Mundo Deportivo: Barcelona zadzwoniła do Quique Setiena już w piątek

Julia Cicha

15 stycznia 2020, 13:30

Mundo Deportivo, Sport

28 komentarzy

Fot. Getty Images

Josep Maria Bartomeu zapewniał wczoraj, że Barcelona od jakiegoś czasu rozważała zatrudnienie nowego trenera i sondowała kandydatów na to stanowisko. Jednym z nich miał rzeczywiście być Xavi, z którym Abidal i Grau spotkali się dwukrotnie w piątek i w niedzielę. Na jednym ze spotkań obecni byli także brat, żona i agent Hiszpana. Ostatecznie Xavi odmówił klubowi, a ten zdecydował się na Quique Setiena.

Mundo Deportivo podaje jednak, że w tym samym czasie Barça kontaktowała się właśnie z Kantabryjczykiem na wypadek „nie” ze strony Xaviego. Zadzwoniono także do Ronalda Koemana, który bardzo szybko odrzucił ofertę. Ramón Planes zadzwonił z kolei do Setiena, by powrócić do przeprowadzonej około dwa miesiące wcześniej rozmowy. W momencie, gdy dyrekcja sportowa zaczęła rozważać zwolnienie Valverde, zaczęto brać Quique pod uwagę. Skontaktowano się z jego agentem w piątek, a w poniedziałek rano Abidal przeprowadził ze szkoleniowcem długą rozmowę telefoniczną. Zaangażowanie i chęci trenera sprawiły, że stał się on pierwszą opcją dyrektora sportowego.

Teraz Setien rozpoczyna pracę w nowym klubie i widać już pierwsze tego efekty. Wg Sportu doszło już do pierwszego spotkania z pionem sportowym, na którym ustalono, że zimą nie odejdzie żaden z piłkarzy oraz że nie wyklucza się transferu „dziewiątki” z powodu kontuzji Luisa Suáreza. Oznaczałoby to przede wszystkim zatrzymanie w klubie Arturo Vidala. W kwestii poszukiwania napastnika Barcelona będzie działać ostrożnie, bo nie chce popełnić błędu, co miało miejsce z Boatengiem, a jeśli nie znajdzie kandydata za odpowiednią cenę, postawi na młodzież, m.in. Carlesa Péreza i Ansu Fatiego.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Perez i Ansu to inwestycja na przyszłość. Nam potrzebny jest młody napastnik z doświadczeniem w najwyższych ligach.

Lautaro to jedyna, odpowiednia opcja dla Barcy

Słusznie - nie wypuszczać Vidala i koniecznie kupić 9 !!! VeB!

Bardzo dobra decyzja o zachowaniu Vidala, potrzebny jest nam taki as z rękawa często

Co wy widzicie w tym Lautaro? Jović też miałbyć dobry.

Oby Cou wrócił ! Jestem przekonany, że przy tym trenerze zobaczymy go w najlepszej wersji. Oglądałem na Rakutenie Matchday i nawet tam Cou wyglądał na gościa, który ma jakiś problem z mentalnością. Cichy, wycofany, jakby bliski płaczu...

Żadnych półśrodków jeśli chodzi o 9, poprzednie ,,wynalazki" wiadomo jak się skończyły. Jak kupować to kupić napastnika na lata do pierwszego składu... Czy Lautaro?Nie wiem ale chyba obecnie nie ma lepszej opcji obecnie.

Lautaro Martinez lub Timo Werner na 9 nam potrzeba, za zapchaj dziurę jak Boateng to podziękuję, lepiej już dawać szanse młodym wychowankom

Oby nikogo nie kupili na 9 , w lato przyczaić się na pięknego Lautaro ;)