Sport: Rosną szanse Riquiego Puiga na grę w pierwszym zespole

Dariusz Maruszczak

30 grudnia 2019, 17:00

Sport

31 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Riqui Puig może od stycznia zacząć dostawać szanse w pierwszym zespole Barcelony
  • Pomocnik nie zamierza odchodzić z klubu na wypożyczenie
  • Ruchy transferowe i kontuzja Arthura mogą ułatwić 20-latkowi drogę do drużyny Ernesto Valverde

Odejście Carlesa Aleñi do Realu Betis na zasadzie wypożyczenia i problemy zdrowotne Arthura powodują, że w drugiej linii Barcelony zrobiło się więcej miejsca. To może stanowić szansę dla Riquiego Puiga, co zauważył sam dyrektor ds. futbolu młodzieżowego Patrick Kluivert, który dodał, że jeśli pojawiła się luka, to właśnie młody pomocnik powinien awansować w pierwszej kolejności. Co ciekawe, Holender jeszcze całkiem niedawno sugerował, że 20-latek być może powinien udać się na wypożyczenie.

Mimo pewnych insynuacji płynących z samego klubu Puig nie chciał odchodzić w styczniu. Według Sportu obecnie nie ma na to najmniejszych szans, choć Marca nie wykluczała, że zawodnik ostatecznie uda się na wypożyczenie. Pomocnik jest pewny siebie i wyraża przekonanie, że będzie potrafił wykorzystać szansę, gdy ta w końcu się pojawi. Pytanie tylko, jakie plany ma wobec niego Ernesto Valverde, do którego będzie należała ostateczna decyzja. Puig nie otrzymał jeszcze żadnej wiadomości, czy coś w jego sprawie się zmieniło. Młody piłkarz latem dobrze zaprezentował się podczas presezonu w starciach z mocnymi rywalami, a jednak nie dostał szansy na grę w oficjalnych meczach. 20-latek ciągle przygotowuje się, aby być gotowym na każdą sytuację, choć zdaje sobie sprawę, że nie będzie mu łatwo o występy w pierwszej drużynie.

Szanse Puiga opierają się na zmniejszeniu liczby dostępnych pomocników. Barcelonę opuścił już Carles Aleñá, a wkrótce może to uczynić również Arturo Vidal. Ponadto Arthur od dłuższego czasu ma spore problemy zdrowotne i przez najbliższe trzy tygodnie nie będzie do dyspozycji trenera. Oczywiście niezbędne byłoby też odważne działanie ze strony Ernesto Valverde, aby postawić na wychowanka. Na niekorzyść Puiga wpływa to, że w tym sezonie Barça później zaczyna swój udział w Pucharze Króla, a ponadto w każdej rundzie (z wyjątkiem półfinałów) odbędzie się tylko jedno spotkanie. Pomocnik będzie jednak czekał na swoje szanse, które wreszcie mogą nadejść.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jakże beznadziejni są nasi działacze. Okienko transferowe trwa cały miesiąc a my jeszcze przed jego rozpoczęciem pozbywamy się Alenii w sytuacji niepewności co do gotowości do gry Arthura, nie pewności co do dalszej gry w Barcelonie Vidala.
Zgłoszone przez Vidala roszczenia wobec klubu mogą skłonić władze Barcy do pozbycia się Chilijczyka, uznając go za nielojalnego, abstrahując kto w całej sprawie roszczeń ma rację.
W zaistniałej sytuacji w II pozostali nam: S.Roberto, De Jong, Busqets, Rakitić ... i kontuzjowany Arthur.
Klub zamiast przyspieszyć działania celem rezygnacji z Rakiticia i Vidala pozbywa się perspektywicznego, ale i już dającego nie mniej niż dwaj ostatni. O ile obecnie do I drużyny nie zostanie dołączony Puig to należy zastanowić się czy władze spółki akcyjnej jaką jest FC Barcelona nie działają na jej szkodę.
Oby nie okazało się, że odchodzące władze pozostawią nam nie wielką Barcelonę lecz jej ruiny. Już ten sezon pokazał na jakże wielu frontach nasi piłkarze przegrywają, zwłaszcza ten miesiąc pokazał jak źle się dzieje w piłce młodzieżowej i juniorskiej za obszar który odpowiada Kluivert, ściągnięty nie wiadomo po co do nas, zwłaszcza, że z PSG został po prostu zwolniony za nieudolność.
W tym też kontekście należy ocenić :
- odejście z klubu w mijającym roku wielu osób z ścisłego kierownictwa klubu ( dwóch wiceprezesów i kilku dyrektorów),
- brak woli powrotu do pracy w Barcelonie Guardioli,
- odmowa Puyola na objęcie intratnego stanowiska w klubie,
- nie spieszenie się z powrotem do klubu Xaviego
- zwolnienie Valdesa (ciekawe jakie były prawdziwe powody jego zwolnienia? abstrahując od tego o czym byliśmy informowani).
Myślę, że nowe władze klubu wejdą do szamba, które przygotuje im Bartomeu.

Wiem ze latwo się mówi. Ale jesteśmy hegemonem ligi od dekady. Siłowo Puiga do składu pchać. Na pewno będą mecze co nie wyjdą. Ale będą takie co i wyjdą. Zaprocentuje to w następnym sezonie

Ja bym poświęcił puchar dla wychowanków, wygrają? - super, odpadną? - nic się nie stało. Ale pewnie się mylę. ^^ szczęśliwego Nowego Roku Wam życzę!!

Juz dawno powinien grać, ale Valdus woli Rakiticia i Vidala. Alena pokazał się z dobrej strony to mu dali pare meczow zeby przekonac Betis. Graja nie Ci co powinni, Bartomeu i Valdek proszę odejdzicie...

Moim zdaniem riqi wykazał się talentem niemniejszym niż Messi. Riqi w każdym meczu pokazuje swoje umiejętności ma powyżej 90% celności podań.Ma świetną wizję gry nie boi się pojedynków A jego chuda postara nie ma znaczenia.Jezeli będzie faulowany to nadarzy się okazja na gola na pośrednictwem geniuszu Leo z wolnego. To jest głupota że on Jeszce nie gra.Uwazam że gdyby riqi grał od początku sezonu albo wchodziłby z ławki już byłby w podstawowym składzie.

Oby dostał szansę.

Skoro Alena nie grał (pomijając mecze od Mediolanu), to młodziutki Puig tym bardziej nie pogra. Nawet, gdyby Vidal odszedł już teraz (co mimo wszystko jest chyba mało prawdopodobne) to i tak są nieśmiertleni Rakitic i Busquets. Artur prędzej czy później wróci do kadry meczowej. Wydaje się, że wypożyczenie na wzór Aleni byłoby dbrm krokiem na teraz. Przykład Paco Alcacera pokazuje jak piłkarz na wypożyczeniu może odżyć i złapać dobrą formę. Paco ma szanse na powrót do Hiszpanii. Atletico jest nim ponoć zainteresowane nawet bardziej niż Cavanim.

Ryszard Pucz najlepszy

U EV będzie miał taką samą szanse na grę w pierwszym zespole jak Alena albo mniejszą.

Chyba że EV ma jakiś misterny plan wypożyczenia kogoś klasy Prince'a by załatać dziury w środku pola.

20 lat i wielki talent on już od początku tego sezonu powinien być zawodnikiem pierwsze drużyny.

Jeżeli nagle okaże się, że Vidal odchodzi, a Aleñi już nie ma, drużyna zostaje bez ofensywnie nastawionych pomocników?

OBY!!! Kiedy jak nie teraz...

Ogladalem mecze Barcelony b, puiq ma potencjał, chociaż mało wyróżniał się wctych meczach, musi popracowac nad sylwetka bo jest zbyt drobny. O pierwszym składzie na ta chwile nie ma mowy

Valverde pewnie wypożyczy na pół roku 44-letniego pomocnika z 4 ligi wysp owczych i Puig będzie mógł w spokoju kopać się w 3 lidze .....

Valverde szybko te nadzieje ostudzi.