Mundo Deportivo: Quique Setien zmienia zwyczaje w Barcelonie

Julia Cicha

16 stycznia 2020, 20:00

Mundo Deportivo, RAC1

84 komentarze

Fot. Getty Images

Każdy trener po przejęciu nowego zespołu wprowadza pewne zmiany w porównaniu z metodami pracy jego poprzednika. Nie inaczej jest w przypadku Quique Setiena. Mundo Deportivo wymienia kilka szczegółów, które szkoleniowiec postanowił zmodyfikować, planując pracę zespołu.

Kantabryjczyk wróci do zwyczaju stosowanego przez Luisa Enrique w pierwszym roku jego pracy w Barcelonie: będzie podawał listę powołanych dopiero w dniu meczu, a nie dzień przed, po konferencji prasowej. W przeszłości takie rozwiązanie miało ponoć nie spodobać się części piłkarzy, ponieważ jeśli spotkanie rozgrywane jest w niedzielę, a dany gracz nie otrzyma powołania w sobotę, ma prawie cały weekend wolny. Teraz mimo to musi stawić się w niedzielę na porannym treningu, by dowiedzieć się, czy znajdzie się na liście.

Dziennik dodaje, że Setien planuje, by treningi w dniu przedmeczowym odbywały się rano. W takim wypadku, jeśli zespół ma sesje w piątek wieczorem i w sobotę rano, zawodnicy mają mniejsze szanse na imprezowanie. Dodatkowo trener wierzy w ciężką pracę i widać już, planuje większe obciążenia, niż miało to miejsce za kadencji Ernesto Valverde.

Barcelona odbędzie więc trening w sobotę o godzinie 11, a około 12:30 Setien weźmie udział w swojej pierwszej przedmeczowej konferencji prasowej. Kolejnego dnia o podobnej porze można spodziewać się listy powołanych. Niedzielna sesja będzie głównie taktyczna, a nie fizyczna, by zachować siły na starcie z Granadą.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ojej biedni piłkarze co zrobią bez wolnego weekendu i 3h pracy :/
« Powrót do wszystkich komentarzy