

Piątek nie pasuje stylem do Barcy.

Transfer Piątka byłby najgłubszym transferem w historii.
Piłkarz ten kompletnie nie pasuje do naszego stylu gry, jest typową "9" lecz o znacznie mniejszym potencjale niż trzydziestu innych piłkarzy na jego pozycji.
Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby pozbycie się tej zimy Rakiticia, co dawałoby większe szanse do "minut" dla młodych pomocników i dla Vidala oraz S.Roberto. O ile ten ostatni grałby w pomocy to duet prawych obrońców mogliby tworzyć Semedo i Wague.
I jeszcze jedno: jaka jest sytuacja Emersona grającego w Betisie. Kiedy ten prawy obrońca może przyjść do Barcy?

Ja chyba na ich miejscu odpuściłbym sobie transfer napastnika, zimą nikogo konkretnego nie ściągną więc za pewne skończyłoby się na klapie typu Boateng. Jest Messi, Griezmann, Ansu i Perez a w lutym dojdzie Dembele któremu BYĆ MOŻE uda się dograć sezon bez następnej kontuzji.

Może Orlen doplaci do transferu pierwszego Polaka w FCB ? ;)

Znajac nasz zarzad napewno przyjdzie Piatek
konto usunięte

Tylko nie Piątek.

Piątek nie odnajdzie się w naszej grze kombinacyjnej, to jest typowa "9", a u nas ktoś taki się nie sprawdzi. Napastnik u nas musi przede wszystkim dobrze operować krótkimi podaniami. Najbardziej chciałbym Wernera.

No dobra,Rakitić powinien zmienić klubowe barwy i za tym jest większość naszych fanów ale po co nam Bernard z deski?
A co do Piątka to zapomnijcie,niech się gostek rozgląda za klubami z dolnych rejonów tabeli bo te topowe to dla niego za wysokie progi.

Mam nadzieję, że te plotki nie zmienią się w oferty... Z całym szacunkiem do Pedro, ale chłop będzie zabierał tylko miejsce młodym piłkarzom, zdecydowanie jestem przeciwny temu transferowi, nawet za darmo. Skoro nie gra w słabej "Czelsi", to u nas tym bardziej nic nie pokaże. Rakitic niech odejdzie za piniążki, żadnych Bernardeschich nie potrzebujemy. Ansu ma dostawać minuty, a Włoch nie różni się niczym z takim Perezem. Wolę grać swoimi chłopakami.

Ludzie z La Rambli, komentujcie plotki transferowe tutaj ;)
Co do tematu - jakoś nie pasuje mi tutaj Pio. Nie ten typ napastnika. Lautaro - jak najbardziej.

Może i przydałby się taki napastnik lis pola karnego. Nie mówię tu konkretnie że piątek to super opcja ale styl napastnika. Czasami nie ma komu zagrać w tym polu karnym go chcą wejść z piłką do bramki. No i Rakitic mógłby odejść i ok by skorzystał i my

był wcześniej Polak na zdjęciu głównym artykułu? :)