Mundo Deportivo: Carles Aleñá odrzucił ofertę Milanu

Łukasz Lewtak

28 grudnia 2019, 17:00

Mundo Deportivo

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziś FC Barcelona oficjalnie ogłosiła, że Carles Aleñá uda się na półroczne wypożyczenie do Betisu. Mundo Deportivo informuje, że wcześniej 21-letni kataloński pomocnik odrzucił ofertę Milanu.

Mundo Deportivo podaje, że Aleñá miał na stole kilka interesujących ofert. Poza tą z Betisu, najbardziej kusiła go propozycja Milanu. Paolo Maldini osobiście rozmawiał z ojcem piłkarza, aby poinformować go o zainteresowaniu klubu z Mediolanu. Włosi chcieli jednak przeprowadzić transfer definitywny. Kiedy Aleñá przekazał Milanowi, że woli wypożyczenie, klub z San Siro zaproponował wypożyczenie na 1,5 roku z opcją wykupu. Rossoneri chcieli, aby 21-letni kataloński pomocnik był wzmocnieniem na teraz i na przyszły sezon, na który Milan szykuje wielki projekt sportowy.

Aleñá nie chciał jednak rozstawać się z Barceloną na dłużej niż pół roku. Podczas gdy Maldini rozmawiał z ojcem Aleñi, Rubi skontaktował się z samym piłkarzem, żeby przedstawić mu swój projekt. 21-latek zwlekał nieco z podjęciem ostatecznej decyzji, ponieważ czekał jeszcze na to, czy Arturo Vidal pozostanie w klubie, czy nie. Jednak Betis mocno nalegał i Katalończyk wybrał przejście do stolicy Andaluzji.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szybko doszedł do wniosku, że jego styl gry stał by się tak samo bezpłciowy jak Milan :P

Wyraźnie chce przeczekać do zmiany trenera i rzucić rękawice w walce o pierwszą drużynę. Predyspozycje ma, jeśli dostanie minuty w Betisie i się pokaże z dobrej strony, to śmiało może kandydować do naszego nowego projektu. Chyba, że zostanie dograny kolejny sezon pt. "EV ostatnie starcie 2021"

Myślę że wybrał Betis że względu na Hiszpanię.. Lubię tego chłopaka i mam nadzieję że betis będzie grał tak jak na nich przystało bo o Carlesa się nie boję.Nie ma on takiego potencjału jak puiq Ale to nie jest najważniejsze żeby zrb karierę.Moze to być drugi Sergio Roberto

Jakby poszedł do Milanu to by skończył jak Milan . Dobra decyzja

Madra decyzja