Andrés Iniesta: Barcelona brzydko zachowuje się w stosunku do Ernesto Valverde

Julia Cicha

13 stycznia 2020, 10:00

AS, Onda Cero

70 komentarzy

Fot. Getty Images

Andrés Iniesta był gościem w programie „El Transistor” na antenie Onda Cero. Piłkarz opowiedział o sytuacji Barcelony oraz o zamieszaniu związanym z możliwym zwolnieniem Ernesto Valverde.

Sytuacja Valverde: Jeśli rzeczywiście tak jest, to Barcelona zachowuje się nieco brzydko. Myślę, że zawsze powinno się okazywać trenerowi szacunek. To właśnie sposób działania może tu boleć najbardziej. Pozycja szkoleniowca jest bardzo osłabiona.

Relacje z Bartomeu i zarządem: Nie widziałem się z nimi ani nie rozmawiałem. Nie jesteśmy w kontakcie, ale nasze relacje są dobre, tak jak wtedy, gdy grałem w Barcelonie.

Relacje z Valverde: Są bardzo dobre, rozmawialiśmy parę razy w tym sezonie. Niezależnie od tego, czy komuś podoba się ten trener, czy nie, sytuacja nie jest dobra dla nikogo: dla szkoleniowca, zespołu i kibiców.

Xavi i Koeman: Zdarzają się różne przypadki. Guardiola prowadził Barçę B i potem przejął pierwszą drużynę. Najlepiej wie wszystko Xavi, na pewno przeanalizował opcje i zobaczymy, co się wydarzy. Koeman jest doświadczony, a Xavi dopiero zaczyna, ale czasem doświadczenie nie ma znaczenia. Obaj byli w Barcelonie i znają klub. Obaj mają też umiejętności. Każdy wybiera, czy to odpowiedni dla niego moment.

Przyszłość trenerska: Nie mam jeszcze uprawnień, chcę je zdobyć, ale zostało mi jeszcze trochę gry. Chcę występować w kolejnym sezonie, wciąż cieszę się piłką.

Pożegnanie z reprezentacją: Byłoby pięknie rozegrać ostatni, pożegnalny mecz. Ze względu na kalendarz nie będzie to łatwe. Nie wiem, czy organizowano to dla innych piłkarzy. Mój etap w Hiszpanii się skończył, więc trzeba by porozmawiać, czy jest to możliwe.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Sytuacja Valverde" - Iniesta to podsumował idealnie. Nic dodać, nic ując. No może to, że zamieniłbym(na np. kompromitująco) lub usunął słowo "nieco".

Zgadzam się że brzydko. Powinni go wywalić po meczu z Liverpoolem a z Romą to był wręcz obowiązek. Valdek stracił kontrolę nad wszystkim i zabił styl gry Barcy. Nigdy nie spodziewałem się że będzie mi się chciało spać na meczach..

I z Bartomeu wyszedł burak. Jednak i Valverde trzyma się posady za wszelką cenę. Wyniki ankiety i styl w jakim gra Barca są mu chyba znane...

Ok, a Valverde zachowuje się brzydko trenując nadal Barce.

Tu nie do końca chodzi o to, czy Valverde zasłużył czy nie, na takie traktowanie. Bo według mnie zasłużył.
Chodzi o kolejne już nieczyste zagranie zarządu wobec pracownika, który oficjalnie ponoć cieszy się pełnym zaufaniem.

Bo trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, a Waldek chyba nie wie

Zgadzam się, że brzydko. Trzeba go było zwolnić rok temu i oszczędzić klubowi i trenerowi nerwów.

Iniesta powiedział: "Jeśli rzeczywiście tak jest to....". Prawda jest taka że nikt nie wie jak jest. Może odwiedzali Dembele a spotkanie z Xavim bylo po przyjacielsku ? A nawet jesli szukają trenera to chcecie żeby klub zwalnial trenera i nie wiedział jak sie potoczy przyszłość tak wielkiego klubu ? Zwolniliby a nikt sensowny nie dokonczylby tego sezonu? to musi byc wszystko zaplanowane z wyprzedzeniem. Nawet jesli Xavi przejmie drużynę od nastepnego sezonu to klub musi znac juz plany kogo widzialby w klubie naprzyklad. Może juz niektórych pilkarzy mozna by bylo kupic i wypożyczyć na pół roku. Ja jako kibic Barcy oczekuje ze maszyna zacznie funkcjonowac od nastepnego sezonu a do tego potrzeba wielu różnych decyzji. To nie jest zebranie ekipy na niedzielne granie na orliku.

Za duży lament się zrobił nad pokrzywdzonym Valverde, tak jak on odstawił np. Alene od składu tak teraz go zwalniają, działanie te same ale większą skala.

Z jednej strony racja Andresa. Europa patrzy w jaki sposób obchodzimy się z trenerami i za dobrego przykładu w świat nie wysyłamy. W jaki sposób teraz nowy trener będzie chciał przejść widząc w jaki sposób klub się obchodzi z trenerami :D

Fakt że zachowali się nie stosownie wobec Valverde. Ale ja się tym nie dziwie bo przez ostatnie lata panowania obecnego zarządu w klubie jest duży bałagan. Nieraz mam wrażenie że członkowie zarządu głowę trzymają za wysoko a sami nie wiedzą co chcą.

Tu nie ma co cackać się z kucakiem, won i tyle, gorzej już nie będzie z grą, wynikami i brakiem motywacji

Ładnie to nie wygląda, jednak trzeba przyznać że Valverde również nie ma szacunku do klubu, tkwiąc usilnie na swoim stanowisku.
Powinien podać się do dymisji po Liverpoolu.

Facet zarabia 20 mln euro brutto. Przestańcie się z nim cackać. On z zawodnikami postępował podobnie (też nie wiedzieli dlaczego ich nie chce w składzie).
Słowa Iniesty to czysta kurtuazja, ale prawda jest taka, że nie jeden trener w takich okolicznościach wyleciał. I tyle.

Inna sprawa, że szukania następcy na gwałt w środku sezonu, podczas gdy już 2 lata temu było wiadomo, że jest kiepski, to głupota. Nikogo teraz nie znajdą.

Widzisz Andrzeju, sytuacja wyjątkowa. Człowiek kuc jakby miał trochę szacunku dla klubu a przede wszystkim do samego siebie to by sam odszedł. Tu trzeba działać szybko nie patrząc na styl. Jeszcze chwila pod wodzą kuca a piłkarze zaczną myśleć że Barcelona to klub jak każdy inny i porażka to normalny stan rzeczy. Tak twierdzi kuc. Że czasem tak bywa. Tak więc niech kuc tak myśli prowadząc Athletic. Tu jest Barcelona.

Brzydko to zachowuje się zarząd od momentu sprawowania ich funkcji Bartek piłkarsko ciągnie nas w dół...

Zgadzam się.
Co więcej zarząd sam do tego smrodu doprowadził.
Trzeba było rozstać się z EV po zeszłym sezonie, a jak nie to teraz należało zatkać usta i zostawić trenera do końca sezonu, a nie szargać reputację klubu.

Czyli, że powinni go zwolnić, a potem dopiero szukać zastępcy?

Bez przesady, jasne jest to że klub zachowuje się w sposób całkowicie kompromitujący ale Valverde powinien podać się do dymisji sam już co najmniej 3 razy. On też zachowuje się co najmniej dziwnie.

Jego powinni zwolnic odrazu po kompromitacji z liverpoolem i by bylo po problemie, wiekszosc na la rambli wiedziala o tym ze gra sie za wiele nie zmieni i nasze wyniki nadal beda zalezne od Messiego, a ludzie ktorzy sa profesjonalistami i pracuja w tym klubie dali mu szanse,:D

To co powiedział Iniesta to chyba tylko Sebki i Janusze La-Rambli nie ogarniają. Już pomijając fakt że to po prostu jest bardzo nieprofesjonalne zachowanie wyobraźmy sobie że jednak Waldek zostanie bo nikt nie będzie chciał przyjść. teraz śmierdzące szambo wybiło i będzie ciężko po nim pływać w tym samym układzie w dalszej części sezonu.

Popieram, powinni go zwolnić od razu, bo i tak po tym wszystkim nie wyobrażam sobie jego pracy w tym klubie juz. Z drugiej strony i tak w przypadku Valverde niewiele to zmienia

Niszczy Messiemu ostatnie lata kariery, zle traktowanie? Po porażce z Romą już powinien być wywalony, Liverpool? Jak on się po tym dwumeczu utrzymał.. Ostatnie derby? Dalej jest.. Styl Barcelony od 3 lat? To już śmiech...

Hiszpania powinna zrobić wszystko żeby umożliwić pożganie się dla Iniesty.
zdecydowanie najważniejszy ich reprezentant ostatnich 20 lat.

No i co La Rambla będzie dyskutować ze słowami legendy? :D