AS: Quique Setien nie sprzeciwia się odejściu Todibo na wypożyczenie

Dariusz Maruszczak

15 stycznia 2020, 12:30

AS, Sky

11 komentarzy

Zatrudnienie Quique Setiena wzbudziło pewne wątpliwości co do odejścia Jean-Claira Todibo do Schalke, ale według doniesień mediów operacja będzie kontynuowana i może zostać sfinalizowana nawet w najbliższych godzinach.

Jak informuje AS, Quique Setien nie wyraża sprzeciwu wobec odejścia Jean-Claira Todibo do Schalke na zasadzie wypożyczenia. Zmiana na stanowisku trenera w Barcelonie nie skorygowała więc początkowego planu. Pojawiały się w tym zakresie pewne wątpliwości, ponieważ Betis pod wodzą Setiena od przybycia do drużyny Marca Bartry grał niemal wyłącznie trójką środkowych obrońców, a po odejściu Todibo w pierwszym zespole Blaugrany zostaliby tylko Gerard Piqué, Samuel Umtiti i Clement Lenglet. Jednak według ASa w razie potrzeby nowy szkoleniowiec będzie sięgał po Ronalda Araujo z Barcelony B. Na wczorajszym treningu Setien sprawdzał również Chumiego.

Odejście Todibo wydaje się więc nieuchronne. Francuz od weekendu przebywa w Niemczech i ma trafić do Schalke na półtoraroczne wypożyczenie. Wbrew wcześniejszym doniesieniom klub z Gelsenkirchen może zapewnić sobie opcję wykupienia obrońcy. Tak przynajmniej informuje Sky. Według tych doniesień Barcelona niechętnie podchodziła do zawarcia tej możliwości w umowie, ale będzie mogła odkupić zawodnika do 2022 roku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

'Jak informuje AS'.... a co oni moga wiedziec. Jakby mieli szpiegow wszedzie naokolo. Sky rez wie co jest w kontrakcie...

Oj setię miałeś stawiać na młodzież a tutaj wyganiasz takiego kota i będzie grał Pique i Umtiti do zajechania

Ciekawe co zrobimy jak jeden 3 Pique/Umtiti/Lenglet wypadnie na dłuższy czas. Już pomijam fakt że w takim wypadku nie da się np. przejść na 3 obrońców, bo wystarczy że jeden wypadnie i już nie ma kogo tam wsadzić.

To najlepsza opcja

w Schalke może się bardzo rozwinąć, jak będzie grał dobrze to go wykupią, a my odkupimy i każdy zadowolony bo Barca pozyska ogranego, młodego stopera, a Schalke zawodnika do pierwszego składu na półtora roku + zapewne zarobi na tym dealu

Skoro nowy trener nie widzi dla niego miejsca to po co go trzymać by nie grał?