Sky Sports: Inter kontaktował się z Christianem Eriksenem na wypadek niepowodzenia w transferze Vidala

Julia Cicha

11 stycznia 2020, 14:00

Sky Sports, Mundo Deportivo

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Arturo Vidal jest głównym kandydatem pierwszego zespołu Barcelony do opuszczenia klubu w zimowym okienku transferowym. Piłkarzem interesuje się Inter Mediolan, jednak Barça nie chce pozbywać się pomocnika, co wg Sky Sports doprowadziło do rozważania innych opcji przez Włochów.

W piątek miało dojść do spotkania przedstawicieli Interu z agentem Christiana Eriksena. Pomocnik Tottenhamu w czerwcu może odejść za darmo i wydaje się, że ostatecznie nie przedłuży umowy z angielskim zespołem. – Przyszłość Eriksena? Nie wiem, jestem szczery. Obecnie możliwe jest, że doszedł do porozumienia z jakimś klubem i odejdzie. Jest to jedna z opcji. Może też dogadać się z klubem i odejść w styczniu, ale wtedy to my będziemy mieli kontrolę – powiedział niedawno Mourinho.

Inter nie rezygnuje ze starań o Vidala, ale przeszkodą jest tutaj Barca, która sprzeda Chilijczyka tylko, jeśli otrzyma bardzo dobrą ofertę. Zakontraktowanie Eriksena również nie będzie jednak łatwe, ponieważ stara się o niego także m.in. główny rywal Interu – Juventus. Dodatkowo Mundo Deportivo podaje dziś, że zespół z Mediolanu uważnie obserwuje sytuację Ernesto Valverde na ławce trenerskiej. Jeśli Barcelona zmieni szkoleniowca, nowy trener może nie ufać Vidalowi tak jak obecny. Także dziennikarz ESPN Moises Llorens uważa, że np. pod wodzą Xaviego pomocnik grałby dużo mniej.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeśli w Barcelonie zrobi się odpowiednie czystki w kadrze, to Eriksen powinien przyjść do nas.

Interu nie stać na Vidala a Eriksena chcą kupić? Przecież to kilkadziesiąt milionów

Valverde - out / przekonać Pochettino kontraktem na 10 mln EUR

Eriksen - in

Vidal - out

Piątek - in na wypozyczenie bo nie ma innej 9 teraz do zabrania.

Semedo - decyzja dla nowego trenera. Choć wydaje mi się, ze marnujemy jego potencjał - gdzie inndziej wydaje sie ze odpali i to szybko.

O Eriksena to my powinniśmy powalczyć. Busquets-Eriksen-De Jong nie wygląda jak marzenie, ale ciężko będzie dostać kogoś lepszego. Eriksen też grał w Ajaxie i to jest na pewno duży plus.

Pogonić tych dziadów jak nie chca dać 20 mln i tyle.
Inter to chyba najwieksze żydy we Włoszech. Nawet Milan taki nie jest