Diego Simeone: Atlético i Barça użyją swoich narzędzi, aby odnieść jutro zwycięstwo

Radek Koc

8 stycznia 2020, 20:45

AS, Marca

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Diego Simeone wziął udział w konferencji prasowej przed starciem z Barceloną. Argentyńczyk przeanalizował obecną sytuację swojego zespołu i przyznał, że mecz z Blaugraną jest dobrym sprawdzianem dla Atlético. 

Pojedynek z Barceloną: To będzie inny mecz od tego rozegranego w lidze. Walczymy o jeden wynik i ten kto przegra, od razu odpada. Trzeba więc wygrać. Oba zespoły postarają się osiągnąć ten cel przy pomocy swoich narzędzi i w zgodzie z własną charakterystyką. LaLiga pozwala na remis, tutaj nie ma czegoś takiego. Jedyną możliwością jest zwycięstwo. 

Nieobecności w innych zespołach: Należałoby zadać to pytanie trenerom tych drużyn. To oni będą pokrzywdzeni. Na całym świecie, kiedy grają Real, Barça czy Atlético, nikt się nie pyta o tych, którzy zagrali. Wszyscy pytają o wynik. Będzie tylko jeden zwycięzca tego turnieju i tylko to jest ważne. 

Nieobecność Diego Costy: Nie ma go z nami już od jakiegoś czasu. To bardzo ważny gracz dla nas. Zwiększa wewnętrzną rywalizację i siłę ofensywną ekipy. Cały zespół bardzo dobrze jednak przepracował tę absencję. 

Znaczenie Superpucharu w środku sezonu: To dodatkowa okazja do tego, żeby rywalizować o ważne rzeczy. Cenimy każdy tytuł. Rozumiemy to jako okazję do rozwoju klubu i drużyny. 

Superpuchar 2014: Pamiętam to bardzo dobrze. Przede wszystkim dlatego, że wygraliśmy. Jestem szczęśliwy, że Atlético znowu może walczyć o tak ważne trofeum. Miejmy nadzieję, że wypadniemy dobrze. 

Nowy format: Musimy się dostosować do tego, co proponuje Federacja. Następnie musimy się postarać rozstrzygnąć na naszą korzyść półfinał, który wcześniej nie istniał. Dobrze rozumiemy nową koncepcję. Wcześniej nie trzeba było podróżować. Musimy postarać się wygrać cały turniej. W ostatecznym rozrachunku tylko to się liczy. 

João Félix: Każdy piłkarz ma inną osobowość i każdy piłkarz potrzebuje innej ilości czasu. Z całą pewnością popełnimy jakieś błędy, ale staramy się dotrzeć we właściwy sposób do każdego zawodnika. Chcemy, aby gracze przeżywali grę w tym klubie z entuzjazmem i emocją. Poza talentem muszą być też zaangażowani w to dzieło. Kiedy zaczynają osobiście przeżywać grę w Atlético, wszystko wychodzi samo w przypadku wszystkich. Tak jest z João, tak było z Saviciem, czy z Koke i Saulem, kiedy byli chłopcami. Nie mówię jednak o konkretnych nazwiskach, tylko o sposobie przeżywania futbolu, jaki obowiązuje u nas od dłuższego czasu. 

Aktualna forma Atlético i Barcelony: Znamy walory naszego przeciwnika. Barça posiada w składzie indywidualności, które mogą zniweczyć twoją pracę. My znajdujemy się obecnie w dobrej dyspozycji, chociaż jest trochę kwestii, które należy poprawić. Jutrzejsze spotkanie będzie dla nas dobrym sprawdzianem. Gra przeciwko najlepszym drużynom na świecie sprawia, że sam stajesz się lepszy. Trzeba zagrać już od samego początku z włączonym alarmem. 

Koke: Czuje się dobrze, trenuje z nami od 2-3 dni i ma wielką ochotę, aby jutro zagrać. Hector Herrera grał ostatnio bardzo dobrze, tak samo Saul czy Thomas. Mam kilka wątpliwości co do wyjściowego składu, ale w meczu wezmą udział wszyscy czterej. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A moim zdaniem przegramy!!!!Bardzo chciałabym się mylic!!!Zawsze wierzę w tą drużynę, ale ostatnio ciężko mi być optymistką. Bardzo proszę na mnie nie krzyczec hehe. Takie jest moje skromne zdanie. Pozdrawiam i mimo wszystko trzymam kciuki!!!

Ten mecz będzie jeszcze gorszy niż w Lidze bo tu Atleti będzie bronić jeszcze bardziej i czekać na kontry. Szykuje się nudny mecz .

Simeone jak i Atletico jak zawsze zagra defensywnie no i szybka kontra!!
Dobry wyrównany mecz!! Będzie co ogladac!!
konto usunięte