Mundo Deportivo: Josep Maria Bartomeu spotkał się z Giannim Infantino

Maciej Łoś

16 stycznia 2020, 18:30

Mundo Deportivo

16 komentarzy

Fot. Getty Images

Wg informacji Mundo Deportivo prezydent Barcelony Josep Maria Bartomeu był we wtorek w Zurychu i uczestniczył w zebraniu Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA), razem z przedstawicielami Liverpoolu, Borussii Dortmund i Ajaksu. Spotkali się oni z prezesem FIFA, aby porozmawiać o nowym formacie Klubowych Mistrzostw Świata. 

Od 2021 roku turniej będzie rozgrywany co cztery lata, a pierwsza edycja z 24 drużynami odbędzie się w Chinach. Zaproponowana przez UEFA droga eliminacji europejskich klubów do rozgrywek nie podoba się przedstawicielom ECA. 

UEFA chce, by na Klubowych Mistrzostwach Świata Europę reprezentowali zwycięzcy Ligi Mistrzów i Ligi Europy z czterech sezonów przed turniejem. ECA woli jednak, żeby w miejsce drużyn, które wygrały te drugie rozgrywki, pojawiły się zespoły z najwyższych miejsc w rankingu, które nie zdobyły najważniejszego europejskiego trofeum. FIFA podejmie decyzję pod koniec marca, a ECA walczy też o więcej niż osiem miejsc dla europejskich zespołów.

W oczekiwaniu na zwycięzców Ligi Mistrzów z 2020 i 2021 roku, znamy już dwóch pewnych uczestników KMŚ z Europy. Są nimi Real Madryt i Liverpool. Jeśli propozycja UEFA zostanie zaakceptowana, któryś z klubów takich jak Barcelona, Bayern czy Juventus nie pojedzie na turniej kosztem drużyn, które wygrały Ligę Europy. W 2018 i 2019 roku w finale zwyciężyły odpowiednio Atlético i Chelsea. 

Jeśli ECA przekona wszystkich do swojego pomysłu, wtedy, oprócz zwycięzców Ligi Mistrzów, do Chin pojadą także najlepsze drużyny z rankingu FIFA. Na ten moment są to: Barcelona, Bayern, Atlético, Juventus, Manchester City, PSG, Arsenal i Manchester United. Wygrany Klubowych Mistrzostw Świata otrzyma aż 115 milionów euro, dlatego Barça, zarówno przez kwestie finansowe, jak i prestiż, walczy o udział w tych rozgrywkach. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Niszczenie futbolu odcinek 139.
Ciekawe co będzie dalej.
Cieszę się, że mogłem oglądać ostatnie lata normalnej piłki.
Zdążyłem przed
-Superliga, gdzie gra się i ma się parasol ochronny, żeby nie wylecieć z niej.
-liga hiszpanska w usa, arabi itd
-mundial i euro, bujda losowanie, gdzie gdzie jeden nie może grać z drugim.
-liga europy 2 dla slabiakow
-i drużyny w europie nie z europy

@MT7 Mam te same odczucia, 43 lata na karku i wspomnienia, że "kiedyś to było " :)

@MT7 ostatni super puchar Hiszpanii pokazał ci co nas czeka w przyszłości..... Antyfutbol

@MT7 footmoneyball czy coś w tym stylu oglądamy.

@MT7 i do tego należy dodać...
- wina Pereza xD
« Powrót do wszystkich komentarzy