Mundo Deportivo: FC Barcelona złożyła oficjalną ofertę za Daniego Olmo

Julia Cicha

31 grudnia 2019, 15:30

Mundo Deportivo

36 komentarzy

Fot. Getty Images

Mundo Deportivo podaje dziś, że FC Barcelona złożyła oficjalną ofertę za swojego wychowanka Daniego Olmo. Hiszpan gra obecnie w Dinamo Zagrzeb, gdzie bardzo dobrze się spisuje.

Obecny klub 21-latka uważa, że propozycja Barçy jest niewystarczająca, ale jest to punkt wyjścia do dalszych negocjacji. Dziennik przypomina, że Olmo odszedł z Barcelony w lipcu 2014 roku i trafił właśnie do Zagrzebia. Wcześniej spędził siedem lat w La Masii, do której w 2007 roku przeniósł się z Espanyolu w wieku dziewięciu lat.

Barcelona uważnie obserwuje piłkarza zarówno w europejskich pucharach, jak i w lidze chorwackiej, w której Dinamo prowadzi w tabeli z 12 punktami przewagi nad drugim zespołem. Olmo ma umowę do 2021 roku, więc jest atrakcją na rynku transferowym. Mundo Deportivo uważa, że wychowanek chętnie wróciłby do Barcelony. W tym sezonie gracz strzelił dwa gole w fazie grupowej Ligi Mistrzów oraz zanotował trafienie w swoim debiucie w reprezentacji Hiszpanii przeciwko Malcie.

Dani Olmo pochodzi z Terrassy i może grać zarówno na prawym skrzydle, jak i jako drugi napastnik. W minionym sezonie został on najlepszym piłkarzem ligi chorwackiej z ośmioma bramkami w 25 meczach. Następnie zdobył mistrzostwo Europy wraz z Hiszpanią U-21 i został MVP finału, strzelając jedną bramkę Niemcom w finale i drugą Francuzom w półfinale turnieju.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Chca zmniejszyć konkurencję... Wezmą chłopaka Ernesto go zniszczy i przynajmniej nie będzie nam strzelał bramek tak jakby to miało miejsce gdyby poszedł np do Liverpoolu albo Realu :/

Wg mnie bardzo dobra opcja. Barca ma być przebudowana, kilku dziadków odejdzie. A ona ma klub we krwi. W obecnym klubie gra na wielu pozycjach, od pomocnika środkowego, prawego, po skrzydłowego i napastnika. Oby to wypaliło. Pozdr

Niestety bez sensowny transfer. Chłopak ma papiery Ale w Barcelonie ofensywni pomocnicy sobie nie radzą. Przykład- coutinho

Może grać jako skrzydłowy albo drugi napastnik? Coś mi się widzi, że to będzie według naszego zarządu i trenera zmiennik dla Suareza :)))

Za pół roku kończy się kontrakt chłopakowi, więc to nie powinna być wielka kasa.

Wszystko fajnie, wychowanek, niezły grajek ale skoro szykujemy miejsce do gry dla ofensywnego środkowego pomocnika (może przed dwoma defensywnymi pomocnikami) to dlaczego takie nie znalazło się tam dla Coutinho. Chyba że takiego miejsce mu wcale nie szykujemy wtedy ten transfer jest totalnie bez sensu bo oba skrzydła mamy de facto obsadzone.

https://www.transfermarkt.pl/dani-olmo/leistungsdaten/spieler/293385

Ma niezłe piłkarskie CV jak na swój wiek i jest wychowankiem. Jestem jak najbardziej na tak, przyda się trochę kreatywności w tym smutnym jak pizd*a środku pola/skrzydle Barcy

Mieli na Neymara zbierać kasę :|