Sport: Neymar powalczy o powrót do Barcelony do samego końca

Radek Koc

29 grudnia 2019, 21:00

Sport

115 komentarzy

Fot. Getty Images

Neymar wykorzystał uroczystość odnowienia przysięgi małżeńskiej Luisa Suáreza i Sofii Balbi, aby spotkać się z przyjaciółmi z Barcelony i zapewnić o chęci powrotu na Camp Nou. Brazylijczyk chce mieć możliwie największe wsparcie ze strony szatni zespołu. 

Dziennik Sport jest przekonany, że kibiców czeka kolejna odsłona sagi związanej z powrotem Neymara do FC Barcelony. To również z tego powodu brazylijski piłkarz udał się do urugwajskiego Punta del Este, aby towarzyszyć Luisowi Suárezowi w odnowieniu jego przysięgi małżeńskiej sprzed dziesięciu lat. Neymar spotkał się na imprezie z Leo Messim, Jordim Albą, Sergio Busquetsem i oczywiście gospodarzem Suárezem. Zapewnił ich, że jego chęć powrotu na Camp Nou jest niezmienna i że dołoży wszelkich starań, aby tym razem operacja zakończyła się sukcesem. 

Napastnik PSG jest pewny, że jego szanse na ponowną grę w Barcelonie wzrastają dzięki stałej i bezpośredniej relacji utrzymywanej z najważniejszymi figurami w szatni Barçy. Poza wyżej wymienionymi piłkarzami, Neymar może liczyć na wsparcie ze strony Gerarda Piqué, Ivana Rakiticia oraz rodaka Arthura Melo. 

Włodarze klubowi już wiedzą, jaki jest plan Brazylijczyka. Dzięki temu dysponują większą ilością czasu, aby przygotować plan działania. Operacja musi zostać odpowiednio przygotowana, aby tym razem mogła zakończyć się sukcesem. Od 30 czerwca trzeba będzie zapłacić za Neymara "zaledwie" 180 milionów euro (klauzulę odejścia ustali FIFA). 

Neymar był zeszłego lata gotowy dołożyć 20 milionów ze swojej własnej kieszeni, aby transfer mógł zostać sfinalizowany. PSG chciało 150 milionów euro oraz przejęcia Todibo, Rakiticia i Dembélé. Gest ze strony piłkarza zdenerwował jednak paryskich działaczy, którzy zerwali negocjacje. Wcześniej z wyścigu o zakontraktowanie wychowanka Santosu odpadł Real Madryt. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niech Neymar będzie przykładem dla innych piłkarzy, którzy z podobnych pobudek opuszczają miejsce gdzie jest im naprawdę dobrze i oczekują jeszcze więcej. To lepsze często okazuje się tylko iluzją a przy kwotach jakie oni zarabiają każda opcja oznacza bogactwo.
Pisanie, że 180 mln euro to zaledwie 180 mln jest nie na miejscu. Że, niby rynek wywrócił się do góry nogami i wszystkie ceny rosną i to ma być niby okazja? Neymarowi też lata przybywają i coraz bliżej do 30. Statystyki w klubie ma jak zawsze dobre mimo wielu kontuzji ale jakoś nikt się nie zachwyca jego postawą. Może to przez zniechęcenie do gry w PSG. Mnogość kontuzji w połączeniu z jego słabnącą pozycją w światowym futbolu powinna wpłynąć na znaczny spadek wartości. Barca nie powinna desperacko łapać sie wszelkich możliwych sposobów na jego sprowadzenie.

Predzej de Jong przejdzie do psg, niz turlacz tu przyjdzie

To można powiedzieć:
koniec.

Niezdecydowany jak baba, odchodzi, potem wraca. Odszedł to niech przyjmie na klate, że nie ma powrotu.

Nawet Neymar nie pomoże Messiemu zdobyć LM, tu potrzebny jest dobry trener, zarząd z projektem sportowym. Trzeba budować nowe fundamentu drużyny i pogonić stado świętych krów z szatni.

A ja bym chciał, aby Barca znów była drużyną, a nie zespołem grającym pod jednego piłkarza. Tysiąc razy wolałbym Martineza, niż Neya, który swoją szansę już miał. Barca to nie balet, w którym można skakać z kwiatka na kwiatek jak mu się żywnie podoba. W PSG nie wypaliło, to nagle chce wrócić do Barcy :)) W Barcy nie będzie mu się podobało to odejdzie gdzieś, gdzie mu więcej dadzą...
Ktoś da mi 100% pewności, że z nim wygramy LM i będzie decydującym zawodnikiem w każdym meczu? Ktoś mnie zapewni, że za chwilę nie wyląduje w szpitalu z kontuzją? Nikt nie ma takiej pewności, a płacenie 180mln za tyle niewiadomych jest za dużym ryzykiem i mam nadzieję, że zarząd zdaje sobie z tego sprawę.

Każdy tu ma podzielone zdanie na temat Brazylijczyka.
Patrząc czysto sportowo to jest nam niezbędny, kto miał okazję oglądać go jak grał w Barcelonie ten wie co potrafi na boisku i ile daje jakości drużynie. Teksty typu, niech go sobie Real kupi to jakieś nieporozumienie, po co wroga wzmacniać ? Neymar nam jest potrzebny, Real ma skrzydłowego Hazarda, my nadal nie potrafimy załatać dziury na skrzydle lewym. Próbowaliśmy łatać lukę zawodnikami : Coutinho, Dembele, Griezmann - lecz żaden z nich nawet w 10% nie oddaje tego co dawał Neymar na tej pozycji, już nie mówię o samych umiejętnościach ale o samym czytaniu gry i o rozumieniu się z resztą napastników. Moja propozycja :

1. Coutinho sprzedaż
2. Dembele sprzedaż lub wypożyczenie roczne
3. Zmiana formacji pod skrzydłowego i środkowego napastnika :
Formacja 4231
Suarez
Neymar ( LS ), Griezmann jako ( ŚPO - defensywny, wracający ), Messi PS.
Ofensywni Defensorzy : De Jong, Arthur ( Bussi, Vidal ).
Obrona - tu nie trzeba wymieniać bo to oczywiste.
Bramkarz - wiadomo.

W skrócie, Neymar daje sporo bo można go rotować między pozycjami LS a ŚPO.
Osobiście chciałbym u nas Neymara zobaczyć na środku jako ŚPO. W PSG grał na takiej pozycji i wyglądało to perfekcyjnie, na skrzydło niech idzie Grizz., spora wytrzymałość i pęd na bramkę.

Niech go lepiej Real kupi

No juz widze jak ten coraz mniej ograniety Alba radzi sobie w obronie ze wsparciem kolejnego dreptacza. Nie mamy Rakitica 2.0 zeby latal dziury jak po Messim na lewej stronie. grizz jest idealny tam bo pracuje, gdyby druga flanka tak samo pracowala to bysmy grali jak druzyna a nie pacholki Messiego.

Zaden Neymar ani inne glosne transfery nic nie pomoga. Ryba psuje sie od glowy a glowa jest Bartek, jego swita i ev marionetka. To wszystko trzeba spalić i wybudowac od nowa.

Dać im Dembele, Rakiticia i 50 mln dopłacić i mamy znów Neymara :D

oby nigdy nie wrócił - niech sczeźnie w Paryżu, katarze lub chinach

Musi wrócić. Dembele niestety nie odpali, a Cou niech zostanie w Bawarii. Obaj nie załatali dziury po Neymarze. Też byłem swego czasu przeciwny jego powrotowi. Ale.. musi wrócić, bo zespół nie ma innych alternatyw w ataku poza 32 letnim Messim.

Ludzie gdzie Wy macie honor? Jak zona by Wam poleciała do sąsiada to tez byście ja wpuścili do Domu z powrotem?Tu chodzi o coś więcej niż puchary, zwycięstwa i kolesiostwo w szatni. Jaka macie pewność ze Neymar wracając nie popsuje szatni lub nie będzie kontuzjogenny jak w psg. Przecież on nie daje żadnej gwarancji a mnie osobiście już zawiódł i brzydzę się nim a Wam zwolennikom neymara życzę sąsiada, lub kumpla który Wam przerobi kobietę lub żonę to wtedy zrozumiecie jakimi zasadami trzeba się w życiu kierować.
konto usunięte

Mam nadzieje ze nigdy nie wroci, bylaby to pewnie ostatnia wtopa prezesa. Pomijajac jak odszedl gluptas to wiek i ciagle kontuzje. Ale jak Messi i Suarez tak go potrzebuja to niech placa polowe. Za 70 baniek dobry zakup :)

Do lata daleko, a już się zaczyna karuzela.

Zrobiliśmy na nim 220mln (nie liczę za ile przyszedł) wydaliśmy na jego następców ok 400-450mnl a i tak nie ma kim straszyć na lewej stronie.

Jeśli by się udało odzyskać z Dembele chociaż połowę wydanej kwoty, czyli sprzedać go za około 70 mln, Cou podobnie, to zbliżymy się do tego transferu. Osobiście cały czas mam do niego żal o to odejście, ale pod względem sportowym, ani Cou, ani Dembele nie zastąpili wyrwy na lewym skrzydle i z czysto sportowej perspektywy ten transfer ma sens.

Wracaj chłopaku tego lata bo nikt nie załatał ( Coutinho,Dembele,Grizmam) i nie załata dziury na lewej stronie. Pamiętam jak sezon w sezon tridentte strzelało po 120br na sezon

Ja tam wolałbym aby kupili Mbppe. Lecz Neymar nie jest gorszy ale gdzie ich pomieścić?

Sam Neymar nie bedzie zadnym zbawieniem. Tu potrzeba drużyny, trenera i pomysłu na gre a nie gwiazdozbioru.

Najlepsze co mogłoby się wydarzyć to transfer Neymara do Barcelony . Griezmann grałby na 9 po Suarezie i tam by się odnalazł najlepiej , a Neymar wrócił by z uśmiechem na twarzy i na pewno by odżył , bo teraz to widać wszystko robi na pozór , żeby tylko przestali go wyzywać i gwizdać na każdym meczu .

Ja uważam że jeśli Naymar przejdzie do Barcy to nici z transferu Lautaro. Zastępcą Suareza napewno zostanie Griezmann. Przy normalnym trenerze po przyjściu Neya powinni dzielić się minutami... Na skrzydłach jako zmiennicy zostają perspektywistyczni Fati i Perez.. Skupiłbym się wtedy na środku obrony i prawej obronie... Jeśli Ney nie wypali uważam że Barca rozważy opcje Pedro lub Williana ( za darmo ). To nie Fifa że będą kupować kogo chcą ;) pozdro mordeczki;)

JEstem konserwatystą. Odszedł i drzwi powinny się zamknąć. Ok piłkarsko pasuje nam pod ostatnie sezony Messiego. Tylko, że.....jego styl życia i kontuzjogenność sprawiają, że ten transfer jest obciążony wielkim ryzykiem sportowo-finansowym.
Powiedzmy sobie szczerze. Z problemami jakie mamy w ataku, obronie to te formacje wymagją wzmocnienia. Klub nie potrzebuje kolejnego transferu na pozimie ~150mln który tylko robi większy dym w formacjach gdzie mamy naprawdę konkurencyjność. Griez, Messi, CoU (bo 120 nikt nie da), Fati, Perez, Dembele. Kurde, kiedyś graliśmy grajkiem znikąd co się zowie Pedro. Zainwestujmy w Pereza i Fatkiego jak ich mamy. Na co nam powroty do przeszłości.

Zapraszamy ney czekamy za tobą i twoimi umiejętnościami

To ze czesc z nas chce tego krnabrnego brazylijczyka jest wina bolu jakiego doswiadczamy ogladajac Barce

Oby wrócił jak najszybciej, potrzebny jest piłkarz jego pokroju, który po nieuniknionym, oby jak najdłużej przeciagnietym odejściu Messiego, zastąpił go godnie, a na tą chwilę i jeszce długo lwmepszgo nie bedzie, tylko On jest w stanie temu podołać. Won z Dupele, a w przyszłości Neymar Grizman, Fati za nimi Arthur, de Jong, Riqui, Langlet, Umtiti, Semedo, Wauge, skład na parę następnych sezonów

Grubo chcieli 150mln Rakiete i Dembele XD

Aż po kres swoich dni.

Ja to bym Neymara widział znów w Barcy , brakuje takiego geniusza technicznego ,jest oczywiście Messi ale on już bardziej stał się rozgrywającym,który uważnie się przygląda oszczędzając siły aby w odpowiednim momencie zaatakować ,a Dembele trzymamy już 3 sezon a nie było widać nic oprócz tego że szybko biega

To ja sobie życzę na ten Nowy Rok, żeby jednak się nie udało :)

Lepszy Neymar niż kolejny Coutinho i Dembele.
Tylko kto ich teraz kupi.
Już widzę te nieszczęsne oferty wypożyczeń.

Tylko Neymar moze za rok dwa zastąpić Messiego.. chociaz w jakimś stopniu..

Mbappe jest nie do wyjecia z PSG, i woli marzy o grze dla Realu Madryt..

Salah Mane to nie to..

Teraz trzeba zadań sobie kluczowe pytanie - kogo Barcelona na ten moment potrzebuje bardziej?
a) Neymara (180 mln euro), który spowodowałby lawinę odejść, aby nie złamać finansowego FairPlay i ma bądź co bądź już 28 lat (ma urodziny w lutym) oraz jest podatny na kontuzje, ale wniesie praktycznie z miejsca do składu wiele jakości,
b) Lautaro Martineza (100-120 mln), w którym Barca widziałaby następcę Suareza; młody i wpasowuje się idealnie w hiszpańskojęzyczny atak, ale z pewnością będzie potrzebował aklimatyzacji.

Czeka nas kolejne ciekawe okienko transferowe z niekończącą się sagą :D

Messi, Mbappe, Neymar dla mnie najlepsi na świecie.
Suarez, Lewandowski, Kane, Ronaldo typowe 9.

W sumie koleś, który pluł Barcelonie w twarz traktowany jest jak zbawiciel, straciliśmy na świetności ehh

zostaniesz tam, wierze! ;)

To jest jedyny zawodnik który jest wstanie podobnie grać jak Messi miękko zagrać za obronę ,ma drybling z przed pola karnego świetnie bije wolne ocxy 360 zna syl Barcy rozumie się z ławką.Fati fizycznie odbija się od zawodników.Ma jeszcze czas.Kwestia jest Dembele.Jeśli do końca roku nie bedzie miał kontuzji zlapie formę powinien zostać.Jeśli Mbappe idzie do Realu my powinniśmy wziąć Neya.Odejscie Neya do Realu np. To dla Barcy będzie problem.Wzięcie Neya to skupienie się psg na Mbappe.Minusy możliwość kontuzji niechęć niektórych kibiców.Wysoka cena.Uważam ze jeśli go brać to teraz.Messi z Suarezem to 2 lata gry patrząc jak Messi gra presingiem.

Przynajmniej nie będę się stresował jak w zeszłe lato i martwił, czy szejk odpuści :D Wracaj Neymaritto i czaruj nas swoją grą :)

Rozum mówi nie, nie i jeszcze raz nie ale jeśli ta magia miałaby powrócić na Camp Nou to tak. Wiadomo, że to nie jedyny czynnik ale wraz z jego odejściem zniknął ten polot w grze

Wracaj magiku :)

Jestem za. Chciałbym jeszcze kiedyś zobaczyć MSN.. To były czasy.. :)

Jego powrót blokował by rozwój Fatiego. Skupmy się na Lautaro

Tylko on by miał wrócić jako 9?

W sumie jego powrót nie był by złą opcją, Suarez lata swoje ma a Ney był by lepszą opcją niż ktoś "nowy" grał w Hiszpanii i w Barcelonie i wyglądało to bardzo imponująco, idealny następca Suareza a Demblele sprzedać bo z niego raczej nic nie bedzie ..

Powiem tak, priorytetem powinien być Lautaro, jednak jeśli jego transfer nie wypali wtedy niech Neymar wraca.

On od lata walczy i dalej jest w PSG.

Pompujemy dalej xD

Tego mi brakowało