Oficjalnie: Carles Aleña wypożyczony do Realu Betis

Ela Rudnicka

28 grudnia 2019, 14:00

FCBarcelona.es

104 komentarze

Fot. Getty Images

FC Barcelona i Real Betis doszły do porozumienia w sprawie wypożyczenia Carlesa Aleñi do końca obecnego sezonu. Andaluzyjski klub pokryje pensję wychowanka Dumy Katalonii. W umowie nie zawarto jednak opcji wykupu zawodnika.

Pochodzący z Mataró piłkarz rozpoczął przygodę z Barceloną na etapie kategorii prebenjamín. Jakość jego gry sprawiła, że dotarł aż do pierwszej drużyny.

Jego debiut z pierwszym zespołem miał miejsce w Pucharze Króla w sezonie 2016/17 w meczu z Hérculesem. Pomocnik zdobył wtedy bramkę dającą Barcelonie remis.

Łącznie z pierwszą drużyną Aleña rozegrał 39 spotkań, w których zdobył trzy gole.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czyli to koniec Aleni w FCB

Trzeba przyznać że jak grał to jak mało kto ciągle próbował ciągle się pokazywał ciągle był pod gra i co najważniejsze Nowu powtórzę ciągle próbował ryzykować czyli robił coś czego brakuje arthur owi czy rakiticiowi nie tylko podania oby nabić statystyki i mies koło 10p procent celnych podań do tyłu tylko oby uruchomić napastników złamać druga linie zagrać jak to się teraz mówi wertykalnie tego co najbardziej potrzebuje obecną barcelona gdzie dopiero jak Messi się cofnie to na coś liczymy

Kiedy wy zrozumiecie że w Barcy żeby grać pierwsze skrzypce to trzeba być geniuszem. Nie talentem. Po co ten płacz? Jeśli odejdzie i pokaże klasę to jestem pewien że dostanie jeszcze swoją szansę. Póki co gdy wchodził raz zagrał dobrze raz fatalnie.

Oficjalnie: Carles Alenia juz nigdy nie wróci do pierwszego zespołu Barcelony. Jeżeli teraz nie dostał szansy od EV to nigdy jej nie dostanie. Szkoda kolejnego zmarnowanego talentu. Oby to była szansa chociażby dla Puiqa.

To dobry ruch, bo Valverde wyraźnie nie stawia na ofensywnie usposobionych pomocników, znacznie bardziej woli wprowadzających równowagę. Mam wrażenie że nasz trenejro wręcz nie umie takowymi (ofensywnymi) zarządzać i zarówno Arthur jak i Alena długimi fragmentami sezonów nie wnosili wiele do gry.
Dziś powolne rozgrywanie nic nie daje, właściwie tylko Messi podkręca tempo akcji, a przecież widzieliśmy że każdy z pomocników to potrafi, więc co ich powstrzymuje?
Swoją drogą ciekawy był fragment wywiadu z Pedro, w którym mówił że oni grali razem z Messim, nie obok i dla niego, choć zdawali sobie doskonale sprawę że był od nich lepszy. To kolejna sugestia, że mamy drugą Argentynę, Pedro był zadaniowcem, szybki, agresywny w pressingu, bramkostrzelny i świetny w grze na jeden kontakt, czuję że dziś nie korzystamy z zawodników jak wtedy, Dembele jest z pewnością bardziej utalentowany niż Pedro, ale ani razu przez te 3 lata nie był w mojej ocenie w stanie zrobić takiego huraganu, jaki Pedrito robił dość regularnie.
Jeśli Alena będzie tam grał często, to będziemy mieli z tego dużo pociechy, bo gość ma papiery na grę na Camp Nou.

Bardzo dobrze, tylko niech tam gra, bo ławka wiele nie zmieni.

Mądra decyzja, wreszcie wypozyczenie do ligi w ktorej ma grac docelowo.

Czas pokaże czy to dobra decyzja. Rakitic rulez.

Będzie dużo więcej grał. Super tylko czemu nie w Barcelonie tylko w Betisie? Zamiast dawać szansę wychowankom bo to w nich od zawsze była siła Barcelony w późniejszym czasie to go wypożyczyli. Rakiticia mogli sprzedać a jego zostawić. Vidal walczak niech odejdzie jeszcze to już będzie śmieszne.

Dobrze, że mamy perspektywistycznych Rakitica i Vidala to można było sobie pozwolić na oddanie wychowanka...

Bardzo dobrze niech łapie minuty tego zawodnik potrzebuje liczę na jego występy powodzenia :)

Dramat totalny, ledwo się przedostał do pierwszego składu, z meczu na mecz dawał coraz więcej i juz go wysyłają na wypozyczenie... Szkoda go bo w serialu Barcy widać jak był szczęśliwy z gry tutaj

Niech tam już zostanie i niech wiedzie mu się dobrze bo na Barce nawet tak fatalnie grająca jest za słaby.

Chociaż tam pogra, mam nadzieję. Mam nadzieję, że będzie czerpał przyjemność z gry posiadając piłkę, bo to jest najważniejsze w Barcelonie. Nasza pomoc ma przyjemność, gdy ją wybije teraz

Wygląda na to, że Valverde jak zatrudniali myslał, że ma dobić do DNA bo mu wszyscy w około mówili o "dna barcy" i stąd tak fatalna gra, robienie pośmiewiska z Barcy itp. Idzie mu to wybitnie jak dotąd - 3 rok z rzędu !! Pozbyć się Alenii zamiast beznadziejnego Rakiticia... brak słów!

To co robi zarząd i nasz trener nie wiem czy jest sabotażem klubu czy tez wynika z ich głupoty.
Pozbywamy się kolejnego, po Ciucurelli i Mirandzie młodego, za frico (Betis pokryje jedynie "niewielką" gaże Alenii) i zostaniemy do końca sezonu z wypalonymi piłkarzami pokroju Rakitić, Vidal, Busqets jeżeli chodzi o II linię oraz Suarezem jeżeli chodzi o atak.
Nalezy zapytac co tak naprawdę daje nam wypożyczenie Alenii> Moim zdaniem kompletnie NIC. Chłopak ma DNA Barcelony i teraz przechodzi do klubu o innym stylu gry, zatraci zatem to co grał u nas. Nie dziwi Was, że większość piłkarzy Barcy wychowanych w La Massi, którzy poszli na wypożyczenie lub została sprzedana nie zrobiła jakieś zadziwiającej kariery poza Barcą.
Nawet tacy perspektywiczni piłkarze jak Pedro, Krtić, Rafinia, Delafeu, Halihodzić... Kompletnie żaden.
A zatem nie jest drogą rozwijanie naszych "młodzików" w innych klubach gdyż to nam nic nie daje. Oni muszą grać u nas kosztem starszyzny, wymiana pokoleniowa musi następować płynnie. Moim zdaniem zrozumiał to Perez i dlatego Real gra teraz o niebo lepiej niż my ( nie patrzmy na wyniki tylko jakość gry).
My do końca sezonu zostaniemy z rakiticiem i Vidalem. A zatem nie zarobimy na nich łącznie nawet 35 mln. Po sezonie ich wartość moim zdaniem jeszcze bardziej spadnie. Po drugie wkurza mnie postawa Rakiticia, któremu świetnie w Barcelonie... No wiadomo klimat dobry, kasa jeszcze lepsza więc po co się gdziekolwiek przenosić.
I dobrze może jak ten sezon całkowicie spieprzymy, zakończymy go bez jakiegokolwiek tytułu to zarząd jeszcze przed końcem kadencji poda się do dymisji, a trenera wywiozą kibice na taczkach. Ale czy miejscowi kibice to potrafią?

a Rakitic wciaz gra....

Jeśli przyjrzymy się bliżej linii pomocy, to dostrzeżemy, że jest 3 piłkarzy mogących zagrać pełnych 90 minut: Ivan, Frenki oraz Vidal. Jeśli odejdzie ten ostatni,zostanie ich 2, przy czym tylko jeden z nich trzyma w miarę równą formę.Choć ostatnie występy De Jonga też nie były jakieś błyskotliwe. Niebawem ruszy CdR i Superpuchar, nie wiem, czy pozbywanie się chłopaka,który mocno pracował, by znaleźć się w I składzie to właściwy ruch.
Erni lubi mieć jednak wąską kadrę i orać nią bez litości do końca sezonu, oby jego ostatniego na Camp Nou.

Dlaczego boimy się postawić na wychowanków.Spójrzcie na Valverde w Realu. Oni nie dokonują kosmicznych transferów a my co.Ja uważam że Carles mógł spokojnie grać w pierwszym składzie obok De Jonga.Brakuje mi trenera pokroju Guardioli który nie bał się stawiać na wychowanków. Myślicie jaka droga czeka Fatiego i Pereza... BartolomeuOut ValverdeOut

Ktoś wie ile wpadnie do kasy Klubu ?

Z jednej strony świetna sprawa odchodzi do klubu, gdzie będzie otrzymywał więcej szans, ale z drugiej przecież on w meczach z Deportivo Alaves i Interem udowodnił, że jest gotów na pierwszy skład. Zidane nie bał się kosztem Modricia postawić na Valverde, który jest jednym z objawień tego sezonu, czemu tego samego nie może uczynić Ernesto z Alena, który z pewnością ma potencjał i umiejętności, które kwalifikują się do gry w pierwszym składzie Blaugrany.

Jak dla mnie jest tu kilka rzeczy trudnych do pogodzenia.Zarząd myśli o Neyu Martinezie i pomocniku do środka więc szuka oszczędnośc.Nie ryzykuje aby wypożyczenua i sprzedaż zawodników była w 1 czasie więc robi co może bo jak wypożyczy to zaoszczędzi na pensjach.Stąd chce wypożyczyć Alenie i Todibo.Oczywiście ogranie też jest istotneCo do vidala bezpieczniej jest sprzedać teraz niż za pół roku.Przyczyna to malejąca wartość Coutinho która powoduje tą sprzedaż.Do tego dochodzi kwestia Rakitica który odejdzie latem za niską cenę chyba że wróci do wysokiej formy.
Z drugiej strony valverde vhciał mieć wąską kadre ale uważa ze vidal powinien zostać.Dla mnie w tej układance niepewna jest sytuacja Arthura jeśli się rozłoży będzie problem.Co prawda jest Puig ale faulują go grając na kontuzje.Busi gra jak gra a Rakitic musi podnieś poziom jest na to szansa bo pewnie wiecej będzie grał jest też puchar.Pozutywnym aspektem jest że środek będzie pod grą co wpływa na formę.ano i może Rakitic podniesie wartość jsk podniesie swój poziom.Choć czas gra na niekorzyść.

Na chwilę obecną żaden wychowanek nie będzie dostawał odpowiedniej ilości minut by móc się rozwijać, taki zarząd niestety kieruje klubem, a później są narzekania że niema zawodników z La Masii pokroju Xaviego czy Iniesty

Żeby się tak zaraz nie skończyło że po odejściu Carlosa i Arturo dwóch pomocników złapie kontuzje i nie będzie kogo wystawić w linii pomocy

Todibo tez by wypozyczyli a nie sprzedawali. Przyjdzie nowy trener i moze Todibo bedzie chcial a odstawi np Lengleta :)

Oby Carles dostawał jak najwięcej minut bo w przeciwnym razie raczej kroku doprzodu raczej nie zrobi

No nie wiem, po tej aferze z Vidalem to teraz będzie o dwóch pomocników mniej, a sezon długi... Z drugiej strony im mniejsza kadra tym więcej minut powinni dostać chłopaki z rezerw.

Powinien odejść już na starcie sezonu. Myślę że teraz nie starczy mu czasu by wejść w nową drużynę i zbudować tam pozycję. To przyzwoity piłkarz, ale chyba nie killer, który pozamiata z marszu w pierwszoligowym klubie.

Oby grał, bo jak bed, ie ławka, to nic to nie da.

Alena rozwinął się bardzo w poprzednim sezonie, jak i co było widać w ostatnich meczach teraz również już jest klasowym pomocnikiem dlatego rozumiem że chce grać, ale nie rozumiem dlaczego przez pół sezonu ten nieszczęsny Valverde marnował go na trybunach. Jak dla mnie Alena jest większą nadzieją dla Barcy jak Puig, jakoś strasznie polubiłem Carlesa i mam nadzieję ze zagra dobrą połówkę sezonu w Betisie i wróci do Barcy która będzie miała juz innego trenera który postawi na niego.

Powinien zostac i walczyc o sklad z Arthurem. Ale Arthur to transfer zarzadu i pupilek wiec jak moze rywalizowac z wychowankiem o sklad. Musi grac za wszelka cene mimo ze wielkiej jakosci nie wnosi. Alena pokazal to samo w ostatnich meczach co Arthur pokazuje mimo ze Alena nie gral przez 2 lata prawie wcale porownujac z minitami ktore dostawal Arthur. Alena to wychowabek z potencjalem ktory napisalby wlasna historie jako Alena. Arthur poki co to marna podroba Xaviego i bedzie mu ciezko zrzucic z siebia ta latke jesli nie zacznie grac na wyzszym poziomie i odciskac naprawde wlasna pieczatke na grze

Świetny ruch ze strony zarządu - Alena zacznie łapać minuty a co za tym idzie pewność Siebie.
Poza tym idealnie wpasuje się w styl Betisu.
Moim zdaniem obie strony na tym skorzystają :)

Jeszcze Puig do Betisu i środek pola lepszy od naszego :D

Niesamowite, czyli jednak można wypożyczyć młodego i obiecującego zawodnika bez jakiejś śmiesznej ooo opcji wykupu

Rozumiem, że forum jest po to, aby prowadzić dyskusje i komentować pewne kwestie, ale trzeba to robić z głową. Większość kibiców chce, żeby w składzie jednocześnie występowali Arthur i De Jong (co jest zrozumiałe, bo to świetni piłkarze), ale pozostaje miejsce dla jeszcze jednego pomocnika. Dla Aleni? No nie, bo wtedy linia pomocy jest zbyt ofensywna, a De Jong marnowałby się na pozycji Busqetsa. No właśnie, więc do gry wchodzi Busqetsa lub cytowany dzisiaj Rakitić albo Vidal. Jeśli Alena do tej pory nie przebił się do składu to znaczy, że jednak czegoś mu brakuje, a moim zdaniem jeszcze nie ma miejsca s drużynie dla niego. On też chce grać regularnie, a nie co w 3 meczu LaLigi albo tylko z zespołami z niższych lig w Pucharze. Moim zdaniem wypożyczanie to świetna i jedyna słuszna opcja. Fakt, iż nie zawarto klauzuli wykupu świadczy o tym, że Alena nadal jest widziany w planach Barcy. To jest zdrowe podejście klubu, a nie "widzimisie" pana Valverde czy Bartomeu. Oceny dla zarządu czy trenera zostawcie na koniec sezonu. VeB :D

Bardzo dobrze, dostanie potrzebne do rozwoju, jeśli się spisze wróci mocniejszy i zyska mocniejsza pozycje w zespole.

Mam przeczucie ze to bedzie jeden z nielicznych ktory wroci do nas i bedzie walczyl o pierwszy sklad. Moj ulubiony wychowanek, licze ze wroci i pokaze na co go stac.

Bardzo dobra decyzja Alenia na wypożyczneniu się ogra :)

Z tych wypożyczeń Barcelony nigdy nic dobrego nie wychodzi.

Dokąd zmierzasz Barcelono??

W Barcelonie miał pod górę,zobaczymy więc jak się odnajdzie w Betisie...
Paradoksalnie ta wypożyczka może mu tylko pomóc a ,że jest na dorobku
więc nie zaszkodzi jak spróbuje swoich sił w innym otoczeniu.

Oddamy Vidala i Alenie, czyli zawodnikow zapewniajacych jakas dynamike w rozegraniu pressingu. Zostana dwa zolwie, koles ze swedzaca pala i Roberto, ktory w pomocy gra tak samo od 5 lat. Moznaby pomyslec, ze szanse dostanie Puig ale nie zartujmy sobie.
Ja bym jeszcze sprzedal Messiego i sciagnal jakiegos bardziej ekscytujacego gracza. Nie wiem, Borje Bastona?

Absurdalne decyzje tego zarządu nie znają granic... Zamiast pozbyć się tragicznego Rakiticia lub Vidala to wysyłają na wypożyczenie wychowanka klubu, który gdy grał to prezentował się 2x lepiej i dawał 3x więcej drużynie.

No to Rakitić zostaje z nami ze swoją wizją gry :)

"Jego debiut z pierwszym zespołem miał miejsce w Pucharze Króla w sezonie 2016/27" - bardzo długi ten sezon :D

Pół roku bez Valverde,pozazdrościć