Sport: Thierry Henry kandydatem do zastąpienia Ernesto Valverde [ANKIETA]

Julia Cicha

30 grudnia 2019, 13:30

Sport

171 komentarzy

Fot. Getty Images

• Wciąż nie wiadomo, czy Ernesto Valverde pozostanie w Barcelonie na kolejny sezon
  •  Wg Sportu klub rozważa zatrudnienie Thierry'ego Henry'ego
  • Francuz grał w przeszłości na Camp Nou, ma dobre relacje z zarządem i dyrekcją sportową oraz jest zwolennikiem stylu Barçy

W Barcelonie jak ognia unika się tematu przyszłości Ernesto Valverde w klubie. Nikt nie ryzykuje prognoz, ponieważ wszystko zależeć będzie w dużej mierze od wyników zespołu oraz od woli samego trenera. Zarówno szkoleniowiec, jak i klub mają możliwość przedłużenia umowy o jeden sezon. Według Sportu decyzja musi zapaść do końca kwietnia.

Dziennik dodaje, że do tego czasu Barça nie zamierza szukać potencjalnego następcy trenera, ale nie oznacza to, że nie zastanawia się nad nazwiskami szkoleniowców, którzy mogliby wzmocnić zespół. Nie może to być byle kto. Nowy opiekun drużyny musi zachować jej styl gry, w związku z czym mówiło się np. o Jordim Cruyffie, Marcelo Gallardo, Ten Hagu lub Robercie Moreno. Opcja powrotu Pepa Guardioli lub Luisa Enrique wydaje się wykluczona.

Sport podaje dziś jeszcze jedno ciekawe nazwisko. Według katalońskiego dziennika w klubie rozważa się możliwość zatrudnienia Thierry’ego Henry’ego, który jako zawodnik grał na Camp Nou przez trzy sezony. Na razie Francuz podpisał kontrakt z drużyną Montreal Impact. W przeszłości były piłkarz był asystentem Roberta Martíneza w reprezentacji Belgii, która zajęła trzecie miejsce na mundialu, a także pracował w Monaco, skąd został zwolniony po 19 meczach. Na razie nie jest więc on topowym trenerem, ale z drugiej strony Barça nie ma w zwyczaju pozyskiwania trenerskich gwiazd. Pep Guardiola został zatrudniony po roku pracy w Barcelonie B, a Luis Enrique po kilku latach doświadczenia w rezerwach. Celcie i Romie. Sport uważa, że nakłonienie Henry’ego do opuszczenia Kanady nie byłoby zbyt trudne.

Na korzyść wspomnianego kandydata działają m.in. świetne relacje z dyrektorem sportowym Barçy Erikiem Abidalem oraz z wieloma ważnymi piłkarzami, m.in. z Leo Messim, Busquetsem i Piqué, z którymi zdobył sekstet. Dodatkowo w kadrze Barcelony znajduje się obecnie wielu Francuzów. Jak dotąd Henry był świetnym ambasadorem klubu i jego stylu gry. Mówił np., że „jeśli lubisz piłkę, lubisz Barcelonę” lub że nauczył się grać w piłkę w wieku 30 lat pod wodzą Guardioli. Josep Maria Bartomeu powiedział Francuzowi, gdy ten kończył karierę, że „Barcelona zawsze będzie jego domem”. Jako kolejne zalety Henry’ego dziennik wymienia doświadczenie przed mikrofonem (przez lata był komentatorem) i umiejętność omijania niepotrzebnych sporów.

Na koniec chcielibyśmy zapytać Użytkowników, co sądzą na temat tego pomysłu. Czy uważacie, że Henry sprawdziłby się w roli szkoleniowca Barcelony? Zapraszamy do głosowania.

Ankieta

Czy chciał(a)byś, by Thierry Henry został trenerem Barcelony?

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Josep Guardiola i Sala

Valverde do końca sezonu i ani dnia dłużej!!! Henry na pewno się nie nadaje

Nie wazne kto, a wazne kiedy. Bo jesli przed odejsciem bartka to moze i tak byc kiepsko

A gdzież, w Monaco kompletnie się nie sprawdził. Mój ulubiony piłkarz i napastnik, ale póki co Barcelona trenersko za wysokie progi.

Za to co pokazał w AS Monaco to oficjalnie NIE!

Powinna być odpowiedź "każdy lepszy od valdka"

A może Franek Smuda ? Jak będzie Smuda to się wszystko uda :D

A ja bym dał szansę takiemu Garcii Pimiencie. Widać, że gość z jajem (typ Lucho), zna rezerwy i DNA Barcy.

Zamienił stryjek siekierkę na kijek?

Dlaczego taka marka jak FC Barcelona nie może szukać trenerów klasy A+ lub A tylko szukamy po omacku eksperymentując, że trafi się nam taki drugi samorodek jak Guardiola?

Nie, nie. Dziękujemy na razie. W ramach desperacji również bym nie zdecydował się n niego

A może Ricardo sa Pinto ? Chyba wolny jest to nie będziemy odszkodowania płacić.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Nie.Henry akurat nie. Wyniki będą dużo gorsze niż z EV. Koeman też nie. Gościu z Ajaxu może być i Xavi.

Ja osobiście już wolał bym xaviego z młodych trenerów a tak to Koeman albo ten Hag żadne tam Henry

Tylko klop może opanować ten burdel
Ale jak mam nadal oglądać taka grę na boisku to wolę kogokolwiek

Wyjdzie na to że po ev nie będzie nikogo kto przywróci blask. Henry póki co to zupa nie trener a kouman moim zdaniem nie da sobie rady. Za wysokie progi

Ja osobiście już wolał bym xaviego z młodych trenerów a tak to Koeman albo ten Hag żadne tam kloppy...

Może Hajto ? Heh

Mieszane uczucia ... wolał bym już van Bronckhorsta

Zalety jako trenera póki co żadne.

Może kiedyś teraz najlepsza opcją byłby Ronald Koeman

Dobry żart... naprawdę...

No to Messi się ucieszy jak po miernym trenerze przyjdzie żółtodziób który póki co przegrywa

Jeśli zamiast Valverde to tak. Guardiolę też rzucili na głęboką wodę i został najlepszym trenerem na świecie

Nie, nie i jeszcze raz NIE! Zadnych eksperymentów.Messi pogra jeszcze z 2 sezony na swoich wysokich możliwościach (jasne moze grac i z 5 jeszcze ale organizmu nie oszuka) i potrzeba doswidczonego trenera z wizja pasujaca do FCB by to wykorzystac.Co z Ronaldem Koemanem ?A moze by tak Laurant Blanc ?Ten Hag? Jest kilka kandydatur duzo ciekawszych i pewniejszych niz Henry.Tylko prosze nie porownujcie go z poczatkami Guardioli - ten sie w tym klubie wychował, filozofia Barcy przesiakl.Nie mowie ze Henry na pewno sie nie sprawdzi ale...no wlasnie.Za duza nie wiadoma by w tym momencie na niego stawiać.

Szybciej Generał Xavi niż ten pan...

Niestety Valverde jest tak beznadziejny że ludzi jak widać dopada desperacja.

Bielse bym chętnie na ławce trenerskiej zobaczył.

Z Zidane’a jest ch... nie trener, a wygrał LM 3 razy z rzędu, już pal 6 w jakich okolicznościach. Z Guardioli też był ch... nie trener, a stworzył najlepszą drużynę w historii piłki nożnej i zapewne też zdobyłby 3 LM gdyby nie wybuch wulkanu, podróż autobusem do Mediolanu i przekręty sędziowskie. Lucho też nie miał doświadczenia a zdobył tryplet. Przy tych trenerach Valverde to trenerski profesor, tylko po prostu nie spasowało. Skąd macie pewność że Henry nie spasuje? Nie chodzi o to że jestem jego zwolennikiem, ale nie można nikogo skreślać. Sam psioczyłem jak zatrudniali Pepa i później z wielką przyjemnością to odszczekiwałem.

Z napastnika marny trener. Znajomości to żadna rekomendacja. Taki Xavi choć obecnie bez doświadczenia trenerskiego, jako piłkarz wykazywał się wyobraźnią boiskowa i dobrym przeglądem i zrozumieniem gry i to jest jego rekomendacja. I tak jak Messi jest kiepskim kapitanem tak Henry byłby kiepskim trenerem choć obaj to świetni piłkarze. Mogę się mylić i póki rzeczywistość go nie zweryfikuje to możemy sobie jedynie gdybać.

Na stronie SPORTU jest podobna ankieta. Można jeszcze głosować. Dotychczas oddano ponad 6,5 tys. głosów. Wynik : TAK: 22%, NIE: 78%

https://www.sport.es/es/noticias/barca/gusta-henry-como-sustituto-valverde-7790153

Dwa adekwatne powiedzenia do tego artykułu:
"Zamienił stryjek siekierkę na kijek"
"Z deszczu pod rynnę"

Jeden z najlepszych klubów świata miałby zatrudnić człowieka, który w swojej trenerskiej karierze zasłynął głównie z tego, że z hukiem wyleciał z Monaco po katastrofalnych wynikach?
To tak jakby kierowca, chcą ulepszyć swój samochód, zamontował w nim zepsuty silnik.

A czy dzisiaj nie jest przypadkiem hiszpańskie prima aprillis? Co roku o tej porze hiszpańskie dzienniki lubią sobie walnąć takiego rodzaju sensacje ????

Dość już tych przewidywań co do przyszłości Na dziś jest Valverde i trzeba spokojnie poczekać do końca sezonu aby poznać wynik jaki osiągnie Dopiero potem można podjąć decyzję co do jego przyszłości

Nie rozumiem sceptycyzmu. Spójrzmy na to co się dzieje ostatnio. Styl gry - masakra, puchar króla - przegrany, liga mistrzów - kiepski styl i dwa manta w dwa lata. Jeżeli ta „praktyka” będzie kontynuowana to w sumie czemu nie taki trener? Zawsze jest szansa jakiejś trenerskiej bomby i czegoś nowego, a gorzej już w oczach kibiców być raczej nie może. Tak czy inaczej, pierw zobaczmy co nam jeszcze ten sezon przyniesie.

Ciekawe ile ramblowych procent przeciwko dostałby Guardiola w 2008?

Dosyć już amatorów - trenerów...

Mam wielki sentyment do Henryego i bardzo bym chciał żeby mu się powiodło jako trenerowi, ale na ten moment zatrudnianie go do Barcy jest zbyt ryzykowne i tyle.

Zwolnienie Valverde? Rewelacja. Jednak zastąpienie go trenerem pokroju Henry’ego to z całym szacunkiem absurd. Piłkarzem był świetnym, bardzo gu lubiłem aczkolwiek przed takim pomysłem potrzeba aby nabrał doświadczenia z innym dużym klubem i tam rozwinął swoje trenerskie skrzydła.

Zenada. Napewno nie jest lepszy niz Valverde..

Lubię Thierry'ego, szanuję za to co zrobił dla Barcy, ale bez przesady..

A gdzie odpowiedź: "xDDD"?

Valverde powinien być zwolniony natychmiast. Nie ma znaczenia kto przyjdzie na jego miejsce do końca sezonu. Dlaczego? Bo ta drużyna od czasu porażki z Liverpoolem nie istnieje, mamy zbieraninę naprawdę dobrych piłkarzy którzy nie pokazują nawet połowy swoich możliwości jako kolektyw.
Potrzebujemy zmiany dla zmiany, jakiegoś bodźca który obudzi nas z tego marazmu.

"Nowy trener musi zachować styl gry."
Jaki styl sie pytam? Co chwile jakies biadolenie o podtrzymaniu stylu, tylko szkoda, ze my żadnego nie posiadamy.

Ten Hag to moje marzenie na przyszły sezon, jeśli nie on to może Gallardo?

Może zaraz będe pocisniety za to co napisze, ale według mnie nie byłby to taki zły pomysł, wiadomo - w Monaco sobie nie poradził ale każda drużyna jest inna, znam paru trenerów którzy w pierwszym klubie nie poszło ale za to w drugim wdrapali sie na szczyt. Dałbym mu szanse ale tylko wtedy gdyby sprowadzenie Koemana nie wypaliło.

To już 100 razy lepiej dać Xaviego na to miejsce

Dobry jako asystent, ale samodzielnie sobie nie poradzil

Miał być Koemann miało być pięknie będzie Henry i liga Europy

Henry to niezbyt mnie radująca kandydatura ale młody Cruijff wcale nie lepszy.

Kto tych ludzi wymyśla wiem że niektórzy na siłę chcą powtórzyć patent z nieopierzonym trenerem ale to ryzykowne działania.
konto usunięte

Guardiola(ale niestety za tego zarządu nie wróci)
Ten Hag i tyle w temacie. Najlepsza opcj i może by pociągnął za sobą jakieś perełki z Ajaxu

Ja chce Koemana, chociaż wiem, że ma twardą rękę i niektórym gagatkom może nie by z nim po drodze.

Tak, ale jako asystent. Martineza.

Serio? To już Koeman lepszy.

Co za żart :D MILION razy wole Valverde niż Henrego ;) ✋ jak już zamienić jego to kimś poważnym ;)

Kandydatów lepszych od Francuza jest od grona.

Najbardziej chcialbym Enriqe

jest gdzies licznik ilosci glosujacych osob? Chcialbym zobaczyc ile to te 20%. Mam nadzieje ze zaglosowalo z 10 osob i jest nadzieja ze tylko 2 osoby na tej stronie maja takie genialne pomysly jak zatrudnienie Henry'ego.

P.S. pomysl godny Artety w Arsenalu^^ teraz to kazdy klub mysli ze strzeli sobie w ciemno i wyjdzie z tego nowy Pep z sekstetem czy ZZ z 3 LM pod rzad